Co to jest model sushi roll?

Jaki jest model sushi roll? Obrót akcjami obejmuje kilka czynników i mianowników i obejmuje pewne wykresy i wzory świecowe, które pomagają uchwycić ruchy trendów akcji i innych aktywów w obrocie. Ten artykuł wyjaśni czym jest formacja odwrócenia trendu sushi roll.

model sushi roll

​​Czym są wykresy lub modele?

Wykresy i modele są narzędziami analitycznymi, które pozwalają przewidzieć ruch i odwrócenie trendów i cen akcji. Jako trader, ważne jest, aby zrozumieć różne modele trendu i odwrócenia.

Model odwrotny

Odwrócenie jest zdefiniowane jako moment handlowy, kiedy kierunek trendu akcji lub aktywów zmienia się lub odwraca. Kiedy formacja odwrócenia jest widoczna dla inwestora, jest to sygnał do rozważenia wyjścia z transakcji, ponieważ warunki handlowe mogą nie być korzystne.

Formacja sushi roll

Formacja sushi roll jest powszechnie interpretowana przez traderów i analityków rynku jako wskaźnik możliwego odwrócenia trendu. Ta zmiana trendu może być decydującym odwróceniem, które zapoczątkuje nowy długoterminowy trend, lub może być średnioterminową zmianą kierunku, która rozpoczyna się od cofnięcia, które pojawia się w pewnym momencie szerszego ogólnego trendu.

Pochodzenie wzoru sushi roll

Formacja świecowa sushi roll została po raz pierwszy użyta przez brytyjskiego pisarza Marka Fischera w jego książce „The Logical Trader”.

Jak wygląda wzór sushi roll

Formacja sushi roll jest wydłużoną formacją świecową, która składa się z 10 świec w sumie; pierwsze pięć świec formuje się w dość wąskim zakresie.

Wzór sushi roll

Ta formacja jest podobna do niedźwiedziej i byczej formacji engulfing. Jednak główną różnicą jest to, że zamiast formacji składającej się z dwóch pojedynczych słupków, formacja sushi roll składa się z kilku słupków; to znaczy, że sushi roll jest definiowana jako niedźwiedzia formacja engulfing:

Sushi Roll jest definiowany jako formacja świecowa składająca się z 10 słupków, składająca się z następujących elementów:

  • Pierwsze pięć słupków jest słupkami wewnętrznymi i są one ograniczone do cienkiego lub wąskiego zakresu, który zawiera maksima i minima.
  • Pozostałe pięć słupków otacza pierwsze pięć słupków.

W ten sposób powstaje wzór podobny do rolki sushi. Pojawienie się tej formacji podczas panującego trendu wskazuje na zbliżające się odwrócenie trendu.

Cechy charakterystyczne

  • Akcja cenowa, która tworzy się podczas formacji pięciu świec, ostatecznie owija się wokół całego zakresu pierwszych pięciu świec (jedna będzie wyższa, a druga niższa).
  • Sushi roll jest uważany za rozszerzoną formę podstawowej formacji świecowej, która zawija się w górę lub w dół.
  • Formacja sushi roll jest silniejsza jako wskaźnik możliwej zmiany trendu, kiedy pojawia się po trwałym trendzie.
  • Wzorzec ten jest mniej znaczący dla analityków, gdy występuje na rynku związanym z zakresem, a nie z ustalonym trendem.
  • Formacja ta jest wykorzystywana jako wczesny wskaźnik zmiany trendu i dlatego jest używana, aby pomóc inwestorom zlokalizować szczyty lub dna rynku.

Kiedy używasz tego modelu, powinieneś być świadomy, że wielu traderów preferuje potwierdzenie innymi wskaźnikami technicznymi przed dokonaniem wejścia w transakcję odwrócenia rynku. Robią to przy użyciu innych wskaźników dywergencji możliwego odwrócenia rynku od wskaźników momentum, takich jak „Relative Strength Index” (RSI) lub „Moving Average Convergence Divergence” (MACD).

Mamy nadzieję, że rozumiesz czym jest model sushi roll i jego zastosowanie w handlu.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!