Inwestowanie w akcje GE (General Ecectric) – plusy i minusy

Wszyscy potencjalni inwestorzy rozpoczynający swoją przygodę z giełdą szukają bezpiecznej opcji inwestycyjnej, która zapewni im wysokie dochody finansowe. W tym artykule wyjaśniamy, jak inwestować w akcje GE (General Electric) oraz plusy i minusy.

akcje GE

Inwestowanie w akcje GE (General Electric): plusy i minusy

Jest to amerykańska firma zajmująca się głównie produkcją infrastruktury, w tym urządzeń gospodarstwa domowego i przemysłu. Została założona 15 kwietnia 1892 roku przez jednego z wielkich prekursorów elektryczności, Thomasa Alvę Edisona.

Obecnie ma siedzibę w Fairfield w stanie Connecticut, a jej wkład obejmuje wynalazki elektryczne i technologiczne wspomagające diagnostykę obrazową w medycynie. Podobnie firma ta opatentowała pierwszą żarówkę z własnymi żarnikami.

Indeks finansowy Dow Jones Industrial Average

W roku 1896 znaczenie General Electric Company w Stanach Zjednoczonych było duże, dlatego też znalazła się ona na liście 12 największych firm w indeksie finansowym Dow Jones Industrial Average.

Indeks ten służy do pomiaru wartości akcji najpopularniejszych spółek należących do sektora produkcyjnego w Stanach Zjednoczonych Ameryki, będąc dziś indeksem, który powinien być konsultowany przez osoby chcące inwestować w tym sektorze.

Podobnie, jest jedną z 6 najbardziej rozpoznawalnych firm amerykańskich według magazynu biznesowego Fortune; wszystko to sprawia, że jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych firm do inwestowania w akcje.

Plusy i minusy inwestowania

Inwestowanie w akcje niesie ze sobą szereg zalet, jak również pewne wady, które przekładają się na plusy i minusy:

Zalety
Wśród zalet, które zachęcają do inwestowania w tej renomowanej międzynarodowej firmie są:
Wady
Osoby chcące zainwestować w General Electric Company będą musiały zmierzyć się z następującymi wadami przekładającymi się na potencjalne ryzyko:
 • Jest to wszechstronna firma, która posiada szeroką gamę produktów i sektorów, generując wysoki poziom dochodów, ponieważ znajduje się w 8 sektorach produkcyjnych.
 • Zmienność: akcje każdej spółki podlegają temu ryzyku, które jest nieuniknione na rynku akcji.
 • Jej obroty wynoszą 25% w porównaniu do przychodów osiąganych przez jej spółkę zależną General Electric Capital.
 • Cena akcji: ze względu na kryzys bańki mieszkaniowej w latach 2007-2008 oraz kryzys gospodarczy spowodowany przez Covid-19, akcje nie mogły być ponownie przedmiotem obrotu o wartości oczekiwanej dla spółki obecnej w ośmiu sektorach gospodarki.
 • Innowacje w sektorze aeronautyki, które obiecują przyszłe dochody poprzez towarzyszenie firmom z branży o ugruntowanej pozycji na rynku.
 • Odnawialne źródła energii, w tym przypadku udział w wytwarzaniu odnawialnych źródeł energii zdeterminował wzrost zysku.
 • W przypadku, gdy zdecydują się Państwo zainwestować w akcje General Electric Company, zalecamy inwestowanie poprzez kontrakty na różnicę, korzystając z wiarygodnych i bezpiecznych platform takich jak eToro, OBR invest, Markets.com i XTB; gdzie można nabyć akcje bez płacenia irytujących prowizji.

  Minimalny depozyt:

  €0.00

  Minimalny depozyt:

  €100.00

  * 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

  Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom zrozumiałeś, jak inwestować w akcje GE (General Electric). Pamiętaj, że każda działalność na giełdzie ma swoje korzyści i ryzyko, więc jeśli korzyści przewyższają ryzyko, zapraszamy do inwestowania, w przeciwnym razie proponujemy zacząć szukać najlepszej opcji inwestycyjnej, która odpowiada Twoim zainteresowaniom i profilowi inwestora.


  Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
  Consent(wymagane)

  guest

  0 Komentarze
  Inline Opinie
  Zobacz wszystkie komentarze

  Witamy w społeczności!

  Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

  Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


  Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


  Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

  Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
  Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!