Co oznacza formacja trzech białych żołnierzy?

Formacja trzech białych żołnierzy jest byczą formacją świecową na wykresie handlowym, która pojawia się w dolnym punkcie niedźwiedziego trendu. Ponieważ trzech białych żołnierzy reprezentuje byczy wzorzec wizualny, jest on często wykorzystywany do wejścia lub wyjścia.

Trzech białych żołnierzy jest postrzegana jako dobra okazja do wejścia dla traderów, którzy mają krótkie pozycje. Tak długo jak inne wskaźniki techniczne, takie jak wskaźnik siły względnej (RSI) potwierdzają tę formację, trzech białych żolnierzy jest uważana za wiarygodną formację odwrócenia trendu. W celu określenia, czy istnieje ryzyko cofnięcia, mierzona jest zarówno wielkość świecy jak i długość cienia.

formacja trzech białych żołnierzy

Co oznacza wzór trzech białych żołnierzy?

Formacja świecowa trzech białych żołnierzy wskazuje na odwrócenie bieżącego trendu na wykresie cenowym. Formacja ta składa się z trzech następujących po sobie długich świec, które otwierają się w obrębie korpusu poprzedniej świecy i zamykają się powyżej wyżu poprzedniej świecy. Idealnie jest, aby świece te otwierały się wewnątrz korpusu poprzedniej świecy formacji i nie miały bardzo długich cieni.

Co to jest wzór Trzech Żołnierzy Białego Byka?

Formacja ta jest byczą formacją świecową na wykresie handlowym, która pojawia się w najniższym punkcie trendu spadkowego. Jak sama nazwa wskazuje, wzór składa się z 3 białych lub zielonych świec.

Przeciwną formacją do 3 białych żołnierzy jest formacja 3 czarnych kruków. Jest ona reprezentowana przez 3 kolejne czerwone świece na szczycie trendu byczego.

Dlaczego nazwa trzech białych żołnierzy?

Nazwa nadana trzem białym żołnierzom oznacza, że po wystąpieniu trendu spadkowego stale wzrasta presja na kupno. Ponadto, te bycze wzory wskazują na odwrócenie ruchu cen; dlatego niektórzy inwestorzy są w stanie skorzystać z byczych trajektorii, kiedy wykrywają wzór trzech białych żołnierzy.

Zidentyfikuj trzech białych żołnierzy – wykres

Jeśli potrzebujesz rozpoznać tę formację, musisz zidentyfikować trzy białe świece na wykresie. Często są one reprezentowane na zielono i ustawione jedna obok drugiej. Każda z tych świec otwiera się i zamyka w wyższym punkcie niż poprzednia. Podobnie, zamknięcie 3 świec musi pokrywać się z wyżem lub być bardzo blisko niego.

Należy pamiętać, że im większe korpusy trzech świec, tym silniejsza formacja. A im większa odległość między zamknięciami świec, tym bardziej wiarygodna będzie formacja.

Abyś mógł lepiej zrozumieć, jak zidentyfikować ten wzór, podsumujemy cztery warunki, które musi spełniać świeca:

Aby rozpoznać, że mamy do czynienia z wzorcem trzech białych żołnierzy, musimy mieć:

1. Trzy kolejne długie białe świece.

2. Każda świeca musi zamknąć się w pobliżu wyżu sesyjnego i wygenerować nowy wyż.

3. Świeca musi się otworzyć w trakcie sesji poprzedniego dnia.

4. Aktualny trend może być byczy lub niedźwiedzi. W przypadku trendu wzrostowego, zazwyczaj dochodzi do odreagowania (wcześniejszy ruch cen w dół) lub okresu konsolidacji cen, zanim rynek wznowi swój ruch wzrostowy poprzez tę formację.

Należy również rozważyć następujące kwestie:

– Korpusy drugiej i trzeciej świecy powinny być mniej więcej tej samej wielkości.

– Jeśli trzecia świeca jest wyraźnie mniejsza niż dwie poprzednie, może to oznaczać, że sprzedający nie mają pełnej kontroli nad sytuacją.

– Świece mają mniejsze knoty lub nie mają ich wcale.

Jak handlować?

Jak wiesz, istnieje wiele sposobów handlu, kiedy zidentyfikowana jest formacja trzech białych żołnierzy. Zaleca się jednak wcześniejsze potwierdzenie sygnału za pomocą odpowiednich wskaźników technicznych (oscylator stochastyczny lub wskaźnik siły względnej), aby sprawdzić, co mówią świece japońskie.

Wielu ekspertów sugeruje wykorzystanie CFD do handlu, gdy zauważą ten wzór; to znaczy, że używają odpowiednich produktów finansowych do handlu na wzrastających i spadających rynkach. Teraz, jeśli nie jesteś pewien lub wystarczająco doświadczony, aby rozpocząć handel, możesz wybrać wiarygodną platformę handlową i ćwiczyć poprzez konto demo.

Teraz, kiedy już wiesz, co oznacza wzór lub model trzech białych żołnierzy, powiedz nam, co o tym myślisz i czy używałbyś tego wykresu w handlu.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 77% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€0.01


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!