Inwestowanie na rynku rolnym?

Inwestowanie na rynku rolnym? Nie jest tajemnicą, że system finansowy i gospodarczy jest obecnie w kryzysie, dlatego też zakup ziemi stał się atrakcyjną formą inwestycji w celu zabezpieczenia pieniędzy przed ryzykownymi wahaniami rynku, jak również znalezienia sposobu na inwestowanie na rynku rolnym.

rynku rolnym

Wraz z kryzysem w systemie gospodarczym i finansowym, zakup ziemi stał się atrakcyjną formą inwestycji w celu zabezpieczenia pieniędzy przed ryzykownymi wahaniami rynku.

Oto główne produkty, w które można inwestować na rynku rolnym.

Produkty rolne, w które można inwestować

  • Kukurydza: stosowana w żywieniu ludzi i zwierząt. Jej cena jest dobrym wskaźnikiem tego, jak się nią obecnie handluje.
  • Soja: podobnie jak kukurydza, jest bardzo ważna dla spożycia przez ludzi, a jeszcze bardziej dla zwierząt hodowlanych.
  • Cukier: jest to produkt o dużym zużyciu przemysłowym i jeden z najczęściej wymienianych towarów na rynkach finansowych.
  • Kakao: jego cena od dłuższego czasu średnio wzrasta i obecnie nadal jest jednym z głównych towarów będących przedmiotem handlu na rynkach międzynarodowych.
  • Kawa: Jest to towar, którego konsumpcja stale rośnie i jest szeroko dostępny na rynkach oferowanych bezpośrednio przez najlepszych brokerów CFD.
  • Pszenica: Nie jest uprawiana we wszystkich częściach świata, ale jest bardzo atrakcyjnym towarem rolnym dla tych, którzy chcą handlować produktami rolnymi.
  • Bawełna: Jest ona umieszczana w kontraktach na akcje na rynkach finansowych. Możesz inwestować z brokerami CFD i z eToro, brokerem, który pozwala na inwestowanie na szczycie rynków towarów rolnych.
  • Ryż: kolejny produkt spożywczy, który jest sprzedawany w standardowej jakości na głównych giełdach towarowych na świecie.

Handel towarami rolnymi oznacza wybór dobrego brokera.

Obecnie istnieje wiele brokerów, którzy pozwalają inwestować w towary rolne lub towary związane z ziemią do produkcji. Inwestycji można dokonać za pomocą platform internetowych lub brokerów; przykładem brokera jest Trade.com, który umożliwia inwestowanie w towary rolne.

Ponadto, inwestowanie na giełdzie surowców rolnych oznacza posiadanie odpowiednich kanałów finansowych do inwestowania w cenę, w górę lub w dół, towarów takich jak soja, kawa, pszenica, kukurydza, ryż i cukier. Są to aktywa, które są przedmiotem obrotu, na poziomie kontraktu, bezpośrednio na wszystkich głównych rynkach finansowych.

Ceny towarów rolnych

Ceny towarów rolnych są kształtowane przez popyt i podaż. Będziesz musiał je śledzić za pomocą kalendarza ekonomicznego i wykresów lub modeli od wybranego przez Ciebie brokera.

Rozważ zakup kontraktów, które reprezentują cenę danego towaru rolnego; jest to obecnie najbardziej opłacalne. Kontrakty CFD na produkty rolne są kontraktami, które podążają za dokładną ceną towaru bazowego w 100% i mogą być sprzedawane na rynkach finansowych. Ponadto, kontrakty CFD są wolne od prowizji.

Czy inwestowałbyś na rynku rolnym? Daj nam znać, co o tym myślisz.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!