Azjatyckie Giełdy: Indeksy Azja

Azjatyckie Giełdy: Indeksy Azja: Giełdy papierów wartościowych są zorganizowanymi systemami obrotu, w których handluje się towarami, akcjami, papierami wartościowymi, instrumentami pochodnymi i instrumentami finansowymi.

Azjatyckie Giełdy: Indeksy Azja

Główne giełdy światowe to: Nasdaq, Japan Exchange Group, Shanghai Stock Exchange, Hong Kong Exchange, London Stock Exchange Group, Shenzhen Stock Exchange, Saudi Stock Exchange, TMX Group, BSE India Limited i National Stock Exchange of India.

Jak można wywnioskować z tej krótkiej listy, kilka z wiodących na świecie giełd znajduje się na kontynencie azjatyckim. Oczywiście możemy zobaczyć w tym zestawieniu główne kraje kontynentu, takie jak Japonia, Chiny, Hong Kong i Indie.

Top 5 giełd azjatyckich

Giełda Papierów Wartościowych w Tokio

Grupa Japan Exchange od lat jest omawiana we włoskich wiadomościach, w gazetach i w telewizyjnych programach informacyjnych dotyczących finansów. Cieszy się pewną popularnością, a jej indeksem odniesienia jest słynny „Nikkei”. Sławę tę zawdzięcza również wielkiemu japońskiemu cudowi gospodarczemu, który dzięki wielkim firmom elektronicznym wypromował tokijską giełdę poza jej granice, przyciągając zachodni kapitał. Japoński rynek jest już wysoko rozwinięty i pełen najnowocześniejszych firm, takich jak Honda, Toyota, Suzuki, Canon, Sony i Panasonic, o których zapewne słyszałeś. Inną siłą japońskiego rynku akcji jest stabilność polityczna kraju i waluty „Yen”, który będąc na szczycie tego rynku udowodnił, że może utrzymać się na tle zagranicznych rynków akcji.

Giełda Papierów Wartościowych w Szanghaju

Giełda w Szanghaju była do niedawna rynkiem wtórnym, ale w ciągu ostatnich pięciu lat otrzymała silny impuls od chińskiego rządu, który zdecydował się na zwiększenie liczby notowań.

Rząd stworzył również specjalne akcje denominowane w dolarach dla inwestorów międzynarodowych, ale pomimo tego działania integracyjnego, giełda w Szanghaju nie przyjęła jeszcze w pełni inwestorów zagranicznych. Ten brak otwartości jest również spowodowany restrykcyjnymi przepisami, które kontrolują ilość kapitału zagranicznego inwestowanego w lokalnej walucie i w chińskich firmach, w wyniku tego strategicznego wyboru, rząd chiński może zdecydować się na dowolną dewaluację, co już w przeszłości uczynił z własną walutą, „Yuanem”. Zajmując czwarte miejsce na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, chińska giełda prawdopodobnie doświadczy silnego wzrostu, biorąc pod uwagę wiele rozwijających się firm w kraju, które prędzej czy później będą musiały wejść na giełdę.

Giełda Papierów Wartościowych w Hongkongu

Giełda Papierów Wartościowych w Hongkongu ma indeks „Hang Seng” jako swój benchmark. Jest to jedna z najbardziej znanych giełd w ostatnich latach. Wiele chińskich firm decyduje się na notowania w Hongkongu, aby ułatwić napływ kapitału z międzynarodowych źródeł.

Formalnie Hongkong jest niepodległym państwem, co pozwala firmom na notowania bez konieczności przestrzegania chińskich przepisów, które wymagają ścisłej kontroli, dodatniego bilansu w ciągu trzech lat przed wejściem na giełdę oraz różnych rodzajów akcji dla chińskich i zagranicznych inwestorów.

Dzięki swojej elastyczności giełda w Hongkongu jest bardziej zachodnia niż inne, ma najwyższy wskaźnik wzrostu i kapitalizację, która ustępuje jedynie giełdom w Szanghaju i Tokio.

Giełda w Bombaju

Indie to kolejny szybko rozwijający się kraj, a benchmarkowym indeksem giełdy w Bombaju jest BSE Sensex. Szybko rozwijający się rynek o niskich kosztach pracy i szerokiej współpracy z krajami zachodnimi sprawia, że indyjski rynek akcji staje się coraz bardziej atrakcyjny. Dotychczasowy impuls wzrostowy może poszczycić się kapitalizacją 5 tys. spółek o łącznej wartości 2,2 bln dolarów. Wyraźnie rosnący rynek indyjski jest pełen niezbadanych możliwości dla tych, którzy chcą wejść do tego kraju pełnego możliwości.

H4: Indyjska Krajowa Giełda Papierów Wartościowych

Tutaj indeksem odniesienia jest Nifty 50, NSE jest drugą co do wielkości giełdą w Indiach, wyprzedzając BSE, z kapitalizacją rynkową 2,1 biliona dolarów. Umiejscowiona w Bombaju, ta giełda nie jest jedną z najbardziej dyskutowanych ze względu na niskie uprzemysłowienie kraju. Jest to świetna wiadomość dla odważnych inwestorów, którzy mogą wykorzystać potencjał, jaki ta giełda będzie oferować w przyszłości. Ci, którzy odważą się inwestować na tych rozwijających się rynkach, będą cieszyć się przewagą pierwszego gracza i wynikającymi z tego zyskami.

Przegląd azjatyckich rynków akcji

Azjatyckie rynki akcji mają jeszcze wiele miejsca do rozwoju. Kraje te będą się dopiero rozwijać, a więc ci, którzy złapią tę „złotą gęś”, będą cieszyć się wynikającym z tego wielkim wzbogaceniem.

Aby dowiedzieć się więcej pobierz Przewodnik giełdowy jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły