Inwestowanie przyjazne osobom LGBTQ+ i jak inwestować w firmy przyjazne osobom LGBTQ+

Inwestowanie przyjazne osobom LGBTQ+? Obecnie firmy, które stosują politykę integracyjną i przyjazną osobom LGBTQ+, przyciągają talenty i poprawiają swoje wyniki giełdowe, co sprawia, że są bardzo zyskowne dla inwestorów.

Inwestowanie przyjazne osobom LGBTQ+

W tym wpisie dowiesz się o firmach LGBTQ+ i o tym, jak w nie inwestować. W tym celu należy pamiętać o wyróżnianiu firm, które stosują politykę i praktyki sprzyjające integracji społecznej.

Inwestowanie przyjazne LGBTQ+ i jak inwestować w spółki przyjazne LGBTQ+

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby wiedzieć, że LGBTQ+ to skrót od „Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender and Queer”. Miejsca pracy dążą obecnie do równości i różnorodności w miejscu pracy, dlatego też firmy powinny upewnić się, że ich polityka wspiera te prawa i sprawę osób LGBTQ+.

W tym poście należy również zauważyć, że niektóre firmy, czując presję na poprawę swoich wewnętrznych praktyk, dopuszczają się nieuczciwych praktyk, takich jak w czerwcu, który jest uważany za miesiąc dumy gejowskiej, gdzie firmy te pokazują wsparcie dla społeczności LGBTQ+ w zakresie marketingu, ale nie robią nic, aby wspierać ich przez resztę roku.

Wskaźnik Równości Przedsiębiorstw

Indeks ten jest kampanią na rzecz praw człowieka, która ocenia firmy w skali 100; w oparciu o kryteria dotyczące niedyskryminacyjnej polityki płci, obowiązujących świadczeń medycznych, szkoleń, najlepszych praktyk oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.

Indeks ten jest kluczowy, ponieważ określa najlepsze miejsca pracy dla osób LGBTQ+, a firmy te są uważane za najlepsze do inwestowania na giełdzie.

Firmy przyjazne osobom LGBTQ+

Wśród firm, które ugruntowały swoją pozycję jako wspierające społeczność LGBTQ+ jest Google (Alphabet Inc.), który posiada specjalną grupę wsparcia dla tej społeczności, znaną jako Gayglers.

Inną firmą jest IBM; jedna z pierwszych firm, która wprowadziła politykę niedyskryminacji w 1984 roku i która wspiera różnorodność i równość poprzez różne kampanie z „Be Equal Initiative”.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.01

Ponadto „Coca Cola Company”, z wynikiem 100% w korporacyjnym Indeksie Równości od 2006 roku, jest uważana za międzynarodowego giganta z grupą zasobów biznesowych, które zajmują się kwestiami LGBTQ+ poprzez „Victoria Gay and Lesbian Fund and the Trevor Project”.

Inwestowanie

Aby zbudować portfel przyjazny osobom LGBTQ+, rekomendujemy inwestowanie w akcje spółek znajdujących się na liście najlepszych pod względem polityki inkluzji i wsparcia dla osób LGBTQ+. Ponadto, istnieją fundusze, które pomimo tego, że nie koncentrują się na inwestycjach przyjaznych osobom LGBTQ+, posiadają spółki, które wspierają różnorodność płci według magazynu Forbes:

 • SPDR SSGA Gender Diversity Index ETF (SHE)
 • Vanguard FTSE Social Index Fund Admiral (VFTAX)
 • iShares MSCI KLD 400 Social ETF (DSI)
 • Change Finance U.S. Large Cap Fossil Fuel ETF (CHGX)
 • Vanguard ESG US Stock ETF (ESGV)

Jak inwestować

Można to robić za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych lub poszczególnych spółek, które pozwalają na zbudowanie przyjaznego portfela. Według raportu CEI organizacji Human Rights Campaign, który zawiera bardzo obszerną listę średnich i dużych firm publicznych, 7 z tych 10 jest ocenianych w 100%, a wśród nich są m.in:

 • Walmart (WMT)
 • Apple (AAPL)
 • Amazon (AMZN)
 • Gruppo UnitedHealth (UNH)
 • McKesson (MCK)

Teraz, zanim zainwestujesz, zalecamy odwiedzić kilka stron internetowych, które wymieniają firmy przyjazne LBTQ+, aby zorientować się, które z nich są najlepsze do inwestowania w 2021 roku. Niektóre opcje to Corporate Equality Index, Credit Suisse Report on LGBT investments oraz Trillium Investing in Equality Report.

Ponadto, skonsolidowaliśmy kolejne firmy, które uważane są za przyjazne osobom LGBTQ+:

 • Alphabet Inc. (GOOG)
 • Charles Schwab Corporation (SCHW)
 • La Coca-Cola Company (KO)
 • PayPal Holdings, Inc. (PYPL)
 • Microsoft Corporation (MSFT)
 • Target Corporation (TGT)
 • Starbucks Corporation (SBUX)
 • Apple Inc. (AAPL)
 • International Business Machines Corporation (IBM)
 • Visa Inc. (V).

Po podjęciu decyzji, w które z tych firm chciałbyś zainwestować (większość z nich znajduje się w USA), powinieneś wybrać wiarygodnego brokera, który pozwoli Ci inwestować w te papiery wartościowe i który może dać Ci profesjonalne i techniczne wsparcie, abyś nie podejmował ryzyka podczas inwestowania.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!