Najlepsi brokerzy obligacji

W świecie inwestycji obligacje są kluczowym elementem dobrze zdywersyfikowanego portfela. Jeśli, ze względu na swój bardziej konserwatywny profil inwestycyjny, szukasz inwestycji w obligacje lub papiery dłużne, w tym artykule dowiesz się, kim są najlepsi brokerzy do zakupu obligacji.

brokerzy obligacji

Czym są i gdzie kupić obligacje?

Obligacje to instrumenty finansowe emitowane przez podmioty, takie jak rządy lub spółki, w celu pozyskania finansowania od inwestorów. Inwestorzy, którzy nabywają obligacje, udzielają pożyczki emitentowi i otrzymują odsetki oraz zwrot zainwestowanego kapitału w ustalonym terminie.

Istnieją różne rodzaje obligacji, w tym:

 • obligacje skarbowe, emitowane przez rządy
 • obligacje o terminie zapadalności poniżej 10 lat

Jeśli szukasz najlepszego miejsca do zakupu obligacji, warto rozważyć kilka opcji. Jednym z nich są tradycyjne banki (n.PKO BP), które często oferują obligacje swoim klientom. Inną możliwością są wyspecjalizowane firmy brokerskie, które oferują szeroki wybór obligacji różnych emitentów. Możesz również rozważyć inwestowanie w obligacje poprzez platformy inwestycyjne online, które dają dostęp do globalnego rynku obligacji.

Zobacz także:

Najlepsi brokerzy obligacji

Oto najlepsi brokerzy do inwestowania w obligacje:

BrokerInformacje
Interactive BrokersDowiedz się więcej →
DEGIRODowiedz się więcej →
Freedom24Dowiedz się więcej →

Interactive Brokers

Ten broker oferuje pełny zestaw zaawansowanych funkcji i konfigurowalnych platform. Interactive Brokers zapewnia wszechstronne doświadczenie inwestorom w obligacje, dzięki przystępnym cenom, zaawansowanej technologii i szerokiej gamie ofert. Korzystając z wielokrotnie nagradzanej platformy IB, Trader Workstation, inwestorzy mogą handlować różnymi rodzajami papierów wartościowych, w tym obligacjami. Znajdziesz tam m.in:

 • Amerykańskie obligacje skarbowe o krótkim, średnim i długim terminie
 • Obligacje europejskie i hongkońskie
 • Obligacje korporacyjne
 • Obligacje komunalne
 • Kontrakty terminowe
 • Fundusze ETF

Opłaty IBKR za obligacje wahają się od 0,1% (za transakcję) w oparciu o wybraną obligację i wielkość transakcji.

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja, Australia

Wiarygodny broker z 1,54 mln rachunków klientów i kapitałem 10,01 mld USD, notowany na Nasdaq.

Niskie prowizje i najlepsza egzekucja cen możliwa dzięki systemowi IB SmartRoutingSM.

Darmowe platformy handlowe i narzędzia - wystarczająco potężne dla profesjonalnych traderów, ale zaprojektowane dla każdego.

Minimalny depozyt:

€0.00

Dowiedz się więcej: Recenzje Interactive Brokers.

DEGIRO

DEGIRO to największe biuro maklerskie dla inwestorów detalicznych, które oferuje internetową platformę inwestycyjną dla różnych typów inwestorów. Klienci mają możliwość inwestowania na całym świecie po bardzo konkurencyjnych stawkach. Prowizje są atrakcyjne, zaczynając od 2 € za zamówienie plus 1 € opłaty manipulacyjnej. Na platformie można handlować ponad 50 obligacjami z europejskich giełd.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01

Freedom 24

Wśród brokerów oferujących obligacje z Europy znajduje się również Freedom24 – platforma inwestycyjna dostępna online. Freedom24 umożliwia inwestorom negocjowanie akcji, funduszy ETF, obligacji oraz niektórych instrumentów pochodnych, takich jak kontrakty terminowe i opcje. Jednak to, co wyróżnia tego brokera, to możliwość handlu IPO z Europy. Co do obligacji, oferta brokera jest szeroka i obejmuje wszystkie główne rynki.

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja, Australia

Konto depozytowe oprocentowane od 2,5% do 3%.

edyny broker w Europie, który umożliwia inwestowanie w amerykańskie IPO.

Bogata oferta akcji i ETF-ów.

Minimalny depozyt:

€1.00

Jak wybrać brokera do zakupu obligacji?

Wybór dobrego brokera jest niezbędny dla każdego rodzaju inwestycji, ponieważ pozwala nam bezpiecznie przechowywać nasze aktywa. Z tego powodu ważne jest rozważenie szeregu wymagań, które musi spełnić broker, a które teraz przeanalizujemy:

Regulacje

Jak zawsze, jest to pierwszy wymóg, o którym należy pamiętać. Zatem nasz broker musi być regulowany przez:

 • Jeśli działasz z Europy: jakiś organ z krajów europejskich: AFN (Holandia), BaFiN (Niemcy), CONSOB (Włochy), KNF (Polska) czy CySEC (Cypr).
 • Jeśli działasz z USA: SEC
 • Jeśli działasz z Wielkiej Brytanii: FCA

Jakość obligacji

Istotne jest, aby broker oferował wysokiej jakości obligacje, takie jak te emitowane przez rządy lub firmy z ratingiem AAA lub AA (na przykład obligacje amerykańskie lub niemieckie), ponieważ obligacje te oferują większą gwarancję spłaty odsetek i spłaty kapitału.

Do krajów o najwyższej jakości kredytowej, czyli AAA, należą:

 • Wielka Brytania
 • Niemcy
 • USA
 • Dania
 • Luksemburg
 • Holandia
 • Nowa Zelandia
 • Norwegia

Dzięki temu obligacje emitowane przez te kraje będą charakteryzowały się najwyższą jakością.

Jeśli jednak chcemy, możemy też inwestować w obligacje krajów wschodzących, tzw. yield bonds, ale musimy mieć świadomość, że jesteśmy narażeni na większe ryzyko.

Niskie opłaty

Innym kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest koszt prowizji, ponieważ broker oferujący niskie prowizje może znacznie zwiększyć zwrot z inwestycji w dłuższej perspektywie.

Rzeczywiście, jeśli opłaty są bardzo wysokie, ponieważ obligacje wysokiej jakości generują niższe odsetki, może dojść do paradoksu polegającego na tym, że ci, którzy zyskują na odsetkach od obligacji, mogą stracić znaczącą część zysków na przesadnych opłatach.

Platforma inwestycyjna

Istotne jest również, zwłaszcza dla mniej doświadczonych inwestorów, aby platforma inwestycyjna była łatwa w obsłudze i oferowała przydatne narzędzia do analizy i monitorowania obligacji.

Pomoc i obsługa klienta

Jakość obsługi klienta i wsparcie jest ważnym czynnikiem do rozważenia, zwłaszcza że inwestowanie w obligacje może być trudne i nieznane dla wielu inwestorów; broker, który doradza i pomaga swoim klientom, pomoże nam uniknąć błędów i uchronić się przed potencjalnymi stratami.

Często zadawane pytania

Gdzie kupić obligacje?

Instrumenty obligacyjne, podobnie jak inne papiery wartościowe, mogą być nabywane na dwa sposoby: na rynku pierwotnym, gdy są one oferowane publicznie po raz pierwszy, lub na rynku wtórnym poprzez zakup na giełdzie od osób, które już wcześniej je nabyły. W przypadku rynku wtórnego, inwestorzy detaliczni korzystają z usług brokerów, którzy obsługują ten rynek.

Gdzie kupić polskie obligacje?

Przykładem strony, na której można kupić polskie obligacje, jest https://www.obligacjeskarbowe.pl/. Na tej stronie można znaleźć ofertę polskich obligacji skarbowych i dokonać transakcji inwestycyjnych. Warto pamiętać, że istnieje wiele innych platform i instytucji finansowych, które również oferują możliwość inwestowania w polskie obligacje.

Który broker obligacji?

Najlepszymi platformami do kupowania obligacji są Interactive Brokers, DEGIRO oraz Freedom24. Te renomowane platformy inwestycyjne oferują szeroki wybór obligacji różnych emitentów oraz zapewniają łatwy dostęp i konkurencyjne warunki transakcyjne.

Szukasz brokera obligacji?

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€0.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!