Inwestowanie w akcje GE (General Ecectric) – plusy i minusy

Pobierz w formacie PDF

Wszyscy potencjalni inwestorzy rozpoczynający swoją przygodę z giełdą szukają bezpiecznej opcji inwestycyjnej, która zapewni im wysokie dochody finansowe. W tym artykule wyjaśniamy, jak inwestować w akcje GE (General Electric) oraz plusy i minusy.

akcje GE

Inwestowanie w akcje GE (General Electric): plusy i minusy

Jest to amerykańska firma zajmująca się głównie produkcją infrastruktury, w tym urządzeń gospodarstwa domowego i przemysłu. Została założona 15 kwietnia 1892 roku przez jednego z wielkich prekursorów elektryczności, Thomasa Alvę Edisona.

Obecnie ma siedzibę w Fairfield w stanie Connecticut, a jej wkład obejmuje wynalazki elektryczne i technologiczne wspomagające diagnostykę obrazową w medycynie. Podobnie firma ta opatentowała pierwszą żarówkę z własnymi żarnikami.

Indeks finansowy Dow Jones Industrial Average

W roku 1896 znaczenie General Electric Company w Stanach Zjednoczonych było duże, dlatego też znalazła się ona na liście 12 największych firm w indeksie finansowym Dow Jones Industrial Average.

Indeks ten służy do pomiaru wartości akcji najpopularniejszych spółek należących do sektora produkcyjnego w Stanach Zjednoczonych Ameryki, będąc dziś indeksem, który powinien być konsultowany przez osoby chcące inwestować w tym sektorze.

Podobnie, jest jedną z 6 najbardziej rozpoznawalnych firm amerykańskich według magazynu biznesowego Fortune; wszystko to sprawia, że jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych firm do inwestowania w akcje.

Plusy i minusy inwestowania

Inwestowanie w akcje niesie ze sobą szereg zalet, jak również pewne wady, które przekładają się na plusy i minusy:

Zalety
Wśród zalet, które zachęcają do inwestowania w tej renomowanej międzynarodowej firmie są:
Wady
Osoby chcące zainwestować w General Electric Company będą musiały zmierzyć się z następującymi wadami przekładającymi się na potencjalne ryzyko:
 • Jest to wszechstronna firma, która posiada szeroką gamę produktów i sektorów, generując wysoki poziom dochodów, ponieważ znajduje się w 8 sektorach produkcyjnych.
 • Zmienność: akcje każdej spółki podlegają temu ryzyku, które jest nieuniknione na rynku akcji.
 • Jej obroty wynoszą 25% w porównaniu do przychodów osiąganych przez jej spółkę zależną General Electric Capital.
 • Cena akcji: ze względu na kryzys bańki mieszkaniowej w latach 2007-2008 oraz kryzys gospodarczy spowodowany przez Covid-19, akcje nie mogły być ponownie przedmiotem obrotu o wartości oczekiwanej dla spółki obecnej w ośmiu sektorach gospodarki.
 • Innowacje w sektorze aeronautyki, które obiecują przyszłe dochody poprzez towarzyszenie firmom z branży o ugruntowanej pozycji na rynku.
 • Odnawialne źródła energii, w tym przypadku udział w wytwarzaniu odnawialnych źródeł energii zdeterminował wzrost zysku.
 • W przypadku, gdy zdecydują się Państwo zainwestować w akcje General Electric Company, zalecamy inwestowanie poprzez kontrakty na różnicę, korzystając z wiarygodnych i bezpiecznych platform takich jak eToro, OBR invest, Markets.com i XTB; gdzie można nabyć akcje bez płacenia irytujących prowizji.

  Minimalny depozyt:

  $0.00

  Minimalny depozyt:

  $200.00

  Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom zrozumiałeś, jak inwestować w akcje GE (General Electric). Pamiętaj, że każda działalność na giełdzie ma swoje korzyści i ryzyko, więc jeśli korzyści przewyższają ryzyko, zapraszamy do inwestowania, w przeciwnym razie proponujemy zacząć szukać najlepszej opcji inwestycyjnej, która odpowiada Twoim zainteresowaniom i profilowi inwestora.

  Pobierz w formacie PDF

  guest
  0 Komentarze
  Inline Opinie
  Zobacz wszystkie komentarze

  Witamy w społeczności!

  Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

  Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


  Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


  Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności