Handel ze wskaźnikiem technicznym „Stochastic”

Handel z technicznym wskaźnikiem „Stochastic”? Aby zacząć mówić o oscylatorze stochastycznym, należy najpierw naświetlić jego definicję, aby zrozumieć, czym jest i do czego służy. W rzeczywistości, Stochastic jest wskaźnikiem, który jest używany w analizie technicznej handlu, aby zrozumieć wahania cen, ocenić zamknięcie barów wokół minimum lub maksimum i podjąć najlepszy moment, aby wejść na rynek.

Handel ze wskaźnikiem technicznym „Stochastic"

Handel z wykorzystaniem wskaźnika technicznego „Stochastic”

Został on stworzony około 1970 roku przez George'a Lane'a, wybitnego tradera z USA. Chociaż oscylator ten jest szeroko stosowany w świecie handlu, należy wiedzieć jak go używać, ponieważ może on wprowadzić w błąd inwestora.

Jak działa ten wskaźnik?

Termin „Stochastic” oznacza: „porównanie”, więc oscylator stochastyczny porównuje bieżącą cenę zamknięcia z poprzednimi cenami zamknięcia w określonym czasie. Oznacza to, że wskaźnik stochastic identyfikuje, podobnie jak inne oscylatory (na przykład MFI i RSI), strefy skrajnego kupna i skrajnej sprzedaży, które dostarczają traderowi sygnałów wejścia i wyjścia z danego narzędzia finansowego.

Oscylator składa się z dwóch linii, z których główna nazywana jest %K (czyli „Linia Szybka”), bardziej wrażliwa na wahania cen, a druga nazywana jest linią przerywaną %D (czyli „Linia Wolna”), za pomocą której generowane są oznaczenia sprzedaży i kupna.

Linia %K jest używana jako sygnał alarmowy w celu zidentyfikowania możliwych momentów wejścia i wyjścia z rynku, podczas gdy linia %D jest używana w celu wygenerowania prawdziwego i słusznego sygnału w momencie, w którym przecina ona linię wolniejszą. Dlatego wartości stochastic mieszczą się w przedziale od 0 do 100:

Wartości oscylatora wyższe niż 80 wskazują na jedną fazę wykupienia

Wartości oscylatora poniżej 20 wskazują na fazę wyprzedania.

Ponadto można powiedzieć, że oscylator można rozumieć na kilka sposobów:

1. Kupuj, kiedy Oscylator, ma więcej %K niż %D, zgodnie z określonym poziomem: Na przykład: 20, a następnie wzrasta powyżej tego poziomu.

2. Sprzedawaj, kiedy Oscylator wznosi się powyżej określonego poziomu: na przykład: 80, a następnie spada poniżej tego poziomu.

3. Kupuj, kiedy linia %K wznosi się powyżej linii %D i sprzedawaj, kiedy linia %K spada poniżej linii %D. Zwróć uwagę na dywergencje, na przykład, kiedy cena tworzy serię nowych maksimów, a oscylator stochastyczny nie przebija poprzednich maksimów. Na przykład:

Sygnał kupna pojawia się, kiedy linia %K spada poniżej i kiedy wznosi się powyżej poziomu 20.

Sygnał kupna pojawia się, kiedy cena tworzy serię nowych maksimów, a Oscylator Stochastyczny nie przełamuje poprzednich maksimów;

Sygnał kupna pojawia się, kiedy linia %K spada poniżej i kiedy wznosi się powyżej poziomu 20. Podobnie sygnał sprzedaży pojawia się, kiedy linia %K wznosi się powyżej i kiedy spada poniżej poziomu 80.

Podsumowując, oscylator stochastyczny porusza się w przedziale od 0% do 100%. Tak więc, odczyt na poziomie 0% pokazuje, że zamknięcie instrumentu finansowego było najniższą ceną, jaką wskaźnik dotknął podczas poprzednich x-okresów. Odczyt 100% pokaże, że zamknięcie instrumentu finansowego było maksymalną ceną, którą oscylator dotknął podczas poprzednich okresów x.

Ale, ile jest rodzajów Stochastycznego Oscylatora?

Tak więc, istnieją trzy rodzaje wskaźnika Stochastycznego, z których każdy ma inne cechy:

„Szybki Oscylator Stochastyczny”.

Szybka wersja oscylatora stochastycznego jest tą, która wiernie oddaje oryginalną ideę George'a Lane'a i która umieszcza w relacji pomiędzy maksimami i minimami ceny z danego okresu czasu, oznaczając wartość %K i wartość %D, która jest średnią ruchomą wartości %K.

Ten typ oscylatora nie jest często używany z powodu nadmiernej reaktywności oscylatora oraz trudnej aplikacji i interpretacji. Aby spróbować rozwiązać ten problem, wprowadzono wariant szybkiej stochastyki: wersję wolną.

„Wolny Oscylator Stochastyczny”.

Ta wersja wskaźnika stochastycznego pozwala na lepsze generowanie sygnałów, ponieważ w tej wersji linia wartości %K jest rysowana jako trzyokresowa średnia krocząca wartości %D. W tym przypadku linia %D jest trzyokresową średnią kroczącą nowej linii %K.

Przy wyborze, która z dwóch wersji oscylatorów do wykorzystania, wolna wersja jest zawsze najlepsza, ponieważ zwraca czystsze sygnały, ponieważ są one mniej wrażliwe na zmiany cen i będziesz miał mniej intensywne działanie, które zostanie zrekompensowane przez mniejszą liczbę fałszywych sygnałów.

„Oscylator Stochastyczny Pełny”.

Istnieje pełna wersja oscylatora stochastycznego, która pozwala na dostosowanie wolnej wersji. W ten sposób można ustawić ogólne liczby okresów dla wartości %K i dla wartości %D. Dlatego też, dzięki uniwersalności formuły jest to wersja bardziej preferowana od „Technical Trader”.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!