Co to jest wskaźnik TSF (Time Series Forecast)?

Co to jest wskaźnik TSF (Time Series Forecast)? Wskaźnik ten jest znany jako łowca trendów, ponieważ zbiera kilka liniowych wzorów regresji w jednym punkcie, przewidując ceny krótkoterminowe. W tym poście dowiesz się o tym wskaźniku i jego zastosowaniach.

wskaźnik TSF

Co to jest wskaźnik TSF (Time Series Forecast)?

Wskaźnik TSF (Time Series Forecast) jest kalkulacją regresji liniowej, która przedstawia aktualną wartość regresji każdego słupka, używając metody dopasowania najmniejszych kwadratów. Wskaźnik ten jest czasami określany jako liniowa regresja krocząca (podobnie jak średnia krocząca).

Jak wspomniano powyżej, wzór ten ściśle przypomina średnie ruchome; dlatego wszystkie punkty na wykresie, które wskazują dzień, odpowiadają punktowi końcowemu regresji wielokrotnej linii, która jest wykreślona w przyszłości.

Ze względu na podobieństwo do średnich kroczących, wskaźnik ten jest również znany jako „Linear Regression Moving Indicator”. Nazwa ta odpowiada, o ile jest używana jako rodzaj średniej ruchomej. Wszystkie punkty na wykresie, które wskazują dzień są punktem końcowym wielokrotnej regresji liniowej wykreślonej w przyszłości.

Różnica polega jednak na tym, że prognoza szeregu czasowego pasuje lepiej niż prognoza średniej ceny. Pozwala to na uniknięcie opóźnień wykazywanych przez średnie ruchome.

Wskaźnik formuły TSF

Linia najlepszego dopasowania jest związana z n punktami (x1, y1), (x2, y2); (xn, yn) i ma postać y = mx + b

Sposób wykorzystania TSF

Model TSF jest stosowany do pomiaru wszystkich rodzajów danych i jest skuteczny w porównaniu z innymi modelami lub wskaźnikami, ponieważ przewiduje przyszłe wartości (naturalny porządek czasowy). Oznacza to, że punkty danych zachowują naturalny porządek, z postępującymi dniami, ponieważ są one oparte na jednolitej, liniowej logice.

Dlatego też, gdy ceny poruszają się powyżej wskaźnika, rynek jest byczy. I odwrotnie, jeśli ceny poruszają się poniżej wskaźnika, rynek jest niedźwiedzi. Aby użyć tego wskaźnika, możesz go wybrać w oprogramowaniu handlowym, które wybierzesz. Jeśli jest to możliwe, można to zrobić na kilka sposobów.

TSF może być również wykorzystywana do przewidywania wyżów, niżów i innych możliwych obszarów odwrócenia trendu, ponieważ ceny zawsze powracają, kiedy znajdują się powyżej lub poniżej tego trendu.

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€0.01

Charakterystyka prognozowania szeregów czasowych

Ten techniczny wskaźnik trendu ma kilka cech, takich jak:

  • Może on przewidzieć przyszłe ceny i spowodować więcej recesji niż średnie ruchome.
  • Jest on skuteczny w węższych zakresach i krótszych okresach czasu.
  • Jest bardziej skuteczny dla opcji binarnych
  • Model TSF jest stosowany do pomiaru wszystkich rodzajów danych.
  • Jest to urządzenie do śledzenia trendów
  • Wykorzystuje kilka przedziałów czasowych
  • Może być stosowany w wielu przedziałach czasowych.

Typ zakresu

Dla lepszego odczytu wykresu, zaleca się ustawienie okresu 5 z 9 słupkami, a przy definiowaniu wskaźnika, wzór może wynosić 7 słupków. W przypadku, gdy ustawisz na 9, może to pozwolić na łatwiejsze odczytywanie sygnałów wejścia, ponieważ będziesz w stanie lepiej zdefiniować linię, a tym samym będzie ona łatwiejsza do odczytania.

Podsumowując, wskaźnik TSF ma duże zastosowanie; nie jest jednak nieomylny ani odpowiedni dla wszystkich sytuacji, dlatego to analitycy i zespoły danych muszą wiedzieć, jakie są ograniczenia analizy i co te modele mogą wspierać.

Mam nadzieję, że dowiedziałeś się o tym wskaźniku i jak pozwala on na analizę próbek szeregów czasowych, jak również zmian danych w czasie. Należy pamiętać, że dobra prognoza może określić kierunek, w którym zmieniają się dane.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!