Jak działa ProRealTime Proscreener

Istnieje kilka narzędzi do analizy rynków finansowych, w tym screenery giełdowe. Są to platformy, które pomagają badać i wybierać najlepsze aktywa do inwestowania, na podstawie parametrów wskazanych przez użytkownika. W tym poście zobaczymy czym jest screener giełdowy i czym jest Proscreener firmy ProRealTime.

Co to jest screener giełdowy?

Termin screener w świecie finansów odnosi się do narzędzi, które skanują rynek akcji globalnie; filtrując te, które są interesujące dla inwestora w oparciu o zestaw parametrów lub kryteriów wyboru.

Wynik wyszukiwania odzwierciedla listę akcji, które spełniają wymagania, pokazując szczegóły, takie jak kapitalizacja rynkowa, wskaźniki wypłacalności, rentowność dywidendy, wolumen obrotu i PER, między innymi.

Innymi słowy, screener pozwala przefiltrować bogactwo informacji w ciągu kilku minut. Umożliwia wybór tylko tych akcji, w które jesteśmy zainteresowani inwestować. Dostarcza również ważnych danych o wybranych spółkach, takich jak wiadomości, kalendarze ekonomiczne i dane statystyczne, dla inwestorów poszukujących średnio- lub długoterminowych możliwości inwestycyjnych.

Mając to na uwadze, czym jest ProScreener?

Handel z ProRealTime ProScreener

ProScreener jest jednym z narzędzi dostępnych na platformie transakcyjnej i giełdowej ProRealTime służącym do analizy rynków finansowych. Pozwala inwestorowi śledzić i znajdować akcje i waluty, które spełniają określone parametry selekcji, dostarczając w czasie rzeczywistym wyniki uzyskane bezpośrednio z giełd na całym świecie.

ProScreener to narzędzie skanujące, które pomoże Ci znaleźć najlepsze opcje inwestycyjne, oparte na Twojej strategii, w ciągu kilku minut, oszczędzając Twój czas i wysiłek. Dodając ten element do równania inwestycyjnego uzyskasz lepsze wyniki, bo w świecie akcji i walut liczy się każda minuta.

Nie trzeba szukać w nieskończoność, aby znaleźć najlepsze okazje inwestycyjne, spółki o najwyższych stopach dywidendy czy największych kapitalizacjach rynkowych. Z ProCreener zadanie to jest kwestią minut: to zaawansowane narzędzie analizuje 100 procent rynku i dostarcza natychmiastowych wyników. Możesz szukać papierów wartościowych spełniających Twoje kryteria wyboru w wielu przedziałach czasowych, w czasie rzeczywistym lub na zamknięciu każdej świecy.

Przeczytaj recenjzę ProRealTime

Funkcje ProRealTime ProScreener

ProScreener integruje język programowania ProBuilder z rozszerzeniami, które dotyczą tylko warunków filtrowania. Monitorowanie w czasie rzeczywistym może być stosowane do jednostek czasowych od 1 minuty do jednego tygodnia.

Wyniki skanowania za pomocą ProScreenera są wyświetlane na liście wyników z 30 najlepszymi papierami wartościowymi lub walutami, na podstawie kryteriów ustawionych przez użytkownika. Kryteria te są elastyczne. Dzięki temu każdy inwestor może zastosować dowolną liczbę kryteriów, aby znaleźć najlepsze papiery wartościowe dla swojego portfela. Możliwe jest więc skonfigurowanie praktycznie nieograniczonych kombinacji.

Narzędzie ProScreener jest zawarte w pełnej wersji ProRealTime, platformy używanej przez brokerów IG, Interactive Brokers oraz bank inwestycyjny Saxo Bank.

ProRealTime IG

Otwierając rachunek w IG Broker sponsorowany przez ProRealTime, nie tylko stajesz się bezpośrednim klientem IG z takimi samymi korzyściami w zakresie spreadu i prowizji. Zyskujesz również dostęp do trzech ekskluzywnych korzyści:

  • Wersja premium ProRealTime bez dodatkowych opłat, z nawet czterokrotnie większą historią.
  • Wsparcie platformy zapewnione przez ekspertów ProRealTime, w języku angielskim.
  • Bezpłatna pomoc w programowaniu systemów transakcyjnych. Serwis 24 godziny na dobę, od poniedziałku do piątku, gwarantowany przez IG.

ProRealTime Interactive Brokers

IBKR jest jednym z najbardziej solidnych brokerów na świecie. Dzięki temu kontu możesz mieć wiele zaawansowanych zleceń. Z dynamicznymi stopami, zleceniami skośnymi, OCO, potrójnymi zleceniami i innymi, zarządzanymi bezpośrednio z wykresu.

Dzięki zleceniom docelowym i stop przechowywanym na serwerach platformy, Twoje pozycje pozostaną chronione nawet jeśli platforma handlowa zostanie zamknięta lub połączenie zostanie przerwane. Dodatkowo ProRealTime obsługuje zlecenia głównie po stronie serwera. Dzięki temu skraca się czas transmisji między Twoim komputerem a serwerami i zapewnia ultraszybką realizację.

Jak handlować z ProRealTime ProScreener?

Oto kroki do aktywacji narzędzia ProScreener w środowisku handlowym ProRealTime:

  1. Kliknij przycisk „Pokaż” > „ProScreener” lub naciśnij Ctrl + E.
  2. Pojawia się okno ProScreener, w którym można wybrać istniejący kod lub zaprogramować nowy.
  3. Podczas programowania nowego kodu należy wejść do okna programowania naciskając 'Manage ProScreener' > 'New ProScreener'. Znajdziesz tam opcje:
  4. Tworzenie wspomagane: które pozwala na zdefiniowanie warunków wyszukiwania bez konieczności wprowadzania kodu.
  5. Tworzenie programowane: które pozwala na definiowanie bardziej zaawansowanych warunków i parametrów ich zastosowania za pomocą kodu.
  6. Pobierz wyniki aplikacji kryteriów w ProScreener i skanuj rynek w krótkim czasie.

Jeśli używasz narzędzia ProScreener po raz pierwszy, może ono wydawać się skomplikowane. Ale kiedy już poćwiczysz z PaperTradingiem, zdasz sobie sprawę, że praca badawcza jest łatwiejsza. Najważniejsze, że będziesz mógł ją wykonywać coraz szybciej.

Nadal nie jesteś przekonany? Porównaj ProRealTime z innymi platformami handlowymi:

Daj nam znać w komentarzach, czy korzystałeś z ProScreenera w swojej analizie rynku i jakie były Twoje doświadczenia.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!