Jak założyć konto w XTB | Poradnik

XTB jest jednym z najbardziej popularnych brokerów CFD w Polsce i na świecie, ze względu na szeroką ofertę, brak minimalnego depozytu i doskonałą platformę transakcyjną. Poniżej przedstawiamy, jak krok po kroku otworzyć rachunek w XTB, a także najważniejsze cechy, produkty, platformy i zalety brokera.

konto xtb

XTB to założony w 2005 roku dom maklerski nadzorowany przez KNF, FCA, BAFIN, AMF i CNMV. Pierwotnie, nazwa firmy brzmiała X-Trade Brokers, jednak zmieniła nazwę na XTB. Obecnie posiada portfel ponad 525 000 inwestorów na całym świecie i jest jednym z wiodących brokerów na rynku kontraktów CFD.

XTB jak założyć konto?

Otwarcie rachunku handlowego w XTB jest bezpieczne, ponieważ broker posiada krajowe zezwolenie i jest regulowany przez KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). Można to zrobić pomocą komputera lub pobierając aplikację mobilną XTB na urządzenie z systemem iOS lub Android.

Otwórz swoje XTB konto maklerskie w zaledwie czterech krokach:       
 1. Zaloguj się na stronie xtb.com/pl, klikając ten link, a następnie kliknij „Otwórz konto”.
 2. Wypełnij formularz i zaloguj się bezpośrednio do platformy handlowej, w tym czasie Twoje dane będą weryfikowane.
 3. Aby zweryfikować swoje konto, należy przedstawić dowód tożsamości, dowód zamieszkania, wyciągi bankowe lub inne dokumenty wymagane do celów prawnych. Można to zrobić za pośrednictwem Pokoju Inwestora.
 4. Po zweryfikowaniu Twojej tożsamości będziesz mógł dokonać pierwszego depozytu i rozpocząć handel na najważniejszych rynkach finansowych świata.

Otwarcie rachunku rzeczywistego w XTB jest bezpieczne, ponieważ firma ściśle przestrzega obowiązujących przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, a także stosuje połączenie SSL.

xtb konto

W przypadku ochrony środków, XTB lokuje środki inwestorów wyłącznie w bankach o uznanym prestiżu, przeprowadzając coroczną ocenę wypłacalności każdego z podmiotów, w których te środki są deponowane. Ponadto XTB jest objęty funduszem rozliczeniowym Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Zapewnia klientom wypłatę do 100% w przypadku środków o wartości do 3000 GBP i 90% w przypadku środków o wartości do 22000 GBP.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

Minimalny depozyt:

€0.00

Promocja XTB

Zakładając konto w XTB otrzymujesz jedną akcję za darmo . Nie ma minimalnego depozytu (możesz wpłacić tyle ile chcesz). Po dokonaniu wpłaty otrzymasz swój darmowy udział do kwoty 100PLN.

Po otrzymaniu, akcja staje się Twoją własnością i możesz zrobić z nią co chcesz.

Zalety i wady konta rzeczywistego w XTB

 Przyjrzyjmy się teraz zaletom i wadom konta XTB Live:

Zalety

Korzystając z rachunku XTB Trading Account możesz inwestować na głównych rynkach finansowych, obracając bez prowizji kontraktami CFD na waluty, indeksy giełdowe, akcje, towary i kryptowaluty, a także akcje spot i ETF-y spot. Na rynkach tych funkcjonuje ponad 5 400 instrumentów finansowych.

XTB korzysta z autorskiej platformy xStation 5, innowacyjnego i wszechstronnego interfejsu, który pozwala na realizację różnego rodzaju zleceń, handel algorytmiczny i wiele więcej. Posiada narzędzia niezbędne do analizy technicznej (wskaźniki techniczne, narzędzia makro, kalkulator inwestora) oraz analizy fundamentalnej (wiadomości rynkowe, kalendarz ekonomiczny, nastroje rynkowe, alerty cenowe). Wszystko to na przyjaznej dla użytkownika platformie.

Inne zalety rachunku transakcyjnego XTB to:          

 • Będziesz mieć dostęp do bezpłatnych szkoleń na różnych poziomach.          
 • Obsługa klienta 24/5 w języku polskim.          
 • Zintegrowane wykresy.          
 • Ochrona przed ujemnym saldem.

Wady

XTB jest wiodącym brokerem dzięki solidnym regulacjom, wielokrotnie nagradzanej platformie i szerokiej gamie instrumentów finansowych. Jedyne aspekty, które można uznać za wady, to fakt, że nie oferuje kont islamskich oraz że pobiera opłatę za wypłatę środków, gdy kwota jest niższa niż 200 EUR/$. Ten ostatni punkt może być największą wadą brokera, zwłaszcza dla inwestorów detalicznych.

Z drugiej strony, choć nie jest to wada jako taka, musimy przypomnieć, że XTB nie posiada funkcji Copy Trading. Jeśli jesteś początkujący i myślisz o wykorzystaniu tej metody do kopiowania innych traderów, w tej chwili nie znajdziesz jej tutaj.

Jeśli chodzi o ryzyko, które zawsze jest obecne w inwestycjach, a zwłaszcza w transakcjach z wykorzystaniem dźwigni finansowej, XTB ostrzega, że 77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze w handlu kontraktami CFD. Ostrzeżenie to można znaleźć u wszystkich regulowanych brokerów.

Samo to nie jest wadą, ale warto o tym wiedzieć. Rankia zaleca, aby stale doskonalić swój handel i przed rozpoczęciem korzystania z rachunku rzeczywistego, poćwiczyć na koncie demo.

Jak założyć XTB konto demo?

Rachunek demo to rachunek symulacyjny oferowany przez większość brokerów. XTB konto demo pozwala inwestorom przećwiczyć swoje strategie i zapoznać się z platformą, nie ryzykując prawdziwych pieniędzy.

Dzięki rachunkowi demo masz dostęp do wirtualnych 20 000€, którymi możesz handlować na platformie XTB xStation 5 i xStantion Mobile. Można również przećwiczyć różne strategie i systemy handlowe. Nauczyć się korzystać ze wskaźników, obserwować reakcje rynku na różne wiadomości i wydarzenia gospodarcze, a także – krótko mówiąc – zdobywać wiedzę i doświadczenie.

Aby otworzyć konto demo XTB, należy wykonać te same kroki, co w przypadku rachunku rzeczywistego, z tą różnicą, że weryfikacja nie jest wymagana. W tym przypadku należy kliknąć na „Otwórz konto demo” i wypełnić formularz. Będziesz mógł z niego swobodnie korzystać po wypełnieniu formularza ze swoimi danymi. Teraz, jeśli zamierzasz uaktualnić konto do wersji prawdziwej, musisz zweryfikować swoją tożsamość.

Należy pamiętać, że konto demo XTB jest ważne przez 30 dni. Po tym czasie automatycznie wygaśnie i nie będzie można się już logować przy użyciu tego samego hasła. W XTB można jednak otworzyć nieograniczoną liczbę rachunków demo.

xtb konto demo

 XTB jak usunąć konto demo?

W przypadku konta demo XTB zostanie ono zamknięte automatycznie po 30 dniach. Nie trzeba więc przechodzić przez żaden szczególny proces, aby je zamknąć.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

Minimalny depozyt:

€0.00

Jak zamknąć konto rzeczywiste?

Jeśli jednak chcesz zamknąć swoje konto live, musisz wysłać prośbę o zamknięcie konta z zarejestrowanego adresu e-mail na adres e-mail działu obsługi klienta: [email protected]        

XTB nie pobiera prowizji w przypadku rachunków otwartych w ciągu 12 miesięcy od daty ostatniej transakcji. XTB nie pobiera również żadnych opłat za zamknięcie konta rzeczywistego. Jeżeli jednak w tym czasie użytkownik nie dokona żadnej transakcji, zostanie naliczona opłata za brak aktywności. Wynosi ona 10 EUR miesięcznie (lub równowartość tej kwoty w USD lub GBP). Po dokonaniu transakcji opłata za brak aktywności zostanie automatycznie wstrzymana, a 12-miesięczne odliczanie rozpocznie się ponownie.    

 • Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o XTB, sprawdź naszą recenzję XTB
 • Zastanawiasz się, jak zadeklarować swoje podatki? Sprawdź XTB PIT- 8C
 • Szukasz alternatywy dla XTB? Sprawdź nasze porównanie DEGIRO vs XTB

Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!