Inwestujesz w akcje Beyond Meat?

Inwestujesz w akcje Beyond Meat? Beyond Meat jest spółką akcyjną założoną w 2009 roku przez Ethana Browna. Działalność firmy opiera się na produkcji mięsa pochodzenia roślinnego. Jego najpopularniejszym produktem jest The Beyond Burger. W tym wpisie dowiesz się jak inwestować w akcje spółki Beyond Meat. 

beyond meat

Model działalności gospodarczej 

Celem Beyond Meat nie jest zastąpienie mięsa na stołach swoich klientów, ale raczej odzwierciedlenie faktu, że elementy, z których składa się mięso (aminokwasy, lipidy, minerały i witaminy) można znaleźć również w żywności pochodzenia roślinnego. 

Beyond Meat skierowało swoją uwagę na dużych sprzedawców detalicznych, aby przekonać miłośników mięsa do spróbowania nowych produktów.  

Notowania na giełdzie papierów wartościowych 

Notowana pod symbolem BYND, spółka rozprowadziła na rynku ponad 9 mln akcji. Jego cena waha się między 23 a 25 dolarów za akcję. Jednak od momentu debiutu na rynkach finansowych akcje spółki w ciągu zaledwie kilku dni podrożały znacznie więcej (160%). 

Inwestowanie w akcje Beyond Meat 

Przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu w jej akcje, należy zawsze rozważyć czynniki ryzyka związane z inwestycją. Należy również dowiedzieć się więcej o firmie. 

Informacje o firmie 

Rynek: NASDAQ 
Symbol: BYND 
Sektor: przemysł spożywczy 
Liczba akcji pozostających w obrocie: 55 810 000 akcji 
Pracownicy: 700 
Akcjonariusze: 
Baillie Gifford & Co: 10,5%
Vanguard Group: 6%.
DNS Capital: 5.5%. 
Ethan Brown: 2,5%. 
Blackrock: 3% 
Sprzedaż wg regionów:
Stany Zjednoczone: 80 %.
Międzynarodowe: 20%. 
Dochody (2020): 407 000 000 USD 
Zysk netto (2020): -53.000.000 USD 
Rynek: NASDAQ
Symbol: BYND
Sektor: przemysł spożywczy 
Liczba akcji pozostających w obrocie: 55 810 000 akcji 
Pracownicy: 700 

Przychody i zyski netto 

Beyond Meat Przychody (w mln dolarów)Zysk netto 
2021 558 (szacunkowo)-57 
2020 407 -19 
2019 298 -12 

Konkurenci 

Niektóre z jego silnych konkurentów w USA są: 

  • Impossible Foods
  • Kelloggs, via incogmeato 
  • Nestlé, poprzez Sweet Earth Brand 
  • Conagra, przez Gardein 
  • Kraft Heinz, przez Boca Foods 
  • Hormel Foods 
  • Original Oatley 
  • Tyson Foods 
  • Uniliever, przez Future Foods 

Ponadto na całym świecie można znaleźć gigantów takich jak Nestlé, Unilever lub bardzo wyspecjalizowane firmy, takie jak Hormel Foods lub The Original Oat. Konkurencja jest uważana za dużą, jednak model sztucznego i wegańskiego mięsa może się znacznie rozwinąć na całym świecie. 

Jak kupić udziały w Beyond Meat 

Istnieje wiele sposobów, aby kupić akcje Beyond Meat (wybierając bezpieczną i niezawodną platformę lub brokera), w skrócie można to zrobić w następujący sposób. 

Akcje gotówkowe 

Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów inwestowania długoterminowego. Dzięki udziałom nie musisz ponosić długoterminowych kosztów finansowania, a jedynie koszty utrzymania. 

W przypadku opcji finansowych i kontraktów terminowych typu futures 

Finansowe kontrakty terminowe i opcje są instrumentami pochodnymi, których instrumentem bazowym jest zazwyczaj wiele akcji rynkowych. W USA można znaleźć opcje finansowe od Beyond Meat. 

Należy mieć świadomość, że te pochodne papiery wartościowe są bardzo trudne w obrocie i niebezpieczne dla niedoświadczonego inwestora. Wskazane jest, aby handlować nimi, jeśli jesteś profesjonalistą w dziedzinie inwestycji. 

Poprzez CFD 

Są to pochodne papiery wartościowe, ale nie scentralizowane, pozwalają na handel z dźwignią, która zwykle wynosi 5:1 i daje bardzo dużą siłę kupna lub sprzedaży. Z tego powodu, nie są one zalecane dla niedoświadczonych handlowców detalicznych. 

Korzyści z inwestowania w Beyond Meat 

Branża ta ma poparcie wielkich inwestorów, takich jak Bill Gates

  • Liczba wegan rośnie na całym świecie. 
  • Profil zadłużenia spółki jest prawdopodobnie lepszy niż innych spółek. 
  • Ma duży potencjał wzrostu w krajach rozwijających się. 

Wady 

  • Duże międzynarodowe koncerny będą stanowiły dużą konkurencję. 
  • Jedną z opcji, która jest mało prawdopodobna, ale nie można jej wykluczyć, jest to, że wegański rynek mięsny nie odniesie sukcesu; jednak ogólny rynek wegański rośnie. 

Beyond Meat to firma, która zainteresowała wielu inwestorów branżowych, ponieważ jest to bardzo nietypowy biznes. Firma działa obecnie prawie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale powoli stara się rozszerzyć działalność na rynki zagraniczne. Jej udziałowcy są bardzo zróżnicowani, potwierdzono nawet, że zainwestował w nią Bill Gates. 

Na koniec możemy powiedzieć, że zainteresowanie akcjami Beyond Meat bardzo dziś wzrosło. Jest to firma, która poruszyła kilka bardzo dużych liczb, począwszy od 250 milionów dolarów finansowania, aby rozpocząć produkcję mięsa pochodzenia roślinnego. W pierwszej ofercie publicznej spółki sprzedano ponad 9 mln akcji, a prezesi mają plany stworzenia nowych linii rynkowych. 

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€0.00


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!