Negocjacje rysunkowe: Młotek. Co to jest i jak to działa?

Hammer jest wzorem, który jest bardzo łatwy do zidentyfikowania i może być bardzo użyteczny. Jest to pojedyncza formacja świecowa, co oznacza, że jest to anomalna formacja o niskiej wiarygodności. Jednocześnie jednak można analizować trend w poszukiwaniu czynników zwiększających jego wiarygodność, nawet jeśli nie znamy czasu trwania Hammera.

Negocjacje rysunkowe: Młotek. Co to jest i jak to działa?

Termin „Hammer” (młotek) odnosi się do byczej formacji odwrócenia niedźwiedziego trendu w analizie świecowej, składającej się z pojedynczej świecy.

„Hammer” jest formą, którą ta formacja przyjmuje na wykresie. Polega ona na małym korpusie świecy, braku cienia wysuniętego (lub cienia wysuniętego o małych wymiarach) i obecności cienia podrzędnego o minimalnej długości równej podwojonej długości korpusu świecy.

Jest to anomalna formacja, ponieważ normalnie powinny być co najmniej 2 świece. Nie zmienia to faktu, że jest to wzór, że jest łatwy do zidentyfikowania i że może być całkiem użyteczny.

Dlaczego istnieje młot

Obecność Hammera ma zazwyczaj jedną przyczynę. Jego istnienie wynika z faktu, że sprzedawcy próbowali zepchnąć cenę w dół, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem. Oznacza to, że kupujący oparł się pokusie, prawie konfrontacji sprzedawców (jest to metoda, gdzie kupujący konfrontują sprzedawców), co prowadzi do wzrostu cen.

Odmianą młota jest odwrócony młot spowodowany odwrotną sytuacją, tj. kupujący mają tendencję do podnoszenia ceny, podczas gdy sprzedający decydują się atakować kupujących, co prowadzi do jej obniżenia.

O czym należy pamiętać w przypadku młota?

Musisz pamiętać o kilku rzeczach związanych z Hammerem. Przede wszystkim należy pamiętać, że Hammer nie ma pewnej niezawodności i nie ma nic, co można wziąć pod uwagę, aby uzyskać informacje o możliwym czasie trwania Hammer.

Istnieje również 5 cech, które mogą wzmocnić sygnał Hammera i które mogą być przydatne dla Ciebie:

  • Możliwe, że Hammer jest niezawodny. Hammer jest wiarygodny, kiedy Hammer pojawia się na ważnych wsparciach. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy dolny cień przechodzi przez wsparcie.
  • Wiarygodność Hammera wzrasta również w przypadku, gdy kolejna świeca jest na tyle pozytywna, że przechodzi przez maksimum Hammera.
  • Kiedy występuje silny wzrost wolumenu podczas formowania się Hammera.
  • Kiedy jest luka w następnej świecy.
  • Wreszcie, wraz ze wzrostem długości dolnego cienia, rośnie sygnał odwrócenia trendu.

Wniosek

Podsumowując, zalecamy zapamiętanie jak największej ilości wzorów, ogólnie rzecz biorąc. W tym przypadku jest to wzór bardzo łatwy do zapamiętania, również ze względu na nazwę. Bardziej skomplikowane może być zapamiętanie czynników, które mogą zwiększyć jego niezawodność, ale do tego potrzeba tylko trochę strategii. W rzeczywistości można zapamiętać wzór, jak go znaleźć i co reprezentuje, a następnie mieć pod ręką te informacje, celem zweryfikowania, czy wzór jest wiarygodny.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!