Akcje Coca-Cola: Jak inwestować?

Coca Cola to jedna z największych międzynarodowych korporacji na świecie, znana z produkcji napoju bezalkoholowego Coca Cola, słynącego ze swojego smaku i koloru. Dziś Coca Cola, z 200 markami na całym świecie, jest najważniejszą firmą napojową na naszej planecie. Czy fakt, że jest to jeden z najlepiej sprzedających się produktów sprawia, że Coca Cola jest opłacalną firmą, w którą warto zainwestować? W tym poście porozmawiamy o tym, czy i jak inwestować w akcje Coca Coli.

Czy warto inwestować w Coca-Cola Co.?

Pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego, Coca-Cola Company (NYSE:KO) zaraportowała wyniki za II kwartał, które pobiły oczekiwania. Jako rynkowy punkt odniesienia dla wysokiej jakości fundamentów, spółka po raz kolejny udowodniła, że jest „warta swej ceny”.

W tym roku akcje osiągnęły lepsze wyniki, a trendy finansowe uzasadniają wyższą premię za akcje. W długim okresie oczekuje się, że KO będzie nadal przynosić pozytywne stopy zwrotu jako lider sektora dóbr kosumenckich.

Coca-Cola: Dobra inwestycja długoterminowa?

Można się zatracić w krótkoterminowych nagłówkach i zapomnieć o tym, że Coca Cola to świetna firma w dłuższej perspektywie. Dzięki kilku markom, które są uznanymi liderami we wschodzących i szybko rosnących kategoriach napojów, portfolio jej marek wykracza poza klasyczną Colę.

Według zarządu firmy, globalna wartość sprzedaży detalicznej będzie rosła w średnim tempie 4-5% rocznie do 2025 roku. Wykorzystując swoją globalną infrastrukturę logistyczną i relacje z partnerami, Coca-Cola może dalej umacniać swoją pozycję na rynku.

Jak inwestować w akcje Coca Coli?

Coca Cola jest akcją notowaną na nowojorskiej giełdzie, ale oczywiście można też kupić akcje z Polski. Tutaj dajemy Ci wybór jednych z najlepszych brokerów do inwestowania w akcje.


eToroXTB
AkcjeTakTak
CFD na akcjeTakTak
Akcje ułamkoweTakTak
Minimalny depozyt50 $Nie
Konto DemoTakTak
Dowiedz się więcej →Dowiedz się więcej →

Konto demo

Teraz, jeśli nie jesteś pewien tego procesu, sugerujemy, abyś zaczął od konta demo, co pozwoli Ci zrobić symulację i dowiedzieć się, jak działa inwestowanie na platformie bez utraty pieniędzy. Podobnie ważne jest, abyś nauczył się interpretować i obsługiwać wykresy, aby wiedzieć, jak zachowuje się cena akcji i kiedy wypłacane są dywidendy dla akcjonariuszy.

Jak kupić akcje Coca-Cola?

Aby zainwestować w akcje Coca Coli należy wykonać następujące kroki:

1. Musisz zidentyfikować wiarygodnego brokera lub platformę handlową, taką jak XTB czy eToro, które oferują inwestowanie w różne rodzaje akcji, ETFów i funduszy.

2. Po znalezieniu aplikacji handlowej lub brokera, określ swoją formę inwestycji. Zastanów się czy chcesz kupić pojedyncze akcje Coca Coli czy koszyk aktywów zawierający akcje KO.

3. Następnie, wybierz rodzaj inwestycji; np. inwestowanie w akcje bezpośrednio lub poprzez kontrakty na różnicę; te ostatnie są umową, w której dwie strony zawierają umowę o wymianie określonego składnika aktywów finansowych.

4. Po wybraniu metody inwestycyjnej należy jedynie zapłacić wartość akcji lub kontraktów na różnicę, ponieważ większość brokerów oferuje zerowe prowizje.

Coca Cola: Dywidendy

Coca Cola Company, podobnie jak wiele spółek amerykańskich, prowadzi politykę wypłaty dywidendy co kwartał, tj. w kwietniu, lipcu, październiku i grudniu. Ostatnia wypłata dywidendy Coca Cola 2022 miała miejsce 1 kwietnia, w wysokości 0,44 USD na akcję.

Data ex-dividend (dzień, w którym nie jest się już uprawnionym do otrzymania wcześniej ogłoszonej dywidendy Coca Coli) to 14 marca 2022 r.

The Coca Cola Company zwiększa swoją dywidendę od ponad 59 lat. Dzięki temu jest to rosnąca spółka dywidendowa, idealna do strategii „kup i trzymaj”. Innymi słowy, możesz kupić dywidendę Coca Coli i czekać na jej spieniężenie.

Dowiedz się, jakie są pozostałe spółki z arystokratycznymi dywidendami (tj. te spółki z indeksu S&P 500, które zwiększały swoje dywidendy co roku przez ostatnie 25 kolejnych lat).

Ostatnia dywidenda wypłacona przez Coca Colę

Jak wspomniano, Coca Cola jest spółką, która wypłaca dywidendy kwartalnie, więc roczna dywidenda składa się z 4 wypłat w roku. Oto dywidendy akcji Coca Coli wypłacone w ciągu ostatnich 5 lat:

DataKwota na akcjęRazem
202201/04/22$0.44$0.44
202115/12 – 1/10 – 1/07 – 1/04/2021$0.42 / $0.42 / $0.42 / $0.42$1.68
202015/12 – 01/10 – 01/07 – 01/04/2020$0.41 / $0.41 / $0.41 / $0.41$1.64
201916/12 – 01/10 – 01/07 – 01/04/2019$0.40 / $0.40 / $0.40 / $0.40$1.6
201814/12 – 01/10 – 02/07 – 02/04/2018$0.39 / $0.39 / $0.39 / $0.39$1.56
201715/12 – 02/10 – 03/07 – 03/04/2017$0.37 / $0.37 / $0.37 / $0.37$1.48

Akcje Coca Cola: Stopa zwrotu

Coca Cola jest uważana za jedną z najsolidniejszych firm na rynku. Aby poznać stopę zwrotu z jednej akcji, musimy spojrzeć na cenę akcji. W oparciu o obecną cenę akcji The Coca-Cola Company, dywidenda Coca Coli daje około 3,09% rocznie w dolarach.

Firma wciąż ma możliwości rozwoju, rozległy system dystrybucji i duży zapas gotówki, co pozwala jej eksperymentować z nowymi formami biznesu i usług. Kupno akcji Coca Coli jest więc opłacalne i w dłuższym okresie jest to z pewnością jedna z ciekawszych akcji, na którą warto postawić.

Akcje Coca Cola: Wykres

Akcje Coca Coli na przestrzeni ostatnich 5-ciu lat

Historia Coca Coli

The Coca Cola Company to międzynarodowa firma, która została założona 8 maja 1886 roku w aptece Jacobs w Atlancie w stanie Georgia przez dr Johna Pembertona, który chciał stworzyć formułę zwalczającą uzależnienie od morfiny.

Formuła

Pemberton łączył liście koki i orzechy coli z wodą gazowaną. Nieco później, w 1889 roku, formuła została sprzedana aptekarzowi Asa Griggsowi Candlerowi, a w 1892 roku powstała Coca Cola Company.

5 września 1919 roku konsorcjum biznesmenów pod przewodnictwem Ernesta Woodruffa kupiło Coca Cola Company za 25 milionów dolarów, wtedy też firma trafiła na nowojorską giełdę. Sekretna formuła Coca Coli została zapisana na kartce przez syna Candlera w momencie zakupu i jest przechowywana pod kluczem w Guaranty Bank w Nowym Jorku.

Formuła ta posłużyła również jako zabezpieczenie pożyczki, o którą wystąpił Woodruff, a którą udało mu się spłacić i przenieść do Banku Kompanii Powierniczej w 1925 roku. W banku pozostała przez 86 lat, a następnie przeniósła się do świata Coca Coli, gdzie jest do dziś.

Globalne uznanie

Coca Cola ma 200 marek i prawie 700 000 pracowników na całym świecie.

Być może Cię zainteresuje:

Pamiętaj, że jest to dobrze znana firma w branży napojów i że ma udziały w większości krajów świata; dlatego uważa się, że jest to świetna okazja biznesowa.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!