Inwestujesz w akcje Gamestop? Analiza

Inwestujesz w akcje Gamestop? Gamestop to firma, która rozpoczęła sprzedaż produktów SEGA, takich jak SEGA Megadrive i pierwszej konsoli Nintendo o nazwie Nintendo Entertainment System i innych produktów, takich jak Gameboy i towarów z bohaterami gier wideo, takich jak Mario Bross, Donkey Kong, Zelda, między innymi.

akcje gamestop

Inwestujesz w akcje Gamestopu? Analiza

Z tego powodu, wraz z pojawieniem się nowych konsol, takich jak Nintendo 64 lub Play Station, możliwości rozwoju Gamestop były większe, więc zaczął otwierać nowe sklepy w całych Stanach Zjednoczonych. W dzisiejszym poście omówimy czym jest Gamestop, notowania oraz jak inwestować.

Założenie firmy

GameStop został założony w 1984 roku i specjalizuje się w sprzedaży gier wideo, towarów i wszystkiego, co jest związane z przemysłem gier wideo. Posiada ponad 5.500 sklepów w Ameryce Północnej, Europie i Oceanii.

Aby dokonać analizy tej firmy, należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

IPO

W 2016 roku GameStop zrobił krok naprzód, przeprowadzając IPO, aby wejść na nowojorską giełdę (NYSE). Od czasu IPO, ewolucja akcji była dość stabilna, stabilizując się w obszarze 4-6 dolarów, aż bańka Reddit GameStop pękła, zabierając firmę do 400 dolarów za akcję w ciągu kilku dni.

Gamestop – cena akcji

GameStop był gorącą nazwą w 2021 roku po tym jak forum na r/WallStreetBets zmotywowało wielu inwestorów detalicznych do zakupu akcji tej spółki. W efekcie akcje z poziomu poniżej 20 dolarów w styczniu przeszły do ponad 350 dolarów za akcję.

Należy powiedzieć, że przed tym wzrostem wyniki Gamestopu były bardzo słabe, a tym bardziej, że w ciągu ostatnich pięciu lat firma ta pozostawała w tyle za innymi firmami, a wraz z pandemią Covid-19 została zmuszona do tymczasowego zamknięcia swoich sklepów w 2020 roku.

Jednak w sierpniu 2020 r. inwestor Ryan Cohen kupił 13% udziałów w firmie i zmusił GameStop do konkurowania z Amazonem, co znalazło odzwierciedlenie we wzroście kursu akcji.

Główni konkurenci

Jego lista konkurentów jest duża, ale można wyróżnić kilku konkurentów, takich jak Alibaba i Amazon, a także innych gigantów w branży gier wideo.

Notowania GameStop

GameStop ma wysoką cenę akcji w 2021 roku, jak wspomniano powyżej, po tym jak legendarny menedżer Michael Burry i tłum Reddit odkryli, że akcje były shortowane.  

W przypadku GameStop liczba shortów (pożyczonych akcji, które zostały już sprzedane) była bardzo duża i przekraczała liczbę akcji dostępnych do kupna. Dlatego też, gdy inwestorzy Reddit zaczęli kupować, cena gwałtownie wzrosła. Jednak należy pamiętać, że GameStop jest bardzo spekulacyjny w tej chwili i ryzyko jest bardzo wysokie.

Inwestowanie

Zanim wejdziesz na giełdę, musisz zrozumieć, jak ona działa i zdecydować pomiędzy handlem akcjami i kontraktami CFD. Po wybraniu rodzaju strategii inwestycyjnej, którą chcesz stosować i przeprowadzeniu analizy fundamentalnej lub technicznej dla handlu akcjami i CFD, rozważ wielkość swojego budżetu.

Nie zapominaj, że nie każda Twoja inwestycja przyniesie zysk, dlatego ważne jest, aby ustalić budżet, który pozwoli na dobry potencjał wzrostu kapitału, ale również ochroni Cię przed ogromnymi stratami.

Wybór renomowanego brokera lub firmy brokerskiej

Następnym krokiem w inwestowaniu w te akcje jest wybór odpowiedniego brokera. Niektóre z nich mają niskie opłaty, ale trudny do zrozumienia interfejs użytkownika, podczas gdy inne mogą być droższe, ale zawierają wiele funkcji. Ponadto, zawsze wybieraj brokera, który jest wiarygodny, bezpieczny i odpowiednio regulowany.

Teraz, jednym z najlepszych brokerów do zakupu akcji Gamestop jest eToro, ponieważ nie pobiera prowizji za handel, ma wiele usług i wykorzystuje akcje do wprowadzania nowych klientów. Wielu ekspertów twierdzi, że jest to jeden z najlepszych brokerów na świecie.

W końcu, kiedy masz już gotowe konto u swojego brokera, możesz zacząć handlować, w przypadku eToro jest to 200 euro/dolarów i musisz tylko złożyć zamówienie, wybrać rodzaj zamówienia, jego cenę i czas trwania.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

$50.00

Czy dziś warto kupić akcje GameStop?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz wiedzieć, jakiego rodzaju inwestycji będziesz dokonywać:

Jeśli planujesz handlować akcjami GameStop w krótkim terminie, aby skorzystać z wahań rynkowych, powinieneś rozważyć analizę techniczną wykresów akcji spółki. Jak również śledzić najnowsze wiadomości i analizy akcji GME, które szybko się poruszają.

Pamiętaj, zawsze poświęć czas na pełne zbadanie akcji przed zainwestowaniem swoich pieniędzy, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie kupowałeś akcji.

Minimalny depozyt:

$0.01

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

$500.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!