Inwestowanie na rynku rolnym?

Pobierz w formacie PDF

Inwestowanie na rynku rolnym? Nie jest tajemnicą, że system finansowy i gospodarczy jest obecnie w kryzysie, dlatego też zakup ziemi stał się atrakcyjną formą inwestycji w celu zabezpieczenia pieniędzy przed ryzykownymi wahaniami rynku, jak również znalezienia sposobu na inwestowanie na rynku rolnym.

rynku rolnym

Wraz z kryzysem w systemie gospodarczym i finansowym, zakup ziemi stał się atrakcyjną formą inwestycji w celu zabezpieczenia pieniędzy przed ryzykownymi wahaniami rynku.

Oto główne produkty, w które można inwestować na rynku rolnym.

Produkty rolne, w które można inwestować

  • Kukurydza: stosowana w żywieniu ludzi i zwierząt. Jej cena jest dobrym wskaźnikiem tego, jak się nią obecnie handluje.
  • Soja: podobnie jak kukurydza, jest bardzo ważna dla spożycia przez ludzi, a jeszcze bardziej dla zwierząt hodowlanych.
  • Cukier: jest to produkt o dużym zużyciu przemysłowym i jeden z najczęściej wymienianych towarów na rynkach finansowych.
  • Kakao: jego cena od dłuższego czasu średnio wzrasta i obecnie nadal jest jednym z głównych towarów będących przedmiotem handlu na rynkach międzynarodowych.
  • Kawa: Jest to towar, którego konsumpcja stale rośnie i jest szeroko dostępny na rynkach oferowanych bezpośrednio przez najlepszych brokerów CFD.
  • Pszenica: Nie jest uprawiana we wszystkich częściach świata, ale jest bardzo atrakcyjnym towarem rolnym dla tych, którzy chcą handlować produktami rolnymi.
  • Bawełna: Jest ona umieszczana w kontraktach na akcje na rynkach finansowych. Możesz inwestować z brokerami CFD i z eToro, brokerem, który pozwala na inwestowanie na szczycie rynków towarów rolnych.
  • Ryż: kolejny produkt spożywczy, który jest sprzedawany w standardowej jakości na głównych giełdach towarowych na świecie.

Handel towarami rolnymi oznacza wybór dobrego brokera.

Obecnie istnieje wiele brokerów, którzy pozwalają inwestować w towary rolne lub towary związane z ziemią do produkcji. Inwestycji można dokonać za pomocą platform internetowych lub brokerów; przykładem brokera jest Trade.com, który umożliwia inwestowanie w towary rolne.

Ponadto, inwestowanie na giełdzie surowców rolnych oznacza posiadanie odpowiednich kanałów finansowych do inwestowania w cenę, w górę lub w dół, towarów takich jak soja, kawa, pszenica, kukurydza, ryż i cukier. Są to aktywa, które są przedmiotem obrotu, na poziomie kontraktu, bezpośrednio na wszystkich głównych rynkach finansowych.

Ceny towarów rolnych

Ceny towarów rolnych są kształtowane przez popyt i podaż. Będziesz musiał je śledzić za pomocą kalendarza ekonomicznego i wykresów lub modeli od wybranego przez Ciebie brokera.

Rozważ zakup kontraktów, które reprezentują cenę danego towaru rolnego; jest to obecnie najbardziej opłacalne. Kontrakty CFD na produkty rolne są kontraktami, które podążają za dokładną ceną towaru bazowego w 100% i mogą być sprzedawane na rynkach finansowych. Ponadto, kontrakty CFD są wolne od prowizji.

Czy inwestowałbyś na rynku rolnym? Daj nam znać, co o tym myślisz.

Pobierz w formacie PDF

Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności