Jak działają dywidendy na eToro

Dywidendy są formą wynagrodzenia, które spółki wypłacają akcjonariuszom, aby wynagrodzić i utrzymać swoich inwestorów. Oprócz prawdziwego rynku akcji, eToro umożliwia również otrzymywanie dywidend, jeśli handlujesz akcjami, ETF-ami lub indeksami za pomocą kontraktów CFD. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak działają dywidendy eToro i wszystko, co się z nimi wiąże.

dywidendy eToro

Dywidendy eToro

Na początek warto wiedzieć, że rachunek otwarty na eToro może być zasilany lub obciążany, jeśli handlujesz akcjami, ETF-ami lub indeksami, które wypłacają dywidendy. Jeśli więc masz pozycję kupna, otrzymasz wypłatę dywidendy od dostępnego salda, natomiast jeśli masz pozycję sprzedaży, wypłata dywidendy zostanie odjęta od dostępnego salda.

Dywidendy są zazwyczaj wypłacane kwartalnie. Co kwartał spółka ogłasza wartość dywidendy na akcję, wskazując, jaką kwotę otrzyma każdy akcjonariusz w zależności od liczby posiadanych przez niego akcji.

Zobacz także:

Co to są dywidendy z Copy Tradingu?

Dywidenda za kopiowanie to kwota, która powstaje, gdy inwestor, którego kopiujesz, wycofuje środki, a proporcjonalna kwota jest wycofywana z Twojej kwoty kopiowania i zwracana do salda Twojego konta.

Innymi słowy, kopiowanie dywidend oznacza, że możesz cieszyć się zyskami kopiowanych inwestorów. Ponadto, jeśli inwestor, którego kopiujesz, doda środki na swój rachunek, otrzymasz powiadomienie, abyś mógł zdecydować, czy chcesz dodać więcej środków do kwoty kopiowanej.

Powiązane artykuły:

Gdzie można sprawdzić wypłaty dywidendy

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na eToro możesz sprawdzić swoje wypłaty dywidend, historię wszystkich Twoich wypłat dywidend znajdziesz w wyciągu z rachunku. Aby to zrobić, należy uzyskać dostęp do wyciągu z konta bankowego.

Po otwarciu wyciągu bankowego w sekcji Dywidendy znajdziesz wszystkie wypłaty dywidend, uznane lub obciążone, w wybranym okresie czasu. W tej sekcji można zidentyfikować każdą wypłatę dywidendy według daty wypłaty, nazwy instrumentu, kodu pozycji, typu aktywów i kodu ISIN.

Obecnie każda płatność jest wyświetlana jako kwota netto w USD, wraz z kwotą podatku u źródła, również w USD, oraz zastosowaną stawką.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • W przypadku pozycji innych niż CFD, dywidendy są wypłacane w dniu płatności określonym w kalendarzu.
  • W przypadku pozycji na kontraktach CFD dywidendy są wypłacane w dniu, w którym przypada dzień wypłaty dywidendy.

jak uzyskać historię transakcji eToro?

Pamiętaj, że wyciąg z rachunku jest dostępny na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej eToro, więc możesz uzyskać do niego dostęp bezpośrednio na stronie internetowej lub w aplikacji, w ustawieniach lub w portfelu w opcjach rachunku.

Kalendarz dywidend eToro

dywidendy eToro 1

Kalendarz dywidend na eToro zawiera wszystkie istotne dane o dywidendach spodziewanych w najbliższej przyszłości, w tym daty wypłaty i wypłaty, kwotę pieniężną każdej dywidendy na akcję, nazwę spółki i sektor. Akcje dywidendowe są jednak posortowane według kapitalizacji rynkowej, a użytkownik może wyszukiwać według nazwy spółki, symbolu lub daty.

Opłata za dywidendę eToro

Podatek u źródła od dywidend wypłacanych z amerykańskich akcji i ETF-ów wynosi zazwyczaj 30%. Jeśli jednak wypłata kwalifikuje się jako dochód efektywnie powiązany (ECI), podatek wynosi 37%, a procent potrącany u źródła w przypadku podatku od dywidend wypłacanych z tytułu akcji i ETF-ów spoza USA zależy od przepisów danego kraju.

Życie z dywidend z eToro

Teraz, jeśli zastanawiasz się, czy możliwe jest utrzymanie się z tych dywidend, możemy Ci powiedzieć, że zgodnie z naszymi badaniami i informacjami dostarczonymi przez brokera, możliwe jest utrzymanie się z dywidend eToro. Taka sytuacja ma zwykle miejsce, gdy inwestor wcześnie rozpoczął inwestowanie i zainwestował w kilka wysokodochodowych akcji, z których łączne dywidendy wystarczą na pokrycie standardu życia w kraju zamieszkania użytkownika.

Powiązane artykuły:

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

*Disclaimer: eToro to platforma multi-asset, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptowaluty, jak i handel CFD. Należy pamiętać, że CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Wyniki z przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczająca jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Copy trading to usługa zarządzania portfelem, świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków. eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń oraz nie ponosi odpowiedzialności co do dokładności lub kompletności treści niniejszej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera wykorzystującego publicznie dostępne, niespecyficzne informacje o eToro.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!