Różnica pomiędzy Robo-Advisor a Doradcą Finansowym

Różnica pomiędzy Robo-Advisor a Doradcą Finansowym? Na przestrzeni lat opracowano kilka strategii i narzędzi, które pozwalają na bezpieczniejszy i bardziej widoczny handel. W tym wpisie przedstawimy Ci różnicę pomiędzy Robo-Advisorem a Doradcą Finansowym.

Robo-Advisor a Doradcą Finansowym

Różnica między Robo-Advisorem a doradcą finansowym

Robo-Advisor

Robo-Advisor lub Robo-Doradca to zautomatyzowany robot, który wykonuje funkcje menedżera finansowego lub doradcy, oferując usługę, w której zarządza portfelem inwestycyjnym online, a także wykonuje operacje w czasie rzeczywistym, takie jak handel algorytmiczny, automatyzację pod nadzorem doświadczonych inwestorów na rynku.

Ten rodzaj Robo-Advisor działa od 2008 roku i został stworzony w Stanach Zjednoczonych jako narzędzie, które początkowo miało poprawić sposoby inwestowania i ułatwić dostęp do większej liczby inwestorów; sytuacja ta z czasem uległa poprawie, będąc dziś narzędziem działającym całkowicie w sposób zautomatyzowany.

Jak korzystać z Robo-Doradcy

Aby rozpocząć pracę z tego typu robotem, musisz rozwiązać test, w którym zostaniesz zapytany o swoje zainteresowania finansowe, majątek i wiedzę na temat inwestowania. Gdy poznają Twój profil, przydzielą Ci portfel spośród tych, które zostały wcześniej skonfigurowane dla danego inwestora. W końcu, gdy konto jest utworzone, pieniądze są przekazywane do Robo-Advisor, rozpoczynając bezpośrednio zarządzanie inwestycją.

Doradca finansowy

Jest to tradycyjny doradca lub broker, z doświadczeniem w sprawach związanych z giełdą. Wśród ich głównych cech jest to, że są profesjonalistami z doświadczeniem jako menedżerowie inwestycji, takich jak akcje, fundusze inwestycyjne, renty, wśród innych rodzajów inwestycji.

Charakterystyka doradcy

Ich umiejętności obejmują: komunikację, planowanie, edukację i doradzanie swoim klientom; w tym przypadku doradca finansowy utrzymuje doskonałe relacje z inwestorami, aby doradzać im i określać w sposób spersonalizowany rodzaj inwestycji, jakiej chcą dokonać.

W tym celu posiadają umiejętności pozwalające im na wykonywanie logarytmów i obliczeń matematycznych, a także na identyfikację możliwych do podjęcia działań w celu zmniejszenia ryzyka i generowania zysków.

Podobnie, głównymi funkcjami inwestora są:

  • Kupno i sprzedaż produktów finansowych takich jak akcje, obrót walutowy w imieniu brokerów inwestycyjnych i klientów.
  • Doradztwo w zakresie inwestycji i finansów.
  • Promocja produktów i usług finansowych.
  • Prowadzenie ewidencji transakcji dokonywanych w imieniu dłużnika.
  • Bieżące śledzenie informacji finansowych i prawnych.
  • Prowadzenie badań rynkowych identyfikujących potencjalne inwestycje.
  • Określenie potrzeb i celów klientów oraz ocena ich obecnych i przyszłych działań inwestycyjnych.
  • Przewidywanie ruchów gospodarczych i na tej podstawie podejmowanie decyzji inwestycyjnych.
  • Określenie celów poszczególnych inwestorów.
  • Ograniczenie ryzyka w procesie inwestycyjnym.

Do jego obowiązków należy częste spotykanie się z każdym z klientów i bycie dostępnym w celu rozwiązywania wszelkich problemów i próśb.

Główne różnice

Robo-Advisor jest robotem, który wykonuje obliczenia i inwestycje niemal autonomicznie, będąc kontrolowanym lub przeglądanym przez doradcę finansowego, podczas gdy tradycyjny doradca finansowy jest profesjonalistą inwestycyjnym, który pobiera prowizje za zarządzanie i doradztwo, więc jeśli nie jesteś przyzwyczajony do technologii i chcesz spersonalizowanej porady, możesz wybrać tradycyjnego doradcę, ale z drugiej strony, jeśli jesteś osobą obeznaną z technologią i szukasz łatwości, Robo-Advisor jest najbardziej zwinną i odpowiednią opcją.

Mamy nadzieję, że rozumiesz już róznice między Robo-Doradcą i doradcą finansowym.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!