Co to jest klasa multi-asset?

W tym poście dowiesz się czym jest klasa multi-asset i jak z nimi pracować.

multi asset

Co to jest klasa multi-asset?

W finansach, połączenie wielu klas aktywów lub to, co jest powszechnie znane jako klasy aktywów, jest również znane jako fundusze multi-asset lub fundusze aktywów wzajemnych. Te fundusze aktywów to fundusze o stałym dochodzie, gotówkowe i fundusze inwestycyjne.

Ogólnie rzecz biorąc, taka kombinacja klas aktywów (gotówka, akcje lub obligacje) wykorzystywanych do inwestycji zwiększa ogólną dywersyfikację portfela poprzez wyznaczenie inwestycji w różne klasy. Zmniejsza to ryzyko zmienności w porównaniu do posiadania tylko jednego składnika aktywów.

Cechy charakterystyczne

  • Akcje są najbardziej powszechnym aktywem w obrocie, jednak inne popularne aktywa inwestycyjne to obligacje, nieruchomości, złoto i waluty.
  • Inwestowanie „wieloasetowe” to strategia, w której inwestor dywersyfikuje swój portfel za pomocą dwóch lub więcej różnych rodzajów aktywów.
  • Inwestorzy mogą pozwolić profesjonalistom na zarządzanie dywersyfikacją aktywów poprzez zakup funduszu docelowego lub funduszu alokacji docelowej.

Cel klasy multi-asset

Jego głównym celem jest zmniejszenie łącznego ryzyka aktywów o wysokiej zmienności z aktywami o niskiej zmienności.

Zalety funduszy różnych klas aktywów

W przeciwieństwie do funduszy zrównoważonych, które koncentrują się na osiągnięciu benchmarku, fundusze typu multi-asset-class są wykorzystywane do osiągnięcia określonego zwrotu z inwestycji; przy szerokim zakresie opcji inwestycyjnych.

Jak działa inwestowanie z wykorzystaniem wielu klas aktywów?

Inwestowanie w wiele klas aktywów wymaga planu inwestycyjnego, więc pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zrozumienie, jakie aktywa wchodzą w skład tej grupy. W tym przypadku większość portfela stanowią akcje i obligacje, do tego dochodzą środki pieniężne (waluty obce), nieruchomości, towary, metale szlachetne i przedmioty kolekcjonerskie.

Istnieje kilka sposobów na realizację planu inwestycyjnego opartego na wielu aktywach. Ale najpierw trzeba zrozumieć różne klasy aktywów. Akcje i obligacje stanowią większość portfeli, ale jest też gotówka (w tym waluty obce), nieruchomości, towary, metale szlachetne; nawet przedmioty kolekcjonerskie mogą być uznane za aktywa.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.01

Produkty inwestycyjne w tej klasie wielofunkcyjnych aktywów

Wśród głównych produktów inwestycyjnych znajdą Państwo:

1. Fundusze wspólnego inwestowania z docelową alokacją

W przeciwieństwie do funduszy typu target-date, fundusze te są stałe i nie zmieniają się na przestrzeni lat. To inwestor decyduje o tym, jak duże ryzyko podjąć, a fundusz w tym celu dywersyfikuje swoje aktywa.

2. Fundusze inwestycyjne o określonym terminie zapadalności

Fundusz docelowy jest funduszem wzajemnym zaprojektowanym w taki sposób, aby zwiększać i chronić zyski w oparciu o rok, w którym dana osoba planuje rozpocząć wypłaty. Fundusz typu „target-date” rozpoczyna działalność przede wszystkim od akcji, a następnie stopniowo przechodzi do bezpieczniejszych, bardziej stabilnych inwestycji w miarę zbliżania się do roku docelowego. W tym przypadku, gdy nadejdzie data docelowa, fundusz skupi się przede wszystkim na zapewnieniu stałego dochodu.

Klasa multi asset: Plusy i minusy inwestowania na wielu aktywach

Główne zalety tych klas aktywów to:

  • Dywersyfikacja
  • Realizacja zysków przy jednoczesnej ochronie klienta przed dużymi stratami.

Wady:

– Wyższe opłaty za zarządzanie

– Możesz przegapić niektóre możliwości zysku; ponieważ zawierają one aktywa takie jak obligacje, gotówka i inne aktywa; mogą one nie generować znaczących zysków dla inwestorów.

Mamy nadzieję, że dzięki temu wpisowi dowiedziałeś się o klasie multi-asset.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!