Inwestujesz w akcje Canadian Solar? Opinie

Akcje Canadian Solar? Założona w 2001 roku i mająca siedzibę w Guelph w Kanadzie firma zajmuje się produkcją ogniw słonecznych, modułów i wlewek poprzez swój dział Module and System Solutions (MSS) oraz projektami solarnymi na dużą skalę, takimi jak elektrownie i parki słoneczne (dział Energy).

Inwestowanie w kanadyjskie akcje solarne?

Zanim opowiemy Ci, jak możesz zainwestować, zapraszamy do zapoznania się z informacjami o tej firmie.

Wyniki gospodarcze

Chociaż firma nie miała łatwego okresu komercyjnego od czasu IPO w 2006 r., odnotowała solidny i stały wzrost cen akcji w ostatnich latach; z rocznymi przychodami w wysokości około 3,5 miliarda dolarów (150 milionów dolarów zysku).

Canadian Solar ma obecnie około 4 mld USD długu, choć nie jest to kwota nieproporcjonalnie duża jak na firmę tej wielkości. Posiada również silne wpływy na kilku rynkach regionalnych.

Inwestorzy kanadyjscy

Grupa Canadian Solar jest własnością dużych inwestorów prywatnych, jednym z największych jest Shawn Qu z 23,3%, a następnie:

  • Schroder Investment Management a Hong Kong: 6,85%.
  • Lion Point Capital: 4,49%.
  • Morgan Stanley & Co: 5,11%.
  • Claren Road Asset Management: 4,42%.
  • Keywise Capital Management: 3,33%.

Ekspansja geograficzna

Prowadzona przez dr Xiaohua Qu, CSIQ jest szybko rozwijającą się firmą o średniej kapitalizacji, działającą w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie, Afryce Południowej, na Bliskim Wschodzie, w Australii, Azji i innych częściach świata.

CSIQ posiada 20 zakładów produkcyjnych w Azji i obu Amerykach oraz aktywnych klientów w ponad 150 krajach, dostarczając ponad 59 GW modułów słonecznych na rynki rozwinięte i wschodzące. Ponadto, sektor mieszkaniowy, komercyjny i użyteczności publicznej firmy zdywersyfikowały źródła przychodów wraz z rozwojem sektora energii odnawialnej.

Jak kupić akcje Canadian Solar

Nie musisz mieć konta akcji, aby inwestować w cenę akcji Canadian Solar, ponieważ możesz użyć instrumentów pochodnych, takich jak kontrakty CFD online do inwestowania. Kontrakty na różnicę pozwalają spekulować w górę i w dół na cenie tego składnika aktywów bez faktycznego posiadania go.

W tym przypadku, przy użyciu instrumentów pochodnych, takich jak CFD, kiedy handlujesz akcjami słonecznymi, nie jesteś właścicielem aktywów bazowych, więc nie masz takich samych praw jak akcjonariusze.

Następujące platformy są najlepsze do kupowania akcji Canadian Solar online. Aby to zrobić, musisz wybrać, którym z nich chcesz handlować i przystąpić do tworzenia konta online.

eToro

Jest to platforma multi-asset, która oferuje produkty CFD i non-CFD. Minimalny depozyt wynosi 200$.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Capital.com

Minimalny depozyt w wysokości 100 USD

InvestMarkets

Minimalna wpłata: $200

Proces zakupu akcji Canadian Solar jest bardzo szybki, dlatego też trzeba:

  1. Wybrać platformę online lub brokera
  2. Załóż następnie konto na stronie internetowej wybranej platformy online. Wymagane kroki różnią się w zależności od platformy, jednak w większości przypadków będziesz musiał podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i zdjęcie identyfikacyjne.
  3. Zaloguj się na konto brokera i wybierz opcję wpłaty środków. W zależności od brokera, będziesz miał wiele opcji płatności (przelewy bankowe i płatności kartą debetową), więc wybierz preferowaną metodę płatności i zdeponuj kwotę, którą chcesz zainwestować w akcje Canadian Solar.
  4. Złóż zamówienie na akcje wyszukując symbol tickera Canadian Solar (CSIQ) i znając aktualną cenę, po której akcje są notowane. Jeśli zgadzasz się z ceną, wprowadź liczbę akcji i złóż zlecenie.

Czy warto inwestować w Canadian Solar?

To zależy od typu inwestora; jeśli jesteś inwestorem długoterminowym, koncentrującym się na przyszłym wzroście wartości, Canadian Solar jest dobrym wyborem, ponieważ popyt na zielone, zaawansowane technologicznie rozwiązania i przyszłość wolną od emisji dwutlenku węgla rośnie.

Jednakże, dla inwestorów krótkoterminowych, Canadian Solar ma zainteresowanie i płynność do generowania okazji handlowych. Niezależnie więc od tego, w jaki sposób zdecydujesz się zainwestować w akcje, powinieneś upewnić się, że jesteś na bieżąco informowany o najnowszych wydarzeniach związanych z firmą i sferą solarną.

Mam nadzieję, że dzięki temu postowi udało Ci się dowiedzieć, jak inwestować w akcje kanadyjskiej firmy Solar.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!