Jak kupić NFT na eToro?

Mimo że każdego dnia sprzedawane są tysiące tokenów NFT, zakup pierwszego może być trudny.

W tym krótkim przewodniku wyjaśniamy, jak w pięciu prostych krokach kupić NFT za pomocą eToro, MetaMask i OpenSea.

nft etoro

1. Kup Ethereum na eToro

Większość NFT można nabyć za pomocą Ethereum, które można łatwo kupić na eToro.

Jeśli nie masz konta eToro, wystarczy się zarejestrować, zweryfikować swoją tożsamość i wpłacić środki. Po zweryfikowaniu i zasileniu konta można przejść do zakładki Ethereum i wybrać kwotę, którą chce się kupić.

Po zakupie Ethereum musisz przelać je do portfela eToro. Aby to zrobić, przejdź do przycisku „Portfel” na swoim koncie eToro, wybierz Ethereum i kliknij „wyślij do portfela”.

Uwaga: jeśli masz na oku konkretny NFT, upewnij się, że kupiłeś wystarczającą ilość Ethereum, aby pokryć koszty opłat sieciowych. Ceny transakcji mogą znacząco rosnąć i spadać w zależności od poziomu aktywności blockchain.

Kryptowaluty nie są regulowane w niektórych krajach UE i w Wielkiej Brytanii. Nie ma również ochrony konsumentów.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

$50.00

2. Pobierz MetaMask

MetaMask to portfel kryptowalutowy, który działa jako brama do opartego na ethereum ekosystemu zdecentralizowanych finansów (DeFi) i NFT. Jest on dostępny jako dodatek do przeglądarki Firefox i Google Chrome oraz jako aplikacja mobilna dla systemów iOS i Android.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się korzystać z wersji mobilnej czy stacjonarnej, musisz pobrać aplikację ze strony MetaMask.io, utworzyć portfel, ustawić hasło i zapisać frazę odzyskiwania.

Ważne: Tajna fraza odzyskiwania jest używana do resetowania portfela MetaMask w przypadku zagubionego hasła. Hasło to w praktyce oznacza własność wszystkiego, co masz w portfelu, dlatego pamiętaj, aby przechowywać je w bezpiecznym miejscu, w którym nie zostanie zgubione ani skradzione.

nft etoro 1

3. Wyślij Ethereum do MetaMask

Możesz teraz wysyłać Ethereum do nowego portfela MetaMask.

Najpierw otwórz portfel eToro i kliknij przycisk „Wyślij” w obszarze Ethereum.

Następnie otwórz MetaMask, skopiuj adres swojego nowego portfela i wklej go w pole adresu w eToro. Następnie należy podać kwotę ethereum i ponownie kliknąć przycisk „Wyślij”.

W zależności od zajętości sieci Ethereum, transakcja może trwać od kilku minut do ponad godziny.

nft etoro 2

4. Podłączenie do rynku NFT

Gdy Twoje ethereum znajdzie się już na MetaMask, przejdź do platformy NFT. Niniejszy przewodnik dotyczy największej platformy NFT: OpenSea.

Najpierw przejdź do prawego górnego rogu strony głównej OpenSea, kliknij ikonę portfela i wybierz MetaMask. Zostanie wyświetlona informacja o podłączenie portfela.

Po nawiązaniu połączenia można rozpocząć przeglądanie. W OpenSea znajduje się obszerny katalog kolekcjonerskich awatarów i dzieł sztuki, których cena waha się od kilku centów do setek tysięcy dolarów.

Podłączenie do innych platform

Większość platform NFT, w tym Rarible, ma taką samą metodę łączenia portfeli jak OpenSea. Inne, takie jak SuperRare, wymagają od użytkowników utworzenia profilu przed nawiązaniem połączenia.

5. Kup NFT

Po znalezieniu NFT, który Cię interesuje, zwykle będziesz miał do wyboru dwie opcje: „Kup teraz” i „Złóż ofertę”. Następnie użytkownik może zdecydować się na natychmiastowy zakup przedmiotu po podanej cenie lub złożyć ofertę.

  • Złóż ofertę

Kliknij przycisk „Złóż ofertę”, zapoznaj się ze szczegółami i wprowadź swoją ofertę na NFT. Na tym etapie, przed potwierdzeniem transakcji, będziesz musiał zamienić ETH na WETH.

  • Kup teraz

Kliknij przycisk „Kup teraz”, aby sprawdzić szczegóły zakupu, a następnie przejdź do kasy i sprawdź ceny gazu. Na koniec kliknij „Potwierdź”, aby stać się dumnym nowym właścicielem NFT.

Kryptowaluty nie są regulowane w niektórych krajach UE i w Wielkiej Brytanii. Nie ma ochrony konsumentów. Twój kapitał może być zagrożony.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

$50.00

Może Cię to zainteresować:

Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!