Odbicie martwego kota

Odbicie martwego kota (ang. Dead Cat Bounce) to zachowanie, w którym po spadku na rynkach w pewnym momencie następuje wzrost lub odbicie. W tym poście powiemy Ci, co to jest „Dead Cat Bounce” i jak to działa.

odbacie martwego kota

Dead Cat Bounce

Dead Cat Bounce Znaczenie

Znaczenie tego zwrotu pochodzi z bardzo okrutnej metafory: wszystko odbije się od ziemi, jeśli zostanie upuszczone z odpowiedniej odległości, w tym kot.

To znaczy, „Dead Cat Bounce” jest strategią inwestycyjną mającą na celu zarabianie pieniędzy poprzez odkupywanie akcji, gdy ich ceny spadają.

Historia

„Dead Cat Bounce” to wyrażenie używane na Wall Street, kiedy największe światowe rynki akcji załamały się w 1987 roku.

Jednak jego pierwsze zastosowanie miało miejsce w 1985 r., kiedy to rynki akcji w Malezji i Singapurze odzyskały siły po gwałtownym spadku w tym samym roku. Dlatego też wielu dziennikarzy pisało, że rajd rynkowy to Odbicie Martwego Kota lub „Dead Cat Bounce”.

Jak to działa?

Wiedz, że kiedy akcje doświadczają wielu spadków, powodują odbicie, które nie trwa długo. Właśnie teraz inwestorzy decydują się na zakup z myślą, że cena będzie nadal rosła, a to w wielu przypadkach nie następuje.

Podmioty gospodarcze

Odbicie to obserwowane jest głównie w dłuższych przedziałach czasowych, gdy rynek znajduje się w recesji.

Inwestorzy powinni mieć strategię zarządzania ryzykiem i samokontrolę, aby móc zamknąć transakcję na czas, zanim cena osiągnie nowe minimum.

Ryzyko odbicia od dna morskiego

Należy zwrócić szczególną uwagę na tę strategię inwestycyjną, ponieważ niejednokrotnie próby szybkiego zarobienia większej ilości pieniędzy nie wychodzą na dobre.

Kiedy składnik aktywów, który spadł dużo i zaczyna rosnąć ponownie, to ma możliwość spadku z powrotem, dlatego należy wiedzieć, że nie ma wzoru, który gwarantuje 100% wyników.

Dead cat bounce lub odwrócenie rynku

Naprawdę bardzo trudno jest powiedzieć, kiedy następuje „dead cat bounce” znane inaczej jako odwrócenie rynku. Gdyby inwestorzy mogli je łatwo zidentyfikować, zarobiliby dużo pieniędzy.

To, co możemy zrobić, to dowiedzieć się, jak Dead Cat Bounce może wpłynąć na inwestorów w zależności od rodzaju inwestycji.

– Jeśli jesteś traderem i lubisz zmienność, możesz użyć strategii Dead Cat Bounce, która wymaga wiele poświęcenia i umiejętności, aby reagować na krótkoterminowe, ryzykowne ruchy.

– Jeśli jesteś inwestorem długoterminowym, powinieneś zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny.

Odbicie martwego kota: wnioski

Powinieneś pamiętać o następujących wnioskach strategii Dead Cat Bounce, jeśli chcesz inwestować na rynku, a nie wiesz zbyt wiele na ten temat.

– W ramach analizy technicznej, to odbicie jest uważany za wzór kontynuacji, gdzie na początku wydaje się być wielką inwestycją, ale należy wziąć pod uwagę, że ruch szybko obniża ceny.

– Jego czas trwania jest krótki i ma silne odbicie.

– Formacje odbicia „dead cat bounce” są realizowane po fakcie i są trudne do zidentyfikowania w czasie rzeczywistym.

– Jest to bardzo ryzykowna strategia dla inwestora.

 Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom dowiedziałeś się czym jest Odbicie Martwego Kota, jak to działa i jakie ryzyko niesie ze sobą na rynku finansowym.

Zawsze pamiętaj, aby wybrać opcję, która Ci odpowiada i przeanalizuj zalety i wady takich inwestycji, dzięki czemu Twoje pieniądze będą bezpieczniejsze i nie poniesiesz dużych strat.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!