Analiza platformy IBKR GlobalTrader

IBKR GlobalTrader to aplikacja mobilna, za pomocą której można handlować akcjami z całego świata. Interactive Brokers jest amerykańskim maklerem giełdowym i jest regulowany przez organy finansowe wysokiego szczebla, w tym US SEC i UK FCA.

IBKR GlobalTrader pozwala na handel na ponad 90 giełdach na całym świecie za pomocą różnych instrumentów i w 23 różnych walutach, a także kilka funkcji, które przedstawimy w tej recenzji.

Główne cechy IBKR GlobalTrader

 • Szybkie otwarcie konta w kilka minut.
 • Rynki globalne: możliwość handlu na ponad 90 światowych giełdach. Należą do nich NYSE (New York Stock Exchange), NASDAQ, LSE (London Stock Exchange) i HKSE (Hong Kong Stock Exchange). Oprócz Bitcoina, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin.
 • Siła i bezpieczeństwo: ponad 10 miliardów w kapitale własnym, 1,75 miliona inwestorów w ponad 200 krajach zaufało Interactive Brokers.

Jak działa IBKR GlobalTrader: zalety

 • Niskie i przejrzyste koszty: Prowizje mogą być tak niskie jak 0,0035 USD (USD) za akcję dla inwestorów spoza USA, podczas gdy prowizje od amerykańskich papierów wartościowych są zerowe dla rezydentów USA. Bez ukrytych spreadów, opłaty od transakcji walutowych wynoszą 0,03% wartości transakcji.
 • Depozyty wielowalutowe: Klienci IBKR GlobalTrader mają możliwość dokonywania depozytów w ponad 23 różnych walutach. Za każdym razem, gdy przedsiębiorca/inwestor nabywa aktywa w walucie innej niż zdeponowana, następuje automatyczne przeliczenie po kursie wymiany wymaganym do obrotu danym aktywem.
 • Różnorodność aktywów: Traderzy/inwestorzy mogą handlować tysiącami akcji (papierów wartościowych), setkami funduszy inwestycyjnych, ETF-ów i kryptowalut.
 • Udziały ułamkowe: inwestycje w akcje amerykańskie zaczynają się od 1 USD, niezależnie od ceny akcji. Oznacza to, że jeśli cena akcji przekroczy jeden dolar (1 USD), będzie ona ułamkowa, tak aby inwestor mógł nią handlować bez przeszkód.
 • Handel kryptowalutami: klienci mogą handlować kryptowalutami za pośrednictwem Paxos Trust Company w połączeniu z aplikacją IBKR GlobalTrader.
 • Brak opłat za nieaktywność: na kontach nie ma opłat za nieaktywność. Dobra opcja dla wszystkich handlowców/inwestorów, którzy z jakiegokolwiek powodu pozostają w okresach bezczynności bez pobierania opłat.
 • Dostępny na Androida i iOS: IBKR GlobalTrader jest dostępny dla urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS.
 • Okres próbny: 10.000 USD może być przedmiotem obrotu w symulowanym środowisku, aby dać klientom możliwość przetestowania platformy, strategii i aktywów przed umieszczeniem prawdziwych pieniędzy, jeśli uznają to za stosowne.

Tutaj znajdziesz listę najlepszych aplikacji do handlu online.

Wygląd i funkcjonalność IBKR GlobalTrader

GlobalTrader to łatwa w użyciu i dobrze zaprojektowana aplikacja do handlu mobilnego. Z łatwością znajdziesz wszystkie najważniejsze funkcje, które chcieliśmy podkreślić w tej recenzji IBKR GlobalTrader.

Logowanie i bezpieczeństwo

Możesz użyć dwuetapowego logowania, które jest bardziej bezpieczne niż zwykłe logowanie. Ponadto, jeśli Twoje urządzenie obsługuje takie funkcje, możesz również użyć uwierzytelniania biometrycznego dla dodatkowej wygody.

Funkcje wyszukiwania

Funkcja wyszukiwania działa dobrze. Wystarczy zacząć wpisywać nazwę zasobu, aby uzyskać odpowiednie wyniki wyszukiwania. Możesz również wybrać wstępnie skategoryzowane sektory, takie jak energia lub finanse.

Zlecenia

Można stosować następujące podstawowe typy zleceń:

 • Market
 • Limit
 • Stop

Możesz również skorzystać z następujących limitów:

 • Good-Til-Cancled (GTC): dobry do czasu anulowania.

Funkcja Swap

Funkcja swap pozwala na wymianę jednego papieru wartościowego na inny, czyli sprzedaż istniejących papierów wartościowych i wykorzystanie pieniędzy na zakup nowych papierów. Funkcja ta działa pomiędzy papierami wartościowymi denominowanymi w tej samej walucie.

Narzędzia badawcze

Aplikacja IBKR Global Trader oferuje liczne narzędzia badawcze. Na przykład, klikając na aktywa, można znaleźć oceny analityków, wiadomości i podstawowe analizy. Badając akcje, można również znaleźć top movers, top ESG spółki i nadchodzące IPO.

Nie ma jednak opcji ustawienia alertów cenowych dla aktywów.

Języki dostępne w IBKR GlobalTrader

IBKR GlobalTrader jest dostępny zarówno dla urządzeń z systemem iOS, jak i Android oraz w następujących językach:

 • Angielski
 • Niemiecki
 • Hiszpański
 • Francuski
 • Włoski
 • Rosyjski
 • Holenderski
 • Turecki
 • Chiński
 • Japońska
 • Hebrajski
 • Arabski

Być może zainteresuje Cię również:

Darmowa edukacja

Firma Interactive Brokers dba o to, aby jej klienci byli na bieżąco z sytuacją rynkową, dlatego oferuje bezpłatne zasoby edukacyjne, takie jak np:

Traders Academy: Ponad 50 darmowych kursów z zakresu Tradingu, Stocks, Options, Futures, Cryptos, Technical Analysis i innych.

Traders Insight: Strona internetowa zawierająca codzienne analizy od ponad 70 specjalistów z branży.

IBKR Webinars: Ciągłe darmowe webinaria na żywo, w których klienci mogą uczestniczyć zadając pytania i otrzymując informacje zwrotne od wiodących w branży prelegentów.

Trading Insights Radio Podcast: Kanał podcastowy z dyskusją i analizą różnych sytuacji rynkowych.

Wsparcie i obsługa klienta

IBKR GlobalTrader oferuje bezpośrednie wsparcie i obsługę klienta za pośrednictwem czatu na swojej oficjalnej stronie internetowej i za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Zaproszenie do korzystania z IBKG GlobalTrader od Interactive Brokers odbywa się albo w jego trybie TRIAL z 10.000 USD do handlu w symulacjach, albo za prawdziwe pieniądze, gdzie można kupić akcje od 1 USD.

Zaproszenie do korzystania z IBKG GlobalTrader od Interactive Brokers jest albo w trybie TRIAL z 10.000 dolarów amerykańskich dla symulowanego handlu, albo z prawdziwymi pieniędzmi, gdzie można kupić akcje od 1 dolara amerykańskiego.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!