Akcje Moderna: jak inwestować i analiza techniczna

Jak inwestować w akcje Moderny?Moderna to amerykańska firma założona w 2010 roku w sektorze biotechnologii i farmacji.

Akcje Moderna

Akcje Moderna: Cechy charakterystyczne Moderny

ISIN i inicjałyUS60770K1079: ARNm
Notowana na giełdzie od2018
Indeks referencyjnyNASDAQ
SektorMTA / Farmaceutyczny
Kapitalizacja28,00 mld
Średnia cena docelowa$ 92.54

Jak kupować akcje Moderna za pomocą CFD i inwestycji bezpośrednich

Najbardziej popularną opcją jest handel online, dzięki czemu można zarządzać inwestycjami samodzielnie poprzez tę działalność.

Możesz to zrobić poprzez:

Handel CFD: inwestycje z wykorzystaniem pochodnych instrumentów finansowych.

Odnosi się to do instrumentów pochodnych, które replikują wyniki głównego składnika aktywów. W rezultacie, traderzy mogą spekulować na akcjach takich jak Modern, bez konieczności kupowania akcji. Ponadto, handel CFD online zapewnia elastyczne warunki inwestycyjne, które odpowiadają każdemu typowi inwestora.

Handel DMA (inwestycje bezpośrednie).

W handlu DMA, inwestujesz poprzez bezpośredni zakup preferowanych aktywów. W związku z tym stają się Państwo członkiem gotówkowym, który jest uprawniony do otrzymania ewentualnych rocznych dywidend. Ten rodzaj handlu jest uważany za bardziej odpowiedni dla długoterminowych inwestorów, którzy są świadomi ryzyka i korzyści płynących z każdej transakcji.

Natomiast bezpośredni dostęp do rynku zapewnia broker DMA, którego zadaniem jest złożenie zlecenia użytkownika w czasie, który wydaje się najbardziej odpowiedni.

Akcje Moderna: Wybór renomowanego i regulowanego brokera

Ważne jest, aby wybrać brokera, który jest zgodny z przepisami podatkowymi w Europie. Szczególnie organy odpowiedzialne za monitorowanie tych przepisów, takie jak CySEC i CONSOB. Jedną z najbardziej renomowanych platform na rynku, która nie pobiera prowizji jest eToro, która posiada bardzo przyjazną dla użytkownika platformę.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

Minimalny depozyt:

$200.00

Analiza fundamentalna akcji spółki Moderna

Firma Moderna działa w sektorze farmaceutycznym i została założona w 2010 roku w Cambridge. Jej głównym celem było wzmocnienie obrony immunologicznej w organizmie pacjenta poprzez stymulowanie jej poprzez mRNA bez powodowania uszkodzeń. Następnie grupa zaczęła koncentrować się na opracowaniu szczepionki.

W 2020 roku, wraz z pojawieniem się wirusa covid-19, Moderna podjęła szczegółowe badania, studia i testy nad szczepionkami mającymi chronić ludzi przed tym wirusem. Firma ma również plany na przyszłość, aby stworzyć nową generację leków zapobiegających wielu chorobom. Jest to również jedna z najbardziej aktywnych firm w zakresie badań, testów i rozwoju, integrująca takie elementy jak m.in. chemia, bioinformatyka, inżynieria mRNA.

IPO

IPO (Initial Public Offering) odbyło się w 2018 roku, z początkową kapitalizacją rynkową 600 milionów dolarów, przyciągając duże zainteresowanie inwestorów.

Akcje Moderny

W odniesieniu do udziałów Moderny, znajdą Państwo:

  • Flagship Pioneering Inc: 10,10%;
  • FMR, LLC: 9.51%;
  • Vanguard Group, Inc. (Il): 6,49%;
  • Morgan Stanley: 1,61%.

Akcje Moderna: Kurs akcji i dane historyczne

Historia finansowa współczesnej spółki amerykańskiej jest niedawna, jest to bardzo młoda firma. Nie przeszkodziło to jednak w stabilnym rozwoju firmy na rynku finansowym, dzięki czemu pozyskała ona 1,2 mld dolarów na inwestycje.

Główni konkurenci

Jej głównymi konkurentami są:

  • Procter & Gamble
  • AstraZeneca
  • CureVac
  • BioNTech i;
  • Bayer.

Analiza techniczna

  • Cena docelowa dla akcji Moderna

Najbardziej prawdopodobne przedziały cenowe (średni, niski i niski), w których, zdaniem wielu ekspertów, akcje Moderna mogłyby się przesunąć:

92,54  TM41,00  TB134,00  TA

Aktualna cena akcji spółki Moderna wynosi 70,96 USD. Najwyższy poziom w tym roku wyniósł 95,21 USD, natomiast najniższy 14,66 USD.

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$0.01

Akcje Moderna: Prognoza na rok 2022

Perspektywy dla Moderny są pozytywne. Chociaż ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, jest również częścią indeksu NASDAQ, skupiającego wiodące akcje z branży high-tech. Jej wewnętrzna struktura korporacyjna jest bardzo solidna, z bazą kapitałową, która zapewnia jej znaczną wypłacalność, a także z ofertą produktów, która zapewnia jej większą stabilność, przyciągając nowych klientów dzięki innowacjom i wysokiej jakości leków.

W każdym razie Moderna jest młodą spółką, której wyniki mogą się wahać w przyszłości, więc Twoja inwestycja zależy od przeanalizowania wszystkich czynników dotyczących tej spółki.


guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności