Czym jest ECN broker (non dealing desk) i dlaczego warto go wybrać

Pobierz w formacie PDF

Broker ECN jest pośrednikiem finansowym, który oferuje klientom bezpośredni dostęp do innych uczestników rynku za pośrednictwem sieci komunikacji elektronicznej (ECN). Ze względu na fakt, że broker ECN konsoliduje notowania cen od kilku uczestników rynku, zazwyczaj jest w stanie zaoferować swoim klientom niższe spready niż inni.

ecn broker

Co to jest ECN broker (non dealing desk) i dlaczego mam go wybrać?

W tym przypadku ECN nie przeprowadza transakcji na własny rachunek ani nie działa jako kontrahent poprzez trading desk. Integruje się bezpośrednio i elektronicznie z wieloma dostawcami płynności i uczestnikami rynku (bankami lub instytucjami finansowymi, Market Makerami i innymi Brokerami). ECN oferują inwestorom możliwość handlu poza normalnymi godzinami handlu, zapewniając elastyczność tym, którzy nie mogą uczestniczyć w normalnych godzinach pracy rynku lub którzy preferują szerszą dostępność. Ponadto, pozwala to uniknąć szerszych spreadów związanych z tradycyjnymi brokerami i oferuje ogólnie niższe prowizje i opłaty. Jeśli obawiasz się o prywatność, ECN może zapewnić pewien poziom anonimowości. Inwestorzy zainteresowani dokonywaniem większych transakcji mogą uznać to za szczególnie atrakcyjne.

ECN Broker – co robi i jak działa?

To, co robi ECN to stworzenie sieci handlowej, aby zaoferować swoim klientom najlepszą cenę kupna i sprzedaży do handlu na rynku. Z tego powodu, dostarcza klientom najlepszą cenę kupna i sprzedaży dla każdej pary walutowej lub instrumentu finansowego będącego przedmiotem transakcji, dzięki czemu inwestor może wybrać niższe spready.

Ale dlaczego ECN należy do grupy brokerów, którzy nie posiadają trading desk lub tzw. Non Dealing Desk?

Ponieważ, jak wspomniano powyżej, ECN działa jedynie jako pośrednik, a nie jako kontrahent w operacjach swoich klientów. Ponieważ poprzez poszukiwanie innego uczestnika, który byłby kontrahentem w transakcjach każdego klienta, może on dopasować zlecenia kupna i sprzedaży oraz uniknąć konfliktu interesów.

Na przykład: kiedy klient zgłasza zapotrzebowanie na parę walutową, ECN szuka sprzedawcy, który oferuje najlepszą cenę, aby zrealizować transakcję. Oznacza to, że broker przekazuje transakcje na rynek, a następnie pobiera prowizję za swoje usługi, niezależnie od tego, czy transakcja zakończy się sukcesem, czy też przyniesie inwestorowi stratę.

Różnica z brokerami trading-desk

Główna różnica polega na tym, że w przypadku handlu z trading desk, broker działa jako kontrahent dla każdej z transakcji swoich klientów, co często generuje konflikt interesów. Dlatego, aby uniknąć tych sytuacji, lepiej jest zatrudnić brokera regulowanego, który ma wewnętrzną procedurę rozwiązywania konfliktów, które mogą powstać z klientem.

Dlaczego warto wybrać ECN broker?

Niektóre z poniższych aspektów są ważne przy wyborze brokera ECN:

  • Nie ma konfliktu interesów pomiędzy klientem a brokerem.
  • Ich spready są zmienne i mają tendencję do bycia niższymi przez większość czasu.
  • ECN pozwala na dowolną strategię handlową bez żadnych ograniczeń.
  • Jest to broker, który kieruje zlecenia klientów bezpośrednio do dostawcy płynności, bez biur handlowych, co pozwoli mu być prawdziwym przedsiębiorstwem rynkowym z szybszymi egzekucjami.
  • Dzięki tym brokerom, stary model Market Makers polegający na posiadaniu stanowisk handlowych został udoskonalony, ponieważ ci nowi brokerzy przekazują zlecenia swoich klientów do różnych dostawców płynności, zmniejszając straty swoich klientów i zwiększając motywację klientów do zarabiania więcej dzięki spreadom lub prowizjom.
  • Im większa konkurencja o klientów pomiędzy brokerami bez trading desku, tym niższy koszt każdej transakcji.

Wady

Niektóre z wad są takie, że ECN nie oferują mikro kont do handlu z mikro lotami i wymagają minimalnego depozytu, który jest zazwyczaj wyższy niż w przypadku Market Makerów. Podobnie, są one zalecane dla handlowców, którzy są bardziej doświadczeni lub którzy obsługują dużą ilość transakcji.

Opinie- ECN broker

Wreszcie, ważną rzeczą jest, aby pracować z brokerem, który jest należycie zarejestrowany i regulowany przez władze kraju, w którym jesteś, który ma dobrą reputację i jest bezpieczny i zaufany. Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się czym jest broker ECN (no dealing desk) i dlaczego powinieneś go wybrać.

Szukasz brokera do inwestowania? Sprawdź nasze rekomendacje👇

Minimalny depozyt:

$200.00

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$0.00

Pobierz w formacie PDF

Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności