Co to jest Pivot Point trading?

Pivot points są wskaźnikiem wykresu, który nie powinien być ignorowany, niezależnie od tego, czy wykonujesz analizę techniczną samodzielnie, czy też otrzymujesz ją regularnie i szczegółowo od swojego brokera online. Bardzo popularne wśród traderów, punkty pivot dają wskazówki o możliwych zmianach trendu, jak również wskazują, w którym punkcie preferowane jest wejście lub wyjście z rynku.

Pivot Point

Co to jest handel Pivot Point?

Poziom pivot point jest obliczany raz dziennie. Tak więc, istnieje jeden punkt pivot dla każdej sesji handlowej. Główną funkcją tego punktu pivot jest wskazywanie poziomów wsparcia i oporu dla ceny.

Aby uzyskać ten punkt, należy jednocześnie wykorzystać dane techniczne i psychologiczne. Jest on przedstawiony w postaci linii na wykresie.

W skrócie, pivot point jest punktem, z którego trend może zmienić kierunek na wzrostowy lub spadkowy. Kiedy przełamuje się w górę, daje sygnał kupna, a kiedy przełamuje się w dół, daje sygnał sprzedaży. Ale uwaga: punkty pivot zmieniają się regularnie i dlatego powinny być używane tylko do handlu krótkoterminowego.

Ogólnie rzecz biorąc, punkty pivot są używane do określenia najlepszych punktów wejścia lub wyjścia z rynku. Tak więc, gdy cena aktywów rozwija się powyżej punktu obrotu, wskazane jest, aby spekulować do góry. Z drugiej strony, jeśli cena aktywów rozwija się poniżej pivot point, to jest preferowane do spekulacji w dół.

Możesz również użyć punktu pivot do umieszczenia zlecenia stop loss. Zlecenia te będą składane tuż powyżej lub poniżej tego punktu, w zależności od kierunku, w którym spekulujesz. Pozwala to na zabezpieczenie się przed zmianą trendu.

Można więc powiedzieć, że punkty pivota pełnią taką samą funkcję jak poziomy wsparcia i oporu, ponieważ kiedy cena znajduje się powyżej tego punktu, uważana jest za wsparcie, natomiast kiedy cena znajduje się poniżej tego punktu, uważana jest za opór. Innymi słowy, im większy opór stawia punkt pivota, tym bardziej jest on ważnym poziomem wsparcia lub oporu.

W tym przypadku dobrze jest być ostrożnym z wykorzystaniem punktów pivota, ponieważ mogą one przełamać się w górę lub w dół. Lepiej jest unikać używania tego wskaźnika, kiedy ceny poruszają się tylko w pobliżu tego punktu bez żadnej prawdziwej zmienności.

Wnioski z handlu punktami pivota

Technika pivot point jest niezwykle przydatna, jeśli chcesz inwestować bezpośrednio na rynkach na konkretnym składniku aktywów.

Oczywiście, ta metoda ma również swoje ograniczenia. Po pierwsze, nie pozwala poznać siły trendu, a zatem jest niedokładna pod względem wiarygodności i trwałości obserwowanego ruchu. Dlatego zaleca się, aby nie stosować jej samodzielnie, ale zintegrować z innymi wskaźnikami, takimi jak wskaźniki zmienności.

Kolejną słabością metody pivot point, podobnie jak wszystkich metod inwestycyjnych opartych wyłącznie na technicznej analizie cen, jest to, że nie uwzględnia ona czynników zewnętrznych, które mogą wpływać na aktualne trendy. W rzeczywistości, wszyscy dobrzy inwestorzy powiedzą, że konieczne jest stosowanie zarówno analizy technicznej, jak i fundamentalnej, aby uzyskać kompletną i niezawodną strategię handlową. W tym sensie, radzimy, aby sprawdzić dane fundamentalne aktywów przed oparciem strategii na tej metodzie.

Tak więc, możemy powiedzieć, że metoda punktu obrotu jest interesująca, jeśli jest używana z innymi wskaźnikami technicznymi i biorąc pod uwagę wydarzenia i rozwój gospodarczy danego rynku. Jest to zalecane w ramach kompleksowej analizy.

Czytaj dalej:


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!