Co to jest klasa multi-asset?

W tym poście dowiesz się czym jest klasa multi-asset i jak z nimi pracować.

multi asset

Co to jest klasa multi-asset?

W finansach, połączenie wielu klas aktywów lub to, co jest powszechnie znane jako klasy aktywów, jest również znane jako fundusze multi-asset lub fundusze aktywów wzajemnych. Te fundusze aktywów to fundusze o stałym dochodzie, gotówkowe i fundusze inwestycyjne.

Ogólnie rzecz biorąc, taka kombinacja klas aktywów (gotówka, akcje lub obligacje) wykorzystywanych do inwestycji zwiększa ogólną dywersyfikację portfela poprzez wyznaczenie inwestycji w różne klasy. Zmniejsza to ryzyko zmienności w porównaniu do posiadania tylko jednego składnika aktywów.

Cechy charakterystyczne

  • Akcje są najbardziej powszechnym aktywem w obrocie, jednak inne popularne aktywa inwestycyjne to obligacje, nieruchomości, złoto i waluty.
  • Inwestowanie „wieloasetowe” to strategia, w której inwestor dywersyfikuje swój portfel za pomocą dwóch lub więcej różnych rodzajów aktywów.
  • Inwestorzy mogą pozwolić profesjonalistom na zarządzanie dywersyfikacją aktywów poprzez zakup funduszu docelowego lub funduszu alokacji docelowej.

Cel klasy multi-asset

Jego głównym celem jest zmniejszenie łącznego ryzyka aktywów o wysokiej zmienności z aktywami o niskiej zmienności.

Zalety funduszy różnych klas aktywów

W przeciwieństwie do funduszy zrównoważonych, które koncentrują się na osiągnięciu benchmarku, fundusze typu multi-asset-class są wykorzystywane do osiągnięcia określonego zwrotu z inwestycji; przy szerokim zakresie opcji inwestycyjnych.

Jak działa inwestowanie z wykorzystaniem wielu klas aktywów?

Inwestowanie w wiele klas aktywów wymaga planu inwestycyjnego, więc pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zrozumienie, jakie aktywa wchodzą w skład tej grupy. W tym przypadku większość portfela stanowią akcje i obligacje, do tego dochodzą środki pieniężne (waluty obce), nieruchomości, towary, metale szlachetne i przedmioty kolekcjonerskie.

Istnieje kilka sposobów na realizację planu inwestycyjnego opartego na wielu aktywach. Ale najpierw trzeba zrozumieć różne klasy aktywów. Akcje i obligacje stanowią większość portfeli, ale jest też gotówka (w tym waluty obce), nieruchomości, towary, metale szlachetne; nawet przedmioty kolekcjonerskie mogą być uznane za aktywa.

Minimalny depozyt:

$200.00

Minimalny depozyt:

$0.01

Produkty inwestycyjne w tej klasie wielofunkcyjnych aktywów

Wśród głównych produktów inwestycyjnych znajdą Państwo:

1. Fundusze wspólnego inwestowania z docelową alokacją

W przeciwieństwie do funduszy typu target-date, fundusze te są stałe i nie zmieniają się na przestrzeni lat. To inwestor decyduje o tym, jak duże ryzyko podjąć, a fundusz w tym celu dywersyfikuje swoje aktywa.

2. Fundusze inwestycyjne o określonym terminie zapadalności

Fundusz docelowy jest funduszem wzajemnym zaprojektowanym w taki sposób, aby zwiększać i chronić zyski w oparciu o rok, w którym dana osoba planuje rozpocząć wypłaty. Fundusz typu „target-date” rozpoczyna działalność przede wszystkim od akcji, a następnie stopniowo przechodzi do bezpieczniejszych, bardziej stabilnych inwestycji w miarę zbliżania się do roku docelowego. W tym przypadku, gdy nadejdzie data docelowa, fundusz skupi się przede wszystkim na zapewnieniu stałego dochodu.

Klasa multi asset: Plusy i minusy inwestowania na wielu aktywach

Główne zalety tych klas aktywów to:

  • Dywersyfikacja
  • Realizacja zysków przy jednoczesnej ochronie klienta przed dużymi stratami.

Wady:

– Wyższe opłaty za zarządzanie

– Możesz przegapić niektóre możliwości zysku; ponieważ zawierają one aktywa takie jak obligacje, gotówka i inne aktywa; mogą one nie generować znaczących zysków dla inwestorów.

Mamy nadzieję, że dzięki temu wpisowi dowiedziałeś się o klasie multi-asset.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności