Akcje Coca-Cola: Jak inwestować?

Coca Cola to największa firma produkująca napoje bezalkoholowe na świecie, posiadająca jedne z najbardziej znanych marek. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem akcji tej spółki, w tym artykule przekazujemy Ci wszystkie informacje niezbędne do rozważnego wyboru: dlaczego warto inwestować, jakie mogą być prognozy rynku na przyszłość, którą platformę wybrać i inne przydatne informacje.

Coca Cola Company: Tajny przepis i historia

The Coca Cola Company to międzynarodowa firma, która powstała 8 maja 1886 roku w aptece Jacobs w Atlancie w stanie Georgia przez dr Johna Pembertona, który chciał stworzyć formułę, która pozwoliłaby mu walczyć z uzależnieniem od morfiny. Pemberton połączył więc liście koki i orzechy włoskie cola z wodą gazowaną. 

Nieco później, w 1889 roku, formuła została sprzedana farmaceucie Asa Griggsowi Candlerowi i tym samym w 1892 roku powstała Coca Cola Company. 5 września 1919 roku konsorcjum biznesmenów kierowane przez Ernesta Woodruffa kupiło Coca Cola Company za 25 milionów dolarów, w tym czasie firma była notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku. 

Sekretna formuła Coca Coli została napisana na kartce przez syna Candlera w momencie zakupu i jest przechowywana pod kluczem w Guaranty Bank w Nowym Jorku. Formuła została również wykorzystana jako zabezpieczenie pożyczki, o którą poprosił Woodruff, którą był w stanie spłacić i wniósł do „Trust Company Bank” w 1925 roku. Formuła pozostała w banku przez 86 lat, po czym przeniosła się do świata Coca Coli, w którym znajduje się do dziś.

Coca Cola: Wydajność, marki, zwroty

Do tej pory produkty Coca-Coli sprzedawane są w ponad 200 krajach, a każdego dnia konsumuje się ponad 1,8 miliona jednostek tego znanego napoju. Oprócz swojego najbardziej znanego produktu, Coca Cola produkuje również Fanta i Sprite, dwa inne napoje bezalkoholowe dobrze znane ogółowi społeczeństwa. 

Pierwsza pochodzi z czasów II wojny światowej, kiedy to problemy z zaopatrzeniem uniemożliwiły na jakiś czas sprzedaż Coca Coli, natomiast Sprite został wprowadzony przez firmę jako reakcja na 7 Up w 1961 roku. W sumie Coca Cola ma 23 marki. Przychody Coca Coli wyniosły 43 miliardy dolarów, przy wzroście zwrotów w latach 2008-2022 o 34,62%. Coca Cola Company zatrudnia również ponad 80 000 pracowników na całym świecie.

O firmie Coca Cola
Kod ISIN: US1912161007
Kod alfanumeryczny: KO
Rynek: Notowania ciągłe
Założyciel:  John Stith Pemberton
Data założenia: 1886
Siedziba: Atlanta, Georgia, USA

Kto jest prezesem firmy Coca Cola?

James Quincey, znany brytyjski biznesmen, jest obecnie prezesem znanej firmy produkującej napoje bezalkoholowe. Dołączył do firmy w 1996 roku i pełnił różne funkcje kierownicze na całym świecie. Od 2017 roku jest prezesem Coca Coli, a od 2019 roku prezesem spółki. Od 1996 roku pełnił w firmie różne funkcje, najpierw został prezesem łacińskiego oddziału firmy, a następnie prezesem całej spółki. Pełnił również funkcję prezesa oddziału w Meksyku w latach 2005-2008, zarządzając przejęciem Jugos del Valle.

Jak kupić akcje Coca Coli: Nasdaq

Aby zainwestować w akcje Coca Coli, należy wykonać szereg kroków:

 • Załóż konto u regulowanego brokera. Zobaczymy szczegółowo, którzy brokerzy pozwalają inwestować w Coca Colę;
 • Wyszukaj akcje coca cola. Możesz bezpośrednio wyszukać nazwę (Coca Cola), kod ISIN (US1912161007) lub ticker (KO);
 • Wybierz ilość akcji do kupienia;
 • Wybierz sposób zakupu (na przykład: cena rynkowa lub zlecenie z limitem).

Najlepsi brokerzy do inwestowania w akcje Coca Coli

Coca Cola jest spółką notowaną na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych, ale oczywiście akcje można też kupić w Polsce. Zobacz także: Broker do zagranicznych akcji

DegiroFreedom24eToro
Prawdziwe akcjeTakTakTak
CFD na akcjeNIENIETak
Akcje ułamkoweTak (z PAC)TakTak
Minimalny depozytNIE1 euro100$
Konto demonstracyjneNIENIETak
Dowiedz się więcej →Dowiedz się więcej →Dowiedz się więcej →

*Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Więcej informacji można znaleźć na stronie etoro.com/trading/fees

Zainwestuj w akcje Coca Coli z Freedom 24

Jedną z najlepszych alternatyw do inwestowania w akcje Coca Coli jest Freedom 24, jeden z najważniejszych brokerów z ponad 400 000 klientów na całym świecie oferujący ponad 1 milion instrumentów finansowych, w tym akcje, ETF-y i kontrakty terminowe. Dzięki Freedom 24 masz możliwość inwestowania w Coca Colę i inne akcje za pomocą bezpiecznej i regulowanej platformy.

Konto demo

Sugerujemy rozpoczęcie od konta demo, które umożliwi symulację i naukę, jak działa inwestowanie na platformie bez utraty pieniędzy. Podobnie ważne jest, aby zrozumieć, jak interpretować i obsługiwać wykresy, by zrozumieć zachowanie ceny akcji i datę wypłaty dywidendy akcjonariuszom.

Coca Cola minimalny lot

Minimalny lot Coca Coli to 1. Jednak coraz częściej brokerzy oferują zakup akcji ułamkowych.

Dlatego przy mikro i mini lotach można podzielić inwestycję i zainwestować mniejsze kwoty.

Dywidendy Coca-Coli 2023

The Coca Cola Company zwiększa swoją dywidendę od ponad 59 lat. To sprawia, że ​​jest to rozwijająca się spółka dywidendowa, idealna dla strategii typu kup i trzymaj. Innymi słowy, możesz kupować dywidendy od Coca Coli i czekać na ich realizację.

Dowiedz się, które spółki mają arystokratyczne dywidendy (tj. te spółki z  indeksu S&P 500, które co roku zwiększały swoje dywidendy przez ostatnie 25 kolejnych lat).

Najnowsze dywidendy wypłacane przez Coca Cola

Coca Cola wypłaca dywidendę nieprzerwanie od 1980 roku i obecnie dywidenda ta rośnie. W poniższej tabeli widzimy jaka jest dywidenda wypłacana rok do roku oraz zmiana wartości w stosunku do roku poprzedniego.

RokWartość dywidendyZmiana w stosunku do poprzedniego roku
20231,78 $+5,44%
20221,76 $ +4,76%
20211,68 USD +2,44%
20201,64 USD +2,50%
20191,60 $+2,56%
20181,56 $ +5,41%
20171,48 $ +5,71%
20161,40 $ +6,06%
20151,32 USD+8,20%

Inwestowanie w akcje Coca Coli: Bezpieczeństwo

Inwestowanie w akcje Coca Coli jest samo w sobie bezpieczne, ponieważ jest to jedna z najbardziej znanych firm na świecie, o międzynarodowym zasięgu, znana ze swojej historii i stabilności. Ryzyko wiąże się jednak z możliwością natrafienia na oszustów, którzy mogą na przykład składać niebezpieczne oferty, chwaląc się wysokimi zarobkami. Dlatego tak ważne jest inwestowanie zgodnie z naszymi instrukcjami krok po kroku: dzięki nim nie będziesz narażony na żadne ryzyko ani nieuczciwe warunki.

Dlaczego warto inwestować w akcje Coca Coli?

Powód, dla którego wygodnie jest inwestować w Coca Colę, można skutecznie podsumować jednym słowem: stabilność. Coca Cola jest stabilną spółką, której dywidenda stale rośnie od kilku lat, co daje dobre możliwości średnio- i długoterminowego zarobku. Firma jest obecna na każdym kontynencie, choć głównie w Ameryce Północnej, gdzie wygenerowała ponad 30% sprzedaży.

Wśród produktów Coca Coli znajdziemy:

 • Coca-Cola Classic;
 • Diet Coke;
 • Dr Pepper;
 • Sprite;
 • Fanta;
 • Coca-Cola Zero;
 • Powerade;
 • Minute Maid.

Niektóre produkty są sprzedawane głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie, jak widzieliśmy, firma generuje większość swoich zysków, i można je znaleźć tylko w wyspecjalizowanych sklepach. Z drugiej strony inne, takie jak Sprite, Fanta, Coca-Cola Zero i oczywiście Classic, można znaleźć na całym świecie. Obecność w wielu segmentach rynku i historia marki implikują trzy rzeczy: dywersyfikację ryzyka, wysoką roczną stopę zwrotu, a przede wszystkim elastyczność. Te trzy cechy sprawiają, że Coca Cola Company jest jedną z najlepszych firm do inwestowania w 2023 roku.

Akcje Coca Cola: Notowania

Akcje Coca Coli są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) i są sprzedawane pod kodem handlowym KO. Na poniższym wykresie możemy zaobserwować powolny, ale stały wzrost.

Akcje Coca Coli: Prognozy

Akcje Coca Coli są uważane za jedne z najbezpieczniejszych, najbardziej stabilnych i dochodowych długoterminowych inwestycji i jak widać na wykresie, większość analiz jest zorientowana na kupno lub trzymanie, podczas gdy średnia cena docelowa wynosi 69,88 USD z obecnych 61,67 USD.

Źródło: Yahoo Finance

Akcje Coca Cola: Forum dyskusyjne

Jednym ze sposobów zbierania informacji na temat Coca Coli, którego wiele osób nie docenia, są fora. Na forach i w społecznościach internetowych, takich jak Reddit, Yahoo Finance, Seeking Alpha, można uzyskać porady i przeprowadzić badania, by uzyskać informacje na temat rynku danych akcji.

Kim są konkurenci Coca Coli?

Największym konkurentem Coca Coli jest oczywiście PepsiCo, które ma 23 marki i obroty przekraczające 1 miliard dolarów; rywalizacja między tymi firmami jest słynna i zażarta, rozgrywa się nie tylko na płaszczyźnie marketingowej i sprzedażowej, ale czasami także prawnej. Inni konkurenci Coca Coli to: Nestlé, Keurig Dr Pepper, Red Bull.

Akcje Coca Cola: Często zadawane pytania

Czy warto kupować akcje Coca Coli?

Jeśli spojrzymy na historię z perspektywy średnio- i długoterminowej, możemy powiedzieć, że kupowanie akcji Coca Coli jest opłacalne. Akcje tej spółki charakteryzują się dużą stabilnością i stałym wzrostem.

Jaką dywidendę wypłaca Coca Cola?

W 2023 roku dywidenda wyniosła 1,78 USD.

Jak inwestować w Coca Colę?

Aby zainwestować w Coca Colę należy przede wszystkim wybrać brokera, który daje możliwość inwestowania w spółkę, np. Freedom 24, który udostępnia szeroki wachlarz akcji, w tym Coca Cola.

Minimalny depozyt:

€1.00

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€100.00

* 77% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Być może Cię zainteresuje:


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!