Jak inwestować w Juventus

Jeśli jesteś zainteresowany akcjami Juventusu i chcesz zacząć zajmować pozycje dzięki CFD oferowanym przez platformy transakcyjne online, powinieneś wiedzieć, że musisz najpierw zdobyć dobrą wiedzę na temat tych akcji.

Jak inwestować w Juventus

Nie wszystkie drużyny są notowane na giełdzie, więc jeśli chcesz kupić akcje swojej, bo czujesz się mocno z nią związany, ale nie jest ona notowana na giełdzie, najlepiej zapytać w siedzibie, poszukać na jej stronie internetowej lub skontaktować się z kimś, kto jest zainteresowany pozbyciem się akcji, które posiada.

Jeśli chcesz zainwestować w jeden z klubów, które są notowane na giełdzie, aby to zrobić, trzeba będzie wykonać kilka badań w brokera. Na przykład na DEGIRO można inwestować w takie drużyny jak Ajax, Olympique Lyon, Juventus czy Borussia Dortmund.

Juventus to zawodowy włoski klub piłkarski z siedzibą w Turynie, w północnych Włoszech.

Juventus jest obecnie jednym z najstarszych klubów w kraju. Został założony w 1897 roku jako klub wielosportowy. Grupa Juventus od 1923 roku jest również ściśle związana z rodziną Agnelli, która jest wielką włoską rodziną przemysłową. Dziś klub posiada bazę fanów, która jest jedną z największych na świecie, co czyni go jednym z najbardziej popularnych klubów piłkarskich na świecie.

Oczywiście, klub konkuruje z innymi wielkimi klubami w kraju, takimi jak Torino czy Inter Mediolan.

Juventus jest również włoską drużyną piłkarską, która zdobyła najwięcej tytułów, a także jedną z najbardziej utytułowanych drużyn na świecie.

Od 1967 roku Juventus jest również spółką giełdową, będącą spółką akcyjną. Jednakże pierwsze notowanie tych papierów wartościowych na włoskiej giełdzie miało miejsce w 2001 r. Juventus jest jednym z zaledwie trzech włoskich klubów notowanych na giełdzie, obok Lazio i Romy.

Plusy i minusy akcji Juventusu FC

Kiedy zdecydujesz się rozpocząć zakup akcji Juventusu dzisiaj, należy rozważyć różne zalety, a także niektóre wady. W ostatnich latach ten klub był zarządzany z dalekowzrocznością i chociaż nie osiągnął jeszcze swojego głównego celu, Ligi Mistrzów, jego wartość w ciągu ostatnich 10 lat znacznie wzrosła. Oto plusy i minusy akcji Juventusu:

ZaletyWady
Jeśli chodzi o plusy, to nie sposób nie wspomnieć o popularności marki Juve na całym świecie. Wyróżnia się również strategia marketingowa, której jednym z celów jest doskonały merchandising. Ponadto nie możemy nie wspomnieć o zyskach płynących bezpośrednio z nowego stadionu Juventusu, który może pomieścić łącznie 40000 kibiców. Na koniec warto wspomnieć, że Juve wspierane jest przez wielu znaczących sponsorów, którzy dbają o jego wizerunek na całym świecie.Jeśli chodzi o minusy, jakie oferują obecnie akcje Juventusu, to nie sposób nie wspomnieć o ich ostrej konkurencji. Choć Bianconeri są jednym z najsilniejszych klubów na świecie, to nie tylko oni aspirują do najwyższego stopnia. Do najważniejszych konkurentów należy niewątpliwie hiszpański duet Real Madryt i Barcelona. Należy również zauważyć, że włoski rynek piłkarski osiągnął punkt nasycenia. Dlatego też Juve musi coraz bardziej celować w rynek międzynarodowy.

Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!