eToro: Oprocentowane konto 5,3%

Czy słyszałeś o nowym rachunku eToro z oprocentowaniem? Rzeczywiście, izraelski broker zacznie wynagradzać niezainwestowane salda swoich klientów, maksymalnie do 5,3% rocznie. Jak? W tym artykule wyjaśnimy wam oprocentowane konto eToro.

Konto eToro z oprocentowanym saldem: Co to jest?

Rachunek z oprocentowanym saldem to rodzaj rachunku, który oferuje swojemu posiadaczowi określoną stopę procentową (która jest znana z góry) od zdeponowanego na nim kapitału. W rezultacie saldo na koncie jest rewaloryzowane, co z jednej strony zapewnia, że siła nabywcza nie zostanie utracona, a z drugiej nagradza wysiłek oszczędzania.

Dodatkowo są to konta w 100% płynne, dzięki czemu możemy wypłacić całość lub część środków kiedy tylko chcemy bez żadnych problemów czy ograniczeń, no i oczywiście bez żadnych opłat czy prowizji.

Cóż, oprocentowany rachunek bilansowy eToro oferuje korzyść w postaci otrzymywania płatności odsetkowych bezpośrednio na konto bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności.

Oprocentowany rachunek eToro

Trzy główne zalety oprocentowanego konta eToro są następujące:

 • Bardzo atrakcyjne stopy procentowe: zarabiasz więcej za swoje środki dzięki wysoce konkurencyjnym stopom procentowym.
 • Comiesięczne płatności: zarobione odsetki są automatycznie dodawane do salda eToro.
 • Brak zobowiązań: środki pozostają płynne i można je wypłacić w dowolnym momencie.

👉 Obecnie między brokerami toczy się prawdziwa wojna o konto z wynagrodzeniem, więc jeśli chcesz zapoznać się z innymi opcjami, aby wybrać najbardziej atrakcyjną, oto nasz następny artykuł: Najlepsi brokerzy z kontem oszczędnościowym.

eToro i jego konto oszczędnościowe: Jak to działa?

W rzeczywistości jest to bardzo proste, ale aby przyjrzeć się temu bliżej, wyjaśnimy wszystkie szczegóły pytanie po pytaniu.

Na jakim kapitale oparte jest wynagrodzenie? Gotówka w portfelu

Wymagane saldo całkowite określa stopę procentową, którą otrzymasz. Jest to całkowity zrealizowany kapitał na koncie, w tym zainwestowane środki i dostępne saldo gotówkowe.

Należy pamiętać, że oprocentowanie, które otrzymasz, zależy od całkowitego wymaganego salda. Stopa ta dotyczy wyłącznie dostępnego salda gotówkowego.

Dostępne saldo gotówkowe składa się z aktualnie niezainwestowanych środków na koncie handlowym klienta i jest kwotą uprawnioną do wypłaty odsetek.

Należy dodać, że nie jest wypłacany procent składany, tj. nie są naliczane odsetki od środków z poprzednich płatności odsetkowych.

Ile wynoszą odsetki i jak często są naliczane?

Chociaż stopa procentowa jest roczna, jest ona obliczana codziennie i wypłacana co miesiąc. Każdego dnia obliczane jest saldo kwalifikujące się do odsetek.

Kwota ta jest mnożona przez dzienną stopę procentową. Na koniec każdego miesiąca skumulowana kwota odsetek jest sumowana i wypłacana automatycznie pierwszego dnia następnego miesiąca.

Odsetki eToro

Jeśli chodzi o wysokość oprocentowania, będzie ona zależeć od kwoty pieniędzy na koncie. Jako przykład:

 • Saldo 10 000 USD: odsetki w wysokości 2%.
 • Saldo 25 000 USD: oprocentowanie w wysokości 2,4%.
 • Saldo 50 000 USD: odsetki w wysokości 5%.
 • Saldo 250 000 USD: oprocentowanie w wysokości 5,3%.

Kiedy środki zostaną przelane na konto?

Płatność jest dokonywana automatycznie pierwszego dnia następnego miesiąca, z samego rana czasu GMT.

Jak aktywować oprocentowanie salda na rachunku eToro?

Jest to bardzo szybkie i łatwe. Wystarczy wykonać następujące trzy kroki:

 1. Zaloguj się na swój rachunek eToro.
 2. Wprowadź minimalne saldo wymagane na rachunku, jest to równowartość 10 000 USD.
 3. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego eToro Club. Przewiń w dół do ” Interest on Balance ” i zmień z „Disabled” na „Active”.

Jaka jest minimalna kwota wpłaty?

Minimalna kwota odsetek do uzyskania od płatności wynosi 0,01 USD, w przypadku mniejszej kwoty dochód nie zostanie uzyskany.

Co się stanie, jeśli dokonam inwestycji w połowie miesiąca?

Musisz wiedzieć, że jeśli aktywujesz odsetki od salda w pewnym momencie w połowie miesiąca, nie otrzymasz odsetek za cały miesiąc.

Odsetki naliczane są od dnia, w którym klient zdecyduje się na płatność, o ile klient nadal spełnia wymagania i ma pełne saldo potrzebne do naliczania odsetek.

Od jakiej minimalnej i maksymalnej kwoty kapitał jest wynagradzany?

Jeśli chodzi o minimalny kapitał, aby móc zacząć zarabiać na saldzie eToro, musisz wpłacić równowartość 10 000 USD (po odjęciu kursu wymiany, jeśli wpłacasz w euro).

Jeśli chodzi o maksimum, eToro nie informuje, czy istnieje jakikolwiek maksymalny limit.

Co z opodatkowaniem odsetek?

Wszystkie zyski muszą zostać opodatkowane, więc zarobione odsetki muszą zostać zadeklarowane organom podatkowym.

Należne podatki będą zależeć od przepisów obowiązujących w kraju zamieszkania inwestora. Pamiętaj, że ponosisz odpowiedzialność za wszystkie obowiązujące podatki związane z przyjmowaniem odsetek od eToro.

Jak zakwalifikować się do oprocentowania 5,3% rocznie na eToro?

Aby móc otrzymywać oprocentowanie w wysokości 5,3% rocznie, wystarczy zrobić tylko jedną rzecz: mieć na koncie minimalne saldo w wysokości 250 000 dolarów (nie zainwestowane) i aktywować wynagrodzenie za saldo, jak wyjaśniliśmy powyżej.

I to wszystko, można od tego momentu czerpać korzyści z rosnących z miesiąca na miesiąc środków.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

👉 A przy okazji, jeśli nie tylko chcesz zarabiać, ale także handlować, poniższy artykuł pokazuje, jak kupować i sprzedawać akcje eToro.

Oprocentowane konto na poziomie 5.3% | Czy eToro jest bezpieczne?

eToro jest jednym z największych brokerów na świecie. Zaufało mu ponad 20 milionów ludzi w wielu krajach, dokonując codziennych inwestycji.

Jest regulowany przez niektóre z najważniejszych zachodnich organów nadzorczych, takich jak:

 • FCA: brytyjski organ nadzoru finansowego Financial Conduct Authority.
 • FINRA: Financial Crimes Enforcement Authority i Financial Industry Regulatory Authority w Stanach Zjednoczonych.
 • CySEC: Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.
 • ASIC: Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji.

W Hiszpanii jest również zarejestrowany w Comisión Nacional del Mercado de Valores (CNMV), organie odpowiedzialnym za nadzór i kontrolę rynków papierów wartościowych w naszym kraju w celu zapewnienia, że uczestnicy przestrzegają hiszpańskiego prawa i że nie popełniono żadnych nieprawidłowości lub nadużyć, które mogłyby zaszkodzić obywatelom. Numer rejestracyjny to 2534.

Warto również zaznaczyć, że w przypadku bankructwa, nasze saldo depozytu u brokera zostałoby zrekompensowane do wartości 20 000 euro.

Oznacza to, że ich praktyki są w pełni nadzorowane, co zapewnia bezpieczeństwo środków zdeponowanych na rachunkach salda eToro (do 20 000 euro).

Ponadto w eToro środki klientów są bezpiecznie przechowywane w najlepszych bankach, a wszystkie dane osobowe są chronione za pomocą szyfrowania SSL i nie mogą być inwestowane na rynkach, pożyczane innym klientom ani wykorzystywane w żaden inny sposób.

 👉  W każdym razie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie izraelskiego brokera lub produktach i prowizjach, zapraszam do odwiedzenia naszej recenzji: eToro Opinie – Prowizje i Platforma

Krótko mówiąc, to posunięcie eToro polegające na wynagradzaniu konta bilansowego w wysokości do 5,3% potwierdza trwającą wojnę o przechwytywanie dochodów na kontach bilansowych różnych klientów i stwarza jeszcze bardziej ciekawe opcje wynagrodzeń do rozważenia.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!