Aplikacja Robinhood i handel Robinhood – jak to działa?

Robinhood został założony w 2013 roku przez absolwentów Stanforda, Baiju Bhatta i Vlada Teneva, którzy chcieli dać wielu ludziom możliwość inwestowania bez płacenia prowizji. Ta aplikacja wywodzi swoją nazwę i symbol od pióra legendarnego angielskiego bandyty (Robinhood), który poświęcił się okradaniu bogatych, aby pomóc biednym.

akcje robinhood

Aplikacja Robinhood i handel Robinhood – jak to działa?

Robinhood to popularna aplikacja inwestycyjna wśród traderów hobbystów. Wielu z nich gromadzi się na forach internetowych, takich jak Reddit, aby podnosić lub obniżać wartość akcji niektórych spółek, rzucając wyzwanie funduszom hedgingowym z Wall Street.

Podobnie, posiada czysty, kolorowy i łatwy w użyciu interfejs dla każdego, kto wchodzi w świat tradingu lub dla tych, którzy traktują go jako kolejne hobby.

Handel Robinhood

Jest to darmowa platforma transakcyjna, która oferuje użytkownikom możliwość inwestowania w pakiet akcji notowanych na Wall Street, jak również kupowania i handlowania kryptowalutami.

Dzięki Robinhood możesz inwestować w ETF-y, złoto lub fundusze inwestycyjne samodzielnie i bez korzystania z usług doradców. Dodatkowo, nie musisz wydawać pieniędzy na prowizje, ponieważ strona korzysta z reklam i subskrypcji usług Gold.

Robinhood nie jest dostępny poza Stanami Zjednoczonymi. Jest ona dozwolona tylko dla Amerykanów, którzy mają co najmniej 18 lat, numer ubezpieczenia społecznego i obywatelstwo amerykańskie.

Cechy charakterystyczne: Robinhood

  • Inwestycja jest bezprowizyjna, a ujawnienie udziałów jest bezpłatne.
  • Możesz ubiegać się o udziały w nowych firmach, zanim ich akcje zaczną być notowane na giełdach publicznych.
  • Możesz wybrać, ile chcesz zainwestować, a Robinhood przeliczy to na dolary za pełny udział.
  • Dostosuj swój portfel inwestycyjny do własnych potrzeb, korzystając z jednostek różnych spółek i funduszy, aby zmniejszyć ryzyko.
  • Transakcje dokonywane podczas godzin rynkowych są realizowane w tym samym czasie, więc zawsze będziesz znał cenę akcji w czasie rzeczywistym.

Jak działa Robinhood

Pod swoim najpopularniejszym hasłem „wszyscy jesteśmy inwestorami” aplikacja umożliwia każdemu inwestowanie na rynku finansowym, nawet jeśli nie dysponuje dużymi kwotami pieniędzy.

Kroki do wykonania:

  • Użytkownik musi zalogować się do aplikacji lub platformy internetowej i utworzyć profil.
  • Po założeniu konta i wypełnieniu wszystkich wymaganych danych, należy powiązać konto bankowe i rozpocząć inwestowanie.
  • Wybierz pakiet zakładów i monitoruj rynek, aby zdecydować, kiedy inwestycje zostaną wycofane lub czy mają być zamienione na inne akcje. Oznacza to, że im więcej transakcji dokonasz, tym wyżej zajdziesz, a im wyższy poziom posiadasz, tym więcej możliwości inwestycyjnych się przed Tobą otwiera.
  • W ramach platformy możesz wyszukiwać akcje, sprawdzać ich cenę i wyniki w ciągu ostatnich pięciu lat. Ponadto, zakupy mogą być dokonywane zarówno w akcjach jak i w dolarach, więc pozwala również na ustawienie powtarzających się inwestycji i limitów cenowych.
  • Robinhood zawiera powiadomienia z emoji i akcje prezentowe po rejestracji.

Regulacja i bezpieczeństwo Robinhooda

Robinhood jest certyfikowany przez Securities Investor Protection Corporation i regulowany przez Financial Industry Regulatory Authority (FINRA). Należy pamiętać, że certyfikaty te nie gwarantują bezpieczeństwa inwestycji, ale gwarantują, że pieniądze nie zostaną skradzione w trakcie transakcji.

Ponadto, nie ma ochrony dla dokonanych wpłat i nie ma obsługi klienta w czasie rzeczywistym dostępnej z aplikacji. Robinhood jest podstawową i łatwą w użyciu aplikacją; podobnie, jest odpowiedni dla małych inwestorów lub tych, którzy dopiero zaczynają inwestować i chcą zarobić dodatkowe pieniądze.

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, jak działa aplikacja i handel na platformie Robinhood.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły