Strategia Harmonic Patterns – jak handlować?

Harmonic Patterns mogą być doskonałymi wskaźnikami punktów zwrotnych, dając dokładne wskazówki, kiedy kupić lub kiedy sprzedać. Zobaczmy, czym one są.

Strategia Harmonic Patterns

Jak handlować za pomocą Harmonic Patterns?

Zacznijmy od tego, czym są Harmonic Patterns. Termin Harmonic (harmonijny) identyfikuje szacunek proporcji procentowych, które pochodzą z poziomów retrakcji Fibonacciego.

Z tego wynika, że Harmonic Patterns są strukturami, które podążają za wskazaniami harmonicznymi, które właśnie zostały opisane.

Harmonic Patterns są używane w celu scharakteryzowania punktów i momentów, w których rynek będzie się odwracał.

Pomimo tego wspólnego celu, istnieją różne rodzaje wzorców harmonicznych. Interesujący jest fakt, że pomimo tego zróżnicowania, wszystkie te wzory wywodzą się z tej samej struktury, „Gartley Pattern”.

Rodzaje wzorów harmonicznych

Gartley

Osobliwością tej formacji jest fakt, że chociaż zdefiniowała ona strukturę, nie zdefiniowała współczynników Fibonacciego, co prowadzi do kilku wariantów.

Biorąc pod uwagę wykorzystanie punktów A, B, C i D w strukturze formacji, brak zdefiniowania współczynników Fibonacciego prowadzi do braku identyfikacji punktu D, dając każdy poziom pomiędzy 0.618 a 0.786 jako możliwy obszar odwrócenia.

W 1999 roku Carney przedefiniował to wymagając, aby B było równe 0,618 z XA, a D równe 0,786 z XA.

Następnie dodano inne reguły, które z jednej strony sprawiają, że wzór jest łatwy do zidentyfikowania, a z drugiej strony prawie uniemożliwiają jego wystąpienie.

Pozostałe zasady są takie, że BC nie może przekroczyć 1,618, a BC może mieć korektę pomiędzy 0,382 a 0,886 w odniesieniu do ruchu AB.

ABCD

Wzór AB=CD jest prawdopodobnie najprostszym z wzorów harmonicznych. Składa się z 3 ruchów i 4 punktów:

– AB jest nazywane nogą i reprezentuje ruch impulsowy.

– BC nazywana jest korektą i stanowi ruch korygujący.

– DC jest również nazywany nogą i reprezentuje ruch impulsowy, który zmierza w tym samym kierunku co AB.

Wzór ten przedstawia ważne zależności geometryczne, a AB=CD jest minimalnym stosunkiem, co oznacza, że pierwszy impulsowy ruch jest zrównany z drugim.

W praktyce będziesz musiał używać tej formacji, aby móc scharakteryzować poszczególne strefy, takie jak Potential Reversal Zone (strefy mające potencjał odwrócenia trendu), aby móc zrozumieć, kiedy kupować.

Nietoperz

Wzór ten zawdzięcza nazwę kształtowi swoich reguł geometrycznych, które przypominają kształt nietoperza.

Szkic jednego z wzorców, który może być użyty w sposób bardziej „prosty”, ponieważ na swój sposób pomaga zidentyfikować przebieg podobny do tego z cykli Kondratieffa.

Myśląc o kształcie nietoperza (lub o kształcie jednej litery M), w rzeczywistości mówimy o trendzie byczym, po którym następuje trend niedźwiedzi, który stabilizuje się po trendzie byczym, który zostaje gwałtownie przerwany po trendzie niedźwiedzim.

Ten wzór harmoniczny pomaga zrozumieć, w którym momencie tego ostatniego niedźwiedziego trendu należy kupować, ponieważ wkrótce rozpocznie się trend byczy.

Motyl

Formacja motyla posiada byczą i niedźwiedzią wersję, a geometryczne zasady byczej wersji mogą przypominać formację nietoperza.

W tym przypadku formacja powinna być w stanie dostarczyć informacji na temat idealnych momentów, w których można kupić lub sprzedać (odpowiednio w wersji byczej i niedźwiedziej).

Krab

Również ten wzór posiada jedną wersję byczą i jedną niedźwiedzią, dając tym samym wskazówki, kiedy nastąpi odwrócenie trendu i zrozumienie kiedy kupić lub sprzedać.

Wniosek

Ogólny trend Harmonic Patterns jest łatwy do zapamiętania, ale geometryczne zasady są niemożliwe do zapamiętania. Na pewno polecamy korzystanie z nich, ale to od Ciebie zależy, czy wygodniej jest je zapamiętać, czy też trzymać w ręku schemat, który pozwoli Ci je zindywidualizować i obliczyć ewentualne punkty odwrócenia.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!