Akcje Moderna: jak inwestować i analiza techniczna

Jak inwestować w akcje Moderny?Moderna to amerykańska firma założona w 2010 roku w sektorze biotechnologii i farmacji.

Akcje Moderna

Akcje Moderna: Cechy charakterystyczne Moderny

ISIN i inicjałyUS60770K1079: ARNm
Notowana na giełdzie od2018
Indeks referencyjnyNASDAQ
SektorMTA / Farmaceutyczny
Kapitalizacja28,00 mld
Średnia cena docelowa$ 92.54

Jak kupować akcje Moderna za pomocą CFD i inwestycji bezpośrednich

Najbardziej popularną opcją jest handel online, dzięki czemu można zarządzać inwestycjami samodzielnie poprzez tę działalność.

Możesz to zrobić poprzez:

Handel CFD: inwestycje z wykorzystaniem pochodnych instrumentów finansowych.

Odnosi się to do instrumentów pochodnych, które replikują wyniki głównego składnika aktywów. W rezultacie, traderzy mogą spekulować na akcjach takich jak Modern, bez konieczności kupowania akcji. Ponadto, handel CFD online zapewnia elastyczne warunki inwestycyjne, które odpowiadają każdemu typowi inwestora.

Handel DMA (inwestycje bezpośrednie).

W handlu DMA, inwestujesz poprzez bezpośredni zakup preferowanych aktywów. W związku z tym stają się Państwo członkiem gotówkowym, który jest uprawniony do otrzymania ewentualnych rocznych dywidend. Ten rodzaj handlu jest uważany za bardziej odpowiedni dla długoterminowych inwestorów, którzy są świadomi ryzyka i korzyści płynących z każdej transakcji.

Natomiast bezpośredni dostęp do rynku zapewnia broker DMA, którego zadaniem jest złożenie zlecenia użytkownika w czasie, który wydaje się najbardziej odpowiedni.

Akcje Moderna: Wybór renomowanego i regulowanego brokera

Ważne jest, aby wybrać brokera, który jest zgodny z przepisami podatkowymi w Europie. Szczególnie organy odpowiedzialne za monitorowanie tych przepisów, takie jak CySEC i CONSOB. Jedną z najbardziej renomowanych platform na rynku, która nie pobiera prowizji jest eToro, która posiada bardzo przyjazną dla użytkownika platformę.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

$50.00

Analiza fundamentalna akcji spółki Moderna

Firma Moderna działa w sektorze farmaceutycznym i została założona w 2010 roku w Cambridge. Jej głównym celem było wzmocnienie obrony immunologicznej w organizmie pacjenta poprzez stymulowanie jej poprzez mRNA bez powodowania uszkodzeń. Następnie grupa zaczęła koncentrować się na opracowaniu szczepionki.

W 2020 roku, wraz z pojawieniem się wirusa covid-19, Moderna podjęła szczegółowe badania, studia i testy nad szczepionkami mającymi chronić ludzi przed tym wirusem. Firma ma również plany na przyszłość, aby stworzyć nową generację leków zapobiegających wielu chorobom. Jest to również jedna z najbardziej aktywnych firm w zakresie badań, testów i rozwoju, integrująca takie elementy jak m.in. chemia, bioinformatyka, inżynieria mRNA.

IPO

IPO (Initial Public Offering) odbyło się w 2018 roku, z początkową kapitalizacją rynkową 600 milionów dolarów, przyciągając duże zainteresowanie inwestorów.

Akcje Moderny

W odniesieniu do udziałów Moderny, znajdą Państwo:

  • Flagship Pioneering Inc: 10,10%;
  • FMR, LLC: 9.51%;
  • Vanguard Group, Inc. (Il): 6,49%;
  • Morgan Stanley: 1,61%.

Akcje Moderna: Kurs akcji i dane historyczne

Historia finansowa współczesnej spółki amerykańskiej jest niedawna, jest to bardzo młoda firma. Nie przeszkodziło to jednak w stabilnym rozwoju firmy na rynku finansowym, dzięki czemu pozyskała ona 1,2 mld dolarów na inwestycje.

Główni konkurenci

Jej głównymi konkurentami są:

  • Procter & Gamble
  • AstraZeneca
  • CureVac
  • BioNTech i;
  • Bayer.

Analiza techniczna

  • Cena docelowa dla akcji Moderna

Najbardziej prawdopodobne przedziały cenowe (średni, niski i niski), w których, zdaniem wielu ekspertów, akcje Moderna mogłyby się przesunąć:

92,54  TM41,00  TB134,00  TA

Aktualna cena akcji spółki Moderna wynosi 70,96 USD. Najwyższy poziom w tym roku wyniósł 95,21 USD, natomiast najniższy 14,66 USD.

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$0.01

Akcje Moderna: Prognoza na rok 2022

Perspektywy dla Moderny są pozytywne. Chociaż ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, jest również częścią indeksu NASDAQ, skupiającego wiodące akcje z branży high-tech. Jej wewnętrzna struktura korporacyjna jest bardzo solidna, z bazą kapitałową, która zapewnia jej znaczną wypłacalność, a także z ofertą produktów, która zapewnia jej większą stabilność, przyciągając nowych klientów dzięki innowacjom i wysokiej jakości leków.

W każdym razie Moderna jest młodą spółką, której wyniki mogą się wahać w przyszłości, więc Twoja inwestycja zależy od przeanalizowania wszystkich czynników dotyczących tej spółki.

Przeczytaj także:


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!