Jak wykorzystać Moving Average do zakupu akcji?

Moving average do zakupu akcji: Na rynku akcji istnieją różne rodzaje formuł i statystyk, które pozwalają mierzyć różne czynniki na rynku … w tym poście omówimy średnią ruchomą i jak jest ona używana do zakupu akcji.

moving average do zakupu akcji
  1. Prosta: opiera się na poprzednich danych ze wszystkich okresów i jest łatwiejsza do odczytania; w tym rodzaju średniej ruchomej wartość, którą należy interpretować, koncentruje się na cenie zamknięcia danego papieru wartościowego lub akcji w sposób ogólny.
  2. Ważona: oprócz zastosowania wartości aktywów, inne czynniki są uwzględnione w ważeniu w celu obliczenia serii.
  3. Wykładnicza: oparta na wartości aktywów z formułą, która zmniejsza wartość, obliczenia w tym przypadku są oparte tylko na ostatnich informacjach.

W jaki sposób moving average jest wykorzystywana do zakupu akcji?

Jest wykorzystywana jako strategia interpretacji ceny w celu określenia trendów rynkowych przy użyciu określonych ram czasowych, które mogą zaczynać się od 50 okresów do 200 okresów lub sesji. Zaleca się, aby ramy czasowe były wysokie, aby móc ustalić i zidentyfikować trend cen akcji.

Polecamy także:

Dane, na których działa średnia krocząca

Należy wziąć pod uwagę dane, na których operuje średnia krocząca, a są to:

  • Okres: odpowiada ilości czasu, który w tym przypadku jest reprezentowany przez określoną ilość słupków.
  • Shift: liczba słupków, przez które ceny będą się poruszać w danym okresie.
  • Typ średniej: średnia krocząca może działać lub być reprezentowana przez dowolną z jej kategorii, takich jak: prosta, umiarkowana i wykładnicza.
  • Zastosowanie: odpowiada filtrowi użytemu do uzyskania informacji, który może być otwarty, zamknięty, wysoki lub niski.

Teraz musimy zidentyfikować najczęstsze trendy:

  1. Rynek trendowy: występuje, gdy wartość przekracza wysokość średniej ruchomej, wskazując na dobrą okazję do inwestowania na rynku i uzyskania dywidendy.
  2. Utrata siły: występuje, gdy wartość akcji przesuwa się w kierunku średniej, co powoduje tendencję spadkową kursu akcji.
  3. Trendy z odbicia: dzieje się tak, gdy w pewnej liczbie okresów, są wzloty i upadki na rynku, te rodzaje trendów są przydatne do stwierdzenia oporu na rynku pewnego rodzaju aktywów finansowych.

Ponadto, ci, którzy używają tego typu średniej ruchomej znajdą wśród jej zalet: przedstawienie dużej liczby scenariuszy, zastosowanie średniej ruchomej do wszystkich rodzajów instrumentów, a także jako wskaźnik, który może być łączony lub używany z innymi wskaźnikami.

Przeczytaj także:

Więc mam nadzieję, że rozumiesz, czym jest średnia ruchoma i jak jest ona używana do zakupu akcji. Pamiętaj, że to narzędzie jest już obecne u niektórych brokerów, więc musisz je tylko skonfigurować.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!