Co to jest przepływ zamówień? (I jak go używać)

„Order flow trading” jest mało znany w Polsce. Z tego powodu, w tym poście wyjaśnimy czym jest i jak go używać.

przepływ zamówień

Co to jest przepływ zleceń? (I jak go używać)

Obecnie na większości rynków możliwe jest handlowanie 24 godziny na dobę. Jednakże, „daily trade” wymaga ruchu ceny, który może być oszacowany i pozwala na handel z kontrolowanym ryzykiem. W tym miejscu kluczową rolę odgrywa przepływ zamówień.

Przepływ zleceń jest zatem aktywnością kupna i sprzedaży, która ma miejsce w czasie. Ten przepływ zleceń jest tym, co porusza rynkiem; dlatego też nie jest on nigdy stały i zawsze zmienia się stopniowo w zależności od uczestników rynku i ich działań.

Innymi słowy, podstawą przepływu zleceń jest przewidywanie cen, po których inni traderzy mają zlecenia oczekujące, zwłaszcza duzi inwestorzy z dużymi zleceniami.

Jak z niego korzystać

Informacje, które oferuje nam handel „order flow”:

  • Duże zamówienia zakupu i sprzedaży
  • Liquidity flow (wielkość zleceń: małe, średnie lub duże)
  • Wyczerpanie impetu (może być oznaką odwrócenia ceny).

Jeśli chodzi o narzędzia „przepływu zleceń”, istnieją „Wykresy Footprint”, które odzwierciedlają agresywność kupujących i sprzedających, wykorzystując te informacje, aby zobaczyć, gdzie znajduje się większość zleceń i porównując je z ruchami rynku.

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.01

1. Schemat przepływu zamówień

Wykres przepływu zleceń jest bardzo przydatnym narzędziem dla inwestora, ponieważ daje mu możliwość zobaczenia aktywności w prostszy sposób; inwestor przepływu zleceń może zobaczyć wewnątrz świecy lub wykresu i przeczytać w czasie rzeczywistym, czy ruch ma bardziej agresywnych kupujących lub bardziej agresywnych sprzedających, jak również przeglądać wolumen za ruch.

2. Przepływ zleceń handlowych

Traderzy to osoby, które prawidłowo oceniają charakter przepływu zleceń i aktualną sytuację na rynku w celu realizacji szybkich, krótkoterminowych transakcji. W tym przypadku, inwestor typu order flow jest tym, który posiada wszystkie zlecenia kupna i wykorzystuje je do natychmiastowego zakupu (są to transakcje, które pojawiają się w ciągu minut lub sekund i występują w krótkim przedziale czasowym ruchu cen).

Warunki techniczne

Wielu traderów zajmujących się przepływem zleceń działa na rynkach kontraktów terminowych, co gwarantuje im wysoką płynność i wysokiej jakości dane rynkowe. Obejmuje to dokładny wykres w czasie rzeczywistym (niektórzy inwestorzy stosują wykresy tickowe), jak również listę zleceń wykonanych na rynku.

Ponadto, trader realizujący zlecenia musi mieć bardzo bezpośrednie połączenie handlowe, aby jego transakcje były realizowane z jak najmniejszymi opóźnieniami.

Zalety transakcji typu order flow

Dzięki przepływowi zleceń skraca się czas pomiędzy przyjęciem zlecenia a jego realizacją. Łatwiej jest poznać przyczyny ruchu rynku, wrażliwe obszary, obszary oporu i wiedzieć, gdzie rynek jest płynny i niepłynny.

Jak rozpoznać przepływ zleceń

Traderzy Order Flow mają wyćwiczone oko, aby wiedzieć, co się dzieje; wielu z nich początkowo handluje na wykresach bez wskaźników lub tylko z kilkoma wskaźnikami wiodącymi, gdzie zwracają większą uwagę na aktualną dynamikę rynku przepływu zleceń. Ich uwaga nie skupia się na tym, co powinienem zrobić i kiedy, ale na tym, co dzieje się na rynku, jaki jest przepływ zleceń? Rozpoznając te punkty, można lepiej zidentyfikować przepływ zleceń; jest to również kwestia doświadczenia rynkowego i interpretacji.

Teraz, gdy wiesz już nieco więcej o tym, czym jest przepływ zamówień i jak go używać, daj nam znać, co myślisz.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!