Akcje Fiat – Analiza

Akcje spółek specjalizujących się w przemyśle motoryzacyjnym należą do najbardziej popularnych wśród inwestorów detalicznych, zarówno ze względu na ich dużą zmienność, jak i łatwość uzyskania informacji o działalności tych grup. Jednak, aby czerpać zyski z handlu akcjami takimi jak te z grupy Fiat, należy najpierw być w stanie prawidłowo przeanalizować ich cenę i wdrożyć obiektywną strategię handlową.

Akcje Fiat: Analiza

Grupa Fiat jest dziś jednym z wiodących producentów samochodów w Europie. Jej działalność jest jednak zróżnicowana i nie skupia się wyłącznie na produkcji pojazdów. W rzeczywistości Fiat uzyskuje większość swoich obrotów ze sprzedaży samochodów prywatnych i wyposażenia samochodowego. Oferuje również usługi takie jak konserwacja.

Posiadając 159 zakładów produkcyjnych na całym świecie, Fiat działa głównie na rynku europejskim, ale jest również obecny w Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej. Oto kilka analiz dotyczących akcji fiat:

1. Wiemy, że w ostatnich latach Grupa Fiat zainwestowała znaczne środki w badania i rozwój w segmencie pojazdów hybrydowych i samochodów o niskim zużyciu paliwa.

2. Wysiłki Fiata zmierzające do umiejscowienia się na rynkach wschodzących powinny zacząć przynosić efekty.

3. Mówiąc bardziej ogólnie, należy zauważyć, że rynek motoryzacyjny przeżywa obecnie gwałtowny rozwój i musi sprostać nowym potrzebom, zwłaszcza w zakresie pojazdów klasy niskiej. Fiat jest więc w dobrej pozycji, aby odzyskać udział w rynku w tym segmencie.

4. Po pierwsze, grupa, podobnie jak jej konkurenci, cierpi obecnie z powodu polityki rządu dotyczącej sektora motoryzacyjnego, która staje się coraz bardziej rygorystyczna i powinna być dalej wzmacniana.

5. Podobnie, znaczny wzrost cen paliw jest dla grupy hamulcem w sprzedaży samochodów, czego nie rekompensuje rozwój samochodów „zielonych”. Rzeczywiście, zauważamy znaczny wzrost korzystania z transportu publicznego w dużych miastach, co stanowi bezpośrednią konkurencję.

Akcje Fiata: Zalety i wady

ZaletyWady
Jedną z wielkich zalet grupy Fiat, o których możemy wspomnieć, jest jej zdolność do realizowania strategii rozwoju na całym świecie, zwłaszcza poprzez partnerstwo.Chociaż grupa Fiat ma bardzo interesującą strategię rozwoju i należy do czołowych producentów pojazdów na świecie, to w rzeczywistości posiada niewielki udział w rynku w porównaniu z dużymi markami samochodowymi, które są jej głównymi konkurentami. Tym samym grupa musi jeszcze dołożyć starań, aby wejść do rankingu liderów w tym sektorze.
Grupa Fiat posiada ogromne moce produkcyjne i jest w stanie zalać rynek swoimi pojazdami. Przedsiębiorstwo zatrudnia na całym świecie ponad 130.000 pracowników, dzięki czemu jest w stanie wyprodukować co najmniej 2 miliony pojazdów rocznie i bez problemu zaspokoić popyt.Wreszcie, pomimo różnych partnerstw i spółek joint venture, które Grupa Fiat zawarła w ostatnich latach, marce nie udało się jeszcze wyodrębnić trwałej niszy na niektórych obszarach geograficznych. Jest to szczególnie prawdziwe w krajach wschodzących, gdzie główni konkurenci pojawili się znacznie wcześniej. Bez tego zewnętrznego rozwoju Fiatowi może być trudniej zdobyć udział w rynku światowym i awansować w rankingach.
Chociaż grupa Fiat produkuje głównie samochody klasy niskiej i średniej, cieszy się popularnością niektórych marek, które są z nią związane, ponieważ są częścią tej samej grupy. Należą do nich takie marki jak Ferrari, Maserati i Alfa Romeo, które są uważane za jedne z najbardziej prestiżowych marek na świecie. 
Zdolność do bicia własnych rekordów produkcyjnych. Z roku na rok firma publikuje coraz wyższe liczby wyprodukowanych samochodów, co świadczy o wzroście portfela zamówień. 

Przeczytaj także:

Czy warto zainwestować w Akcje Fiat Chrysler?

Dzięki silnemu bilansowi i zobowiązaniu zarządu do inwestowania w rozwój szybko rozwijających się modeli pojazdów elektrycznych, Fiat Chrysler jest na dobrej drodze do przedkładania SUV-ów i lekkich ciężarówek nad sedany.

Ostatnie podniesienie ratingu Fiata do poziomu inwestycyjnego wskazuje, że jest on bardzo dobrze przygotowany do przetrwania kolejnego spowolnienia gospodarczego. Spłacając zadłużenie i skupiając się na modelach o wysokim wzroście i zwiększonym przepływie gotówki, Fiat sprzedał i wydzielił pewne aktywa po atrakcyjnie wysokich wycenach.

Chcesz zacząć inwestować? Sprawdź nasze rekomendacje:

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!