Kalendarz ekonomiczny: jak handlować?

Jednym z najbardziej praktycznych narzędzi do śledzenia na bieżąco wydarzeń i wiadomości związanych z rynkiem finansowym jest kalendarz ekonomiczny. W tym wpisie omówimy kalendarz ekonomiczny i jak handlować za jego pomocą.

Kalendarz ekonomiczny: Co to jest?

Jeśli jesteś zainteresowany handlem, dobrą opcją jest użycie „kalendarza ekonomicznego”, za pomocą którego można mieć jaśniejszy wgląd we wzrost lub spadek cen aktywów.

W kalendarzu można znaleźć wskaźniki i raporty statystyczne, które pozwolą Ci dokonywać transakcji online w krótkim, średnim i długim terminie: jak również lepiej zrozumieć ruchy na rynku.

Kalendarz ekonomiczny to kalendarz, który każdego dnia pokazuje najważniejsze informacje finansowe, dzięki którym możesz zaplanować wszystkie swoje inwestycje na rynku krajowym i międzynarodowym.

Kalendarz ekonomiczny to lista wydarzeń gospodarczych, komunikatów informacyjnych i raportów dla danego kraju lub regionu. Warto zauważyć, że może on mieć wpływ na rynki finansowe zarówno lokalne, jak i globalne.

Jakie informacje zawiera kalendarz?

W kalendarzu ekonomicznym można znaleźć powtarzające się raporty i dane ekonomiczne wydawane przez agencje rządowe i inne instytucje badawcze, posiedzenia banku centralnego i komunikaty prasowe, działania związane z finansowaniem rządowym oraz ogłoszenia o finansowaniu rządowym.

W kalendarzu ekonomicznym znajdują się również wydarzenia, które nie występują regularnie, ale mogą mieć wpływ na rynki, takie jak spotkania głów państw i wydarzenia polityczne.

Jak dostosować portfel?

Inwestorzy mogą dostosować swoje portfele do swoich celów inwestycyjnych, jeśli wiedzą, jak są zaplanowane główne wydarzenia gospodarcze. Zmienność może zwiększyć ekspozycję na ryzyko w momencie wystąpienia tych wydarzeń. Waluty i towary przemysłowe są często niezawodnymi aktywami, które również poruszają się w odpowiedzi na określone publikacje.

Kalendarz zawiera pozycje, które występują regularnie – co tydzień, co miesiąc, co kwartał lub co roku – o różnym stopniu wpływu na rynki. Warunki rynkowe i gospodarcze są ściśle obserwowane przez inwestorów i specjalistów finansowych podczas tych wydarzeń.

Przeczytaj również:

Raporty o zatrudnieniu i inflacji, działalność finansowa rządu oraz posiedzenia banków centralnych to przykłady wydarzeń, które mają miejsce w określonych dniach tygodnia, miesiąca lub kwartału.

W zależności od bieżących wydarzeń lub większych warunków cyklicznych, inne pozycje kalendarza mogą się zmieniać. Mogą to być przesłuchania dotyczące powołania nowego prezesa banku centralnego czy spotkania z głowami państw. Kalendarze ekonomiczne zawierają wszelkie zaplanowane wydarzenia, które mogą mieć wpływ na warunki ekonomiczne lub aktywność rynku.

Kalendarz ten zestawia dane makroekonomiczne w porządku chronologicznym, za pomocą wykresów z danymi historycznymi i bieżącymi, jak również sekcji wiadomości i ostatnich wydarzeń.

Kalendarz ekonomiczny: interpretacja lub odczyt

Jego działanie jest bardzo proste: filtruje dane dostarczane przez certyfikowane źródła i przekształca je w rysunek, który jest łatwiejszy do odczytania; w tym przypadku, kalendarz pozwala sprawdzić wszystkie zmiany gospodarcze, które powstają.

Za jego pomocą można wykonać następujące czynności:

 • Ustaw czas w oparciu o strefę czasową, którą posiadasz, a tym samym unikniesz błędów i zaoszczędzisz więcej czasu.
 • W tym kalendarzu będziesz mógł przeanalizować dzień danego negocjowania.

Aby go zinterpretować, należy rozważyć znaczenie tych terminów:

 • Czas – Odnosi się do czasu, w którym wydarzenie lub wiadomość zostanie wyemitowana w kalendarzu. Upewnij się, że kalendarz ekonomiczny działa prawidłowo i sprawdź, czy wybrany czas jest czasem lokalnym. Jeśli chcesz ustawić czas, po prostu kliknij na słowo aktualny czas i wybierz strefę czasową.
 • Cur – Wskazuje walutę w formacie angielskim.
 • Imp Jest to ważny skrót, ponieważ wskazuje procent wpływu na rynek.
Czynniki, które należy uwzględnić w kalendarzu

Aby korzystać z kalendarza ekonomicznego, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

 • Wyniki danych
 • Ruch na rynku

Uważnie obserwując te reakcje na rynku, można inwestować, podążając za kierunkiem trendu, dlatego jedną z wielu strategii handlowych jest kalendarz ekonomiczny, który jest szeroko stosowany do przewidywania przyszłego kierunku ruchu cen.

Innymi słowy, aby zastosować strategię kalendarza, musisz w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na konkretne dane, przejrzeć przewidywane liczby i monitorować raporty rynkowe; informacje, które znajdziesz w wybranym kalendarzu ekonomicznym.

Aktualności

W kalendarzu gospodarczym znajdziesz następujące dane:

 • Data i godzina publikacji informacji.
 • Stopień zmienności waluty referencyjnej.
 • Poprzedni wynik i oczekiwany wynik.

W ten sposób wystarczy otworzyć platformę wybranego przez siebie brokera i zlokalizować kalendarz ekonomiczny. Pamiętaj, że strona jest stale aktualizowana i wskazuje pozytywne, negatywne lub neutralne aspekty, które pomogą Ci podjąć decyzję, czy handlować, czy nie.

Kalendarz wydarzeń

Niektóre z wydarzeń, które można zobaczyć w kalendarzu to m.in:

 • Protokoły z konferencji banków centralnych
 • Komunikaty dotyczące stóp procentowych i inflacji
 • Dane o PKB i bezrobociu dla całego kraju

W ten sposób można poznać kalendarz ekonomiczny i jego znaczenie dla handlu na rynku finansowym. Należy pamiętać, że kalendarz jest bezpłatną usługą na wielu platformach internetowych, jednak zawsze należy sprawdzić, czy są one bezpieczne i zawierają wiarygodne informacje.

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje:

Minimalny depozyt:

$0.01

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!