Co oznacza formacja trzech białych żołnierzy?

„Formacja trzech białych żołnierzy” jest byczą formacją świecową na wykresie handlowym, która pojawia się w dolnym punkcie niedźwiedziego trendu. Dowiedz się więcej o tym wzorze w następnym poście.

schemat zolnierzy

Co oznacza wzór trzech białych żołnierzy?

Formacja trzech białych żołnierzy może pomóc Ci wykryć, czy po trendzie spadkowym następuje odwrócenie ceny. Ale czy wiesz, co ten wzór oznacza?

Co to jest wzór Trzech Żołnierzy Białego Byka?

Formacja ta jest byczą formacją świecową na wykresie handlowym, która pojawia się w najniższym punkcie trendu spadkowego. Jak sama nazwa wskazuje, wzór składa się z 3 białych lub zielonych świec.

Przeciwną formacją do 3 białych żołnierzy jest formacja 3 czarnych kruków, która jest reprezentowana przez 3 kolejne czerwone świece na szczycie trendu byczego.

Dlaczego nazwa trzech białych żołnierzy?

Nazwa nadana trzem białym żołnierzom oznacza, że po wystąpieniu trendu spadkowego stale wzrasta presja na kupno. Ponadto, te bycze wzory wskazują na odwrócenie ruchu cen; dlatego niektórzy inwestorzy są w stanie skorzystać z byczych trajektorii, kiedy wykrywają wzór trzech białych żołnierzy.

Zidentyfikuj trzech białych żołnierzy – wykres

Jeśli potrzebujesz rozpoznać tę formację, musisz zidentyfikować trzy białe świece na wykresie, lub często są one reprezentowane na zielono i ustawione jedna obok drugiej. Każda z tych świec otwiera się i zamyka w wyższym punkcie niż poprzednia. Podobnie, zamknięcie 3 świec musi pokrywać się z wyżem lub być bardzo blisko niego.

Należy pamiętać, że im większe korpusy trzech świec, tym silniejsza formacja i im większa odległość między zamknięciami świec, tym bardziej wiarygodna będzie formacja.

Abyś mógł lepiej zrozumieć, jak zidentyfikować ten wzór, podsumujemy cztery warunki, które musi spełniać świeca:

Aby rozpoznać, że mamy do czynienia z wzorcem trzech białych żołnierzy, musimy mieć:

1. Trzy kolejne długie białe świece.

2. Każda świeca musi zamknąć się w pobliżu wyżu sesyjnego i wygenerować nowy wyż.

3. Świeca musi się otworzyć w trakcie sesji poprzedniego dnia.

4. Aktualny trend może być byczy lub niedźwiedzi. W przypadku trendu wzrostowego, zazwyczaj dochodzi do odreagowania (wcześniejszy ruch cen w dół) lub okresu konsolidacji cen, zanim rynek wznowi swój ruch wzrostowy poprzez tę formację.

Należy również rozważyć następujące kwestie:

– Korpusy drugiej i trzeciej świecy powinny być mniej więcej tej samej wielkości.

– Jeśli trzecia świeca jest wyraźnie mniejsza niż dwie poprzednie, może to oznaczać, że sprzedający nie mają pełnej kontroli nad sytuacją, co wskazywałoby na słabość sprzedających.

– Świece mają mniejsze knoty lub nie mają ich wcale.

Jak handlować

Jak wiesz, istnieje wiele sposobów handlu, kiedy zidentyfikowana jest formacja trzech białych żołnierzy. Zaleca się jednak wcześniejsze potwierdzenie sygnału za pomocą odpowiednich wskaźników technicznych (oscylator stochastyczny lub wskaźnik siły względnej), aby sprawdzić, co mówią świece japońskie.

Wielu ekspertów sugeruje wykorzystanie CFD do handlu, gdy zauważą ten wzór; to znaczy, że używają odpowiednich produktów finansowych do handlu na wzrastających i spadających rynkach. Teraz, jeśli nie jesteś pewien lub wystarczająco doświadczony, aby rozpocząć handel, możesz wybrać wiarygodną platformę handlową i ćwiczyć poprzez konto demo.

Teraz, kiedy już wiesz, co oznacza wzór lub model trzech białych żołnierzy, powiedz nam, co o tym myślisz i czy używałbyś tego wykresu w handlu.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Dodaj komentarz

Bądź pierwszym, który to skomentuje!
Komentarz

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności