Ile zarabia trader? Zarabianie pieniędzy na handlu

Ile zarabia trader? Inwestor może handlować akcjami, opcjami, walutami, obligacjami lub towarami. Aby zostać traderem, musisz być przygotowany i dobry w interpretowaniu trendów i prawidłowej analizie rynków. Teraz, aby dowiedzieć się szacunkowo, ile zarabia handlowiec, musisz rozróżnić różne rodzaje traderów, które istnieją na rynku finansowym. W tym poście wyjaśnimy więcej na ten temat.

Ile zarabia trader

Ile zarabia trader? Zarabianie pieniędzy dzięki tradingowi

Na początek trzeba poznać różne typy handlowców:

Popularny inwestor

Ten typ tradera może zostać przeszkolony na platformach takich jak eToro, bez konieczności posiadania kwalifikacji akademickich. Możesz zacząć od minimalnego depozytu w wysokości tylko €200, aby przekształcić handel w zawód. Jednakże, stała pensja zaczyna się od około €500/miesiąc z dodatkowym bonusem opartym na osiągnięciach.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Może Cię zainteresować:

Profesjonalny handlowiec – professional trader

Powinieneś wiedzieć, że aby zostać profesjonalnym traderem potrzebujesz dużo przygotowania, zdolności do interpretowania aktualnych trendów i umiejętności analizowania rynków. Prawdziwy handlowiec musi posiadać dogłębną wiedzę na temat rynków finansowych, być w stanie je przewidzieć i mieć samokontrolę.

Niezależny podmiot gospodarczy – independent trader

Wielu niezależnych traderów na rynku Forex może osiągnąć zysk w oparciu o zainwestowany kapitał. Innymi słowy, jeśli zainwestujesz 200 euro, nie możesz oczekiwać, że zarobisz 6.000 euro w krótkim czasie, ponieważ zysk musi być osiągnięty w czasie i poprzez stopniowe inwestycje.

W krajach takich jak Polska, istnieje niewątpliwie wiele udanych przypadków ludzi zarabiających na życie z handlu, ale aby to zrobić, trzeba przejść długą drogę. Wielu ekspertów twierdzi, że dobry trader może zarobić od 5 do 10% miesięcznie w zależności od zainwestowanego kapitału.

Młodszy handlowiec – junior trader

Jeśli jesteś młodszym traderem pracującym dla firm finansowych, takich jak banki komercyjne, fundusze hedgingowe, miałbyś do czynienia z osobą, która ma wykształcenie m.in. w zakresie ekonomii, matematyki. Innymi słowy, w tych zawodach wynagrodzenie początkowe wynosi około 19.000 EUR brutto/rok dla osoby rozpoczynającej pracę, z możliwością podwyższenia do 22.000 EUR brutto.

Co więcej, w wielu miejscach pracy wynagrodzenie wzrasta po roku, gwarantując miesięczną pensję w wysokości 1300 do 1600 euro.

Trader – zarobki oraz podatki od handlu w Polsce

Chociaż Polska ma jedne z najwyższych obciążeń podatkowych na świecie, podatki od obrotu nie są tak wysokie: stawka wynosi 17%, czyli prawie jedną piątą całkowitego zysku. Stawka ta nie zmienia się w zależności od dochodów lub zysków i jest zawsze stała.

Trudno jest kontrolować zyski osiągane przez brokerów. Tym bardziej jeśli są oni za granicą. Zyski, zwłaszcza jeśli są wysokie, mogą skłonić przedsiębiorcę do inwestowania w nieruchomości. W takich przypadkach można by uruchomić kontrole, aby odpowiednio to sprawdzić.

Teraz wielu początkującym traderom udaje się osiągnąć przyzwoity miesięczny zysk nawet od zera i z małym kapitałem. Dlatego, aby uzyskać najlepsze rezultaty potrzebne jest zaangażowanie, determinacja, czas, nauka, a przede wszystkim korzystanie z najlepszych narzędzi.

Podsumowując, powinieneś wiedzieć, że handel online jest inwestycją spekulacyjną z wysokimi zwrotami, gdzie możesz zarabiać pieniądze poprzez handel, w zależności od kategorii, w której jesteś. Na przykład, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, Warren Buffett, zrobił ogromny majątek (a także przekazał wiele miliardów dolarów na cele charytatywne) ze strategią handlu akcjami, która nie jest trudna, choć powolna.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!