Co to jest Metastock i jak go używać?

Co to jest Metastock? Dzisiaj stosunkowo łatwo jest wejść na rynek finansowy dzięki Internetowi i platformom transakcyjnym, których jest wiele. Jedną z tych platform jest „Metastock Software”. Dzisiaj postaramy się wyjaśnić czym jest Metastock i jak z niego korzystać?.

Co to jest metastock i jak go używać?

Co to jest Metastock?

Podobnie jak inne programy transakcyjne, MetaStock jest płatny. Cena zależy od tego, na co się umawiamy. Im więcej usług, tym drożej, chociaż wynajęcie większej ilości usług, jest również tańsze w ogólnym rozrachunku. Wszystko zależy od Twojego celu i umiejętności.

Do korzystania z MetaStock potrzebny jest pakiet danych, oferowany przez naszego brokera, z którym zawieramy umowę bezpośrednio.

Zobaczmy kilka pakietów, które możemy wynająć, ponieważ ich wariantów jest wiele:

– MetaStock XVI z pakietem danych. Jest to najnowsza wersja platformy, wydana w tym roku. Cena tego pakietu to 22$ za miesiąc. Całkiem przystępna cena dla osoby szukającej dobrego narzędzia do pracy. Dzięki temu pakietowi będziemy mieli dostęp do danych o akcjach, ETF-ach, opcjach, kontraktach terminowych na waluty i obligacje. Instalacja danych i programu MetaStock nie jest tak prosta jak w przypadku innych platform. Program jest dostępny tylko na PC i jeśli chcemy go używać na Macu, będziemy potrzebowali jakiegoś emulatora dla środowiska Windows.

– MetaStock Real-Time (dawniej MetaStock Pro). Ten pakiet jest przeznaczony dla codziennych traderów. Program posiada potężne narzędzia do analizy i prognozowania, które pomagają nam podejmować decyzje, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z naszych transakcji. Koszt tego pakietu to $100 miesięcznie lub możemy go również zakupić za $1,395 płatne jednorazowo. Pakiet ten musi być wykupiony wraz z innym pakietem wiadomości i danych, za które musimy zapłacić osobno. Mamy tu na myśli pakiet Xenith. 84% klientów korzystających z tego pakietu twierdzi, że dzięki niemu osiąga zyski.

Czym jest MetaStock?

MetaStock jest programem komputerowym stworzonym w 1985 roku przez Computer Asset Management. Podobnie jak pozostałe platformy transakcyjne, które analizujemy w tej sekcji, MetaStock jest niezbędny, aby móc analizować nasze aktywa finansowe za pomocą wykresów. Możemy go również używać do kupna i sprzedaży aktywów finansowych, takich jak akcje.

Czym różni się od innych platform transakcyjnych?

Główna różnica polega na jakości serwisu informacyjnego. Bardzo przydatna okaże się również usługa „prognozowanie”, która pomoże nam w procesie podejmowania decyzji.

Uważam, że są to dwa podstawowe punkty, które należy wziąć pod uwagę decydując się na MetaStock, ponieważ wszystko będzie zależało od rodzaju strategii, jaką mamy.

Kolejną zaletą lub różnicą w stosunku do ich bezpośrednich konkurentów jest to, że mają kilka pakietów przygotowanych dla każdego rodzaju przedsiębiorcy. Mam na myśli pakiety specjalnie zaprojektowane dla traderów, którzy handlują intraday, inne dla tych, którzy handlują swing.

Kolejną cechą MetaStock jest opcja zwana „Expert Advisor”. Dzięki tej funkcji będziemy mogli przewidzieć zyski i straty w oparciu o nasz profil inwestora. Menu to jest narzędziem oceny ryzyka, które daje nam sygnały, kiedy kupić, a kiedy sprzedać.

Jak używać Metastock? Funkcjonalność i etapy

Metastock jest narzędziem płatniczym, które pomaga nam przeprowadzać analizę techniczną. Jego zadaniem jest dostarczanie informacji, które mają pomóc inwestorom w podejmowaniu decyzji. Celem przewidywania ruchów akcji jest możliwość podejmowania decyzji, które maksymalizują zyski inwestorów. Kroki, które należy wykonać, aby móc korzystać z Metastock są następujące:

1. Pobierz i zakup najnowszą wersję Metastock. Strona internetowa, na której zakupiono tę wersję, będzie instruować użytkownika krok po kroku, jak pobrać i zainstalować oprogramowanie.

2. Aby zobaczyć wykresy aktywów, które mają być przedmiotem obrotu, musisz znać symbole, w których są one notowane na giełdzie, wybierz te symbole aby zobaczyć wykresy, cenę rynkową składnika aktywów i wolumenu.

3. Wewnątrz Metastock znajduje się narzędzie o nazwie Explorer, którego celem jest znalezienie formuł do formułowania strategii handlowych. Na oficjalnej stronie Metastock w zakładce Resources / Formula wszystkie istniejące formuły są wskazane.

4. W ramach funkcjonalności Metastock istnieje opcja zwana „Expert Advisor”. Funkcja ta polega na możliwości przewidywania strat i zysków w oparciu o profil inwestora, tj. to menu jest narzędziem oceny ryzyka, które daje nam sygnały, kiedy kupić, a kiedy sprzedać, podobnie jak w przypadku Stop Limit.

5. Każdy analityk techniczny musi sprawdzić, czy jego strategia może przynieść rezultaty, w tym celu generowana jest funkcja skatalogowana jako „System Tester”, która służy do testowania strategii w czasie. Ten punkt powinien być fundamentalny dla każdego stratega finansowego.

6. Metastock proponuje strategie i opcje do wdrożenia, chociaż ostateczna decyzja jest podejmowana przez Ciebie w oparciu o Twoją wiedzę techniczną, ale pobieranie danych z tych referencji jest dobrym pomysłem. 

Podsumowując, oprogramowanie Metastock jest narzędziem, które może pomóc w badaniu rynku za pomocą wykresów w celu przewidywania przyszłych wydarzeń, dając Ci przewagę w projektowaniu inwestycji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o platformach handlowych, brokerach, instrumentach finansowych i pokrewnych tematach, odwiedź Rankia Polska i weź udział w dyskusjach na naszym blogu.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!