Wzrost po rozsądnej cenie (GARP)

GARP (Growth at reasonable price) jest prawdopodobnie najskuteczniejszą strategią inwestycyjną, jaką można zastosować, prawdą jest jednak również, że nie jest ona łatwa do zastosowania. Sprawdźmy, co to jest oraz jakie są słabe i mocne strony tej strategii.

rozsądnej cenie

Wzrost po rozsądnej cenie (GARP)

GARP, co oznacza Wzrost po rozsądnej cenie, jest strategią inwestycyjną, którą można określić jako połączenie Value Investing i Growth Investing.

Growth At a Reasonable Price polega na inwestowaniu w te wysokiej jakości, być może szybko rosnące spółki, które z jakiegoś powodu mają zaniżone ceny akcji.

Oznacza to, że Growth At a Reasonable Price to Growth Investing, który zamiast kupować po wysokich cenach, kupuje po cenach rozsądnych, lub jak Value Investing, który zamiast kupować akcje spółek średniej klasy, skupia się na spółkach wysokiej jakości.

Mechanika stojąca za GARP-em wydaje się być oparta na chmurach, bo przecież gdyby coś takiego było możliwe, każdy by to zrobił, prawda? Zobaczmy więc, jakie są elementy, które to umożliwiają.

Dlaczego GARP działa

GARP działa, ponieważ rynek czasami popełnia błędy w ocenie. Dzięki tym błędom w ocenie, mając dobre oko, można zidentyfikować w czasie okazje i zainwestować w nie.

Dzięki tym błędom można wtedy kupić akcje spółek wysokiej jakości po cenach znacznie poniżej ich realnej wartości lub po cenach zgodnych z ich wartością. Należy jednak uważać, aby stawiać tylko na spółki silnie rozwijające się.

Robiąc tego typu operacje tylko na spółkach o wysokim wzroście można zarobić dużo nawet kupując akcje po cenie zgodnej z rzeczywistą wartością, ponieważ ta wkrótce wzrośnie.

Jeśli chodzi o udowodnienie, że GARP działa i zawsze działał, wystarczy spojrzeć na styl inwestycyjny niektórych z najważniejszych inwestorów na świecie. Ogólnie rzecz biorąc, mogą oni wykorzystywać niektóre mniej lub bardziej popularne style inwestycyjne. Przechodząc do sedna, można zauważyć, że wszystkie one mają tendencję do wzrostu za rozsądną cenę.

W rzeczywistości, są tacy, którzy sugerują kupowanie tylko od spółek wzrostowych koncentrując się na okazjach, które można znaleźć w odniesieniu do ważnych spółek, są tacy, którzy mówią, aby poczekać, zaoferować wspaniałe akcje po niskiej cenie, a są tacy, którzy mówią, aby kupić tylko wysokiej jakości akcje.

Wszystkie te porady, pochodzą od różnych ludzi i wywodzą się z różnych strategii inwestycyjnych, ale biorąc je pod uwagę razem, można zauważyć, że wszystkie mówią mniej więcej to samo, odnosząc się do strategii GARP.

Wnioski GARP

GARP jest z pewnością jedną z najlepszych strategii inwestycyjnych, jakie można zastosować, jeśli nie najlepszą. Jednak prawdą jest również, że jest to jedna z najbardziej skomplikowanych do wykonania, ponieważ wymaga stałej, kompletnej i dogłębnej analizy rynku, aby móc zidentyfikować akcje, o których mowa i podejmować najlepsze decyzje.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!