Jaka kwota jest potrzebna, aby odzyskać straty z inwestycji?

Jaka kwota jest potrzebna, aby odzyskać straty z inwestycji? Czy zacząłeś inwestować na giełdzie i jedną z niewiadomych, która przychodzi do Ciebie i na którą musisz jak najszybciej odpowiedzieć, jest to, ile potrzebujesz, aby odzyskać straty z inwestycji? W dzisiejszym blogu omówimy szczegółowo tematy takie jak czas, procenty oraz sposoby na ograniczenie strat. 

Jaka kwota jest potrzebna, aby odzyskać straty z inwestycji?

Odzyskanie strat poniesionych w wyniku inwestycji

Nie jest to łatwe zadanie, przede wszystkim musimy jasno określić termin inwestycji jak również maksymalne straty, z którymi jesteśmy skłonni się zmierzyć.

Przy odzyskiwaniu strat, jeśli stracimy 50% inwestycji, będziemy potrzebowali 100% zwrotu, aby odzyskać początkową kwotę. Na przykład: Inwestujemy 30 euro w zakup środka trwałego, kiedy amortyzuje się on o 50%, z powodu spadku na rynku, jego cena po amortyzacji będzie wynosić 15 euro. Aby powrócić do poprzedniego stanu, cena ta musi ulec rewaloryzacji o 100% i powrócić do poziomu wyjściowego, tj. z 15 euro do 30 euro.

Możemy sformułować to podejście w ten sposób:

Wskaźnik wyceny:

  • Przeszacowanie% = ((Cena Bieżąca-Poprzednia) * 100) / Cena Poprzednia.
  • Rewaluacja% = ((€ 30 – € 15) * 100) / € 30

Tabela wartości procentowych i równoważnych wartości procentowych odzysku

Pokazana jest tabela, w której możemy zobaczyć szczegółowo informacje liczbowe.

tabela

Patrząc na powyższą tabelę zauważymy, że jeśli stracimy (perdida) 1% nasza inwestycja będzie musiała się zrewaloryzować (recuperación) o 1,01%, aby powrócić do swojej początkowej wartości, jeśli straci 20% będzie musiała się zrewaloryzować o 25%, a następnie pomnożyć przez 5.

Jeśli kupisz zasób za 10 € i stracisz 80%, jego cena wyniesie 2 € i aby osiągnąć cenę początkową (10 €), będziesz musiał pomnożyć go przez 5, co odpowiada 400%.

Ogranicz swoje straty

Bardzo ważne jest ograniczenie strat przy inwestowaniu w akcje. Ponieważ zależy to od czasu trwania, poziomu ryzyka i strat, z jakimi chce się zmierzyć inwestor. Jest to decyzja subiektywna.

Biorąc pod uwagę, że wymagany wskaźnik pokrycia strat nie jest liniowy, zobaczmy, od którego momentu zaczyna on rosnąć.

Ogranicz swoje straty

Patrząc na tabelę, widzimy zależność pomiędzy procentem odzysku potrzebnym do powrotu do poziomu początkowego a potencjalnymi stratami. Zauważamy, że z 20% strat powinniśmy odzyskać 5%.

Nie wydaje się logiczne zakładanie strat większych niż 20%, biorąc pod uwagę, że wzrost koniecznej rewaloryzacji zaczyna rosnąć wykładniczo. Zalecane jest ograniczenie strat zgodnie z przykładem, aby nie przekraczały one 10-12%. Ponadto należy wziąć pod uwagę inne zmienne, takie jak zmienność aktywów i okres czasu.

Podsumowując, podczas badania należy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby utrzymać inwestycję. Należy wiedzieć, ile potrzebujemy, aby odzyskać inwestycję, do czego można wykorzystać dane, które wyszczególniliśmy powyżej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten i inne powiązane tematy odwiedź Rankia Polska.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!