Akcje Activision Blizzard: inwestowanie w spółki z branży gier wideo

Przemysł gier wideo wzrósł na przestrzeni lat, więc firmy, które są pionierami w tej dziedzinie cieszą się dużymi zyskami z sukcesu swoich gier i produktów. W dzisiejszym poście omówimy Akcje Activision Blizzard.

Akcje Activision Blizzard

Warto wiedzieć, że akcje spółek z branży gier wideo można podzielić na 3 kategorie:

  1. Firmy, które tworzą oprogramowanie do gier, takie jak karty graficzne.
  2. Spółk zajmujące się tworzeniem i dystrybucją własnych gier
  3. Firmy, które opracowują konsole do gier.

Activison Blizzard założenie

Activision Blizzard, Inc. z siedzibą w Santa Monica w Kalifornii to amerykański holding zajmujący się grami wideo. Został założony w lipcu 2008 roku, gdy Activision, Inc. (notowana na giełdzie spółka dominująca Activision Publishing) połączyła się z Vivendi Games. Od 2015 roku firma ATVI wchodzi w skład indeksu S&P 500 Index. Jest również notowana na giełdzie NASDAQ pod symbolem ATVI. Activision Blizzard obejmuje obecnie pięć działów: Activision Publishing, Blizzard Entertainment, King, Major League Gaming oraz Activision Blizzard Studios.

Akcje Activision Blizzard (NASDAQ: ATVI)

Activision Blizzard jest największą pod względem przychodów firmą produkującą oprogramowanie do gier wideo w Stanach Zjednoczonych. Firma łączy w sobie trzy działy deweloperskie i wydawnicze:

  • W przypadku King Digital: gry mobilne
  • Activision: platformy konsolowe
  • Blizzard: Gry na PC.

Firma posiada również jedną z najbardziej dochodowych kolekcji gier wideo w branży, z trendami obejmującymi zwiększoną dystrybucję cyfrową i sprzedaż towarów w grach.

Activision Blizzard podmioty zależne

Wydawca tej firmy jest odpowiedzialny za takie marki gier jak Call of Duty, Overwatch, World of Warcraft czy Candy Crush Saga, a także jest liderem w dziedzinie e-sportu (przywództwo CEO Bobby'ego Koticka).

Ponadto Activision Blizzard ma duże doświadczenie we wprowadzaniu na rynek gier, które przyciągają nowych graczy. Jest również właścicielem najlepiej sprzedającej się gry wszech czasów, World of Warcraft: Shadowlands, której sprzedaż w pierwszym dniu premiery wyniosła ponad 3,7 miliona egzemplarzy.

Akcje Activision Blizzard gry wideo

Dziś inwestowanie w gry wideo jest jedną z najbardziej popularnych form rozrywki, a rynek stale ewoluuje. Jedną z głównych zalet inwestowania jest możliwość dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, a wszystko to dzięki obecności wielu spółek dedykowanych różnym sektorom.

Informacje o firmie:

FirmaISIN TickerKapitalizacja
Activision Blizzard Inc.US00507V1098 ATVI60,16 mld EUR

Analiza akcji Activision

Spółka od listopada 2020 do lutego 2021 roku znajdowała się w trendzie wzrostowym, po którym nastąpiła faza boczna, która ustabilizowała cenę akcji w ciągu kolejnych 4 miesięcy. Obecnie akcje mają bardzo użyteczny spadek dla traderów zainteresowanych krótkoterminowymi strategiami CFD i krótką sprzedażą.

Jednak siła firmy i tendencja do wprowadzania udanych zagrań może być bardzo korzystna, nawet w długim okresie.

Inwestować czy nie inwestować w akcje Activision

Według ISFE (Europejska organizacja badająca rynek gier wideo) i danych, które ta firma miała w ostatnich latach, jest to dobra opcja do inwestowania. Należy zawsze pamiętać o istniejącym ryzyku podczas inwestowania, ponieważ rynki finansowe są zmienne.

Dużą zaletą jest to, że sektor gier wideo silnie się rozwija, a prognozy ekspertów analityków są pozytywne.

Jak i gdzie inwestować w te akcje?

Aby inwestować w akcje gier, należy szukać brokerów online, którzy są odpowiednio regulowani i oferują wszystkie narzędzia do inwestowania. Do handlu prawdziwymi akcjami zalecamy korzystanie z bezpiecznych i regulowanych platform, takich jak eToro i Trade.com.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Metodami inwestycyjnymi mogą być CFD (contract for difference) i DMA (direct market access), które pozwalają na spekulację na krótkoterminowych wahaniach cen lub bezpośredni dostęp do rynków.

  • Jeśli chodzi o bezpośredni dostęp do rynku, należy wiedzieć, że jest on drogi. Pojedyncza transakcja może być warta wiele euro. Wreszcie, nie są one elastyczne, ponieważ pozwalają tylko na pozycje bycze.
  • Inwestowanie za pośrednictwem platformy internetowej ma jednak więcej zalet: koszty są niższe, a w wielu przypadkach można rozpocząć inwestowanie z bardzo niewielką ilością pieniędzy. Kontrakty na różnice kursowe są bardziej elastyczne i wydajne oraz pozwalają na handel zarówno w górę jak i w dół.

Podsumowanie

Firma Microsoft Corporation (MSFT) przejęła firmę Activision Blizzard, Inc. (ATVI). Microsoft zapłacił 68,7 miliarda dolarów za przejęcie w całości. Po ogłoszeniu transakcji akcje Activision wzrosły w przedsprzedaży aż o 36%. Firma wycenia Activision Blizzard na 95 dolarów za akcję.

Jako główną wskazówkę, zawsze dokładnie rozważ możliwości i właściwą metodę zakupu akcji Activision. Mamy nadzieję, że te informacje ułatwią Państwu inwestowanie.

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje?????

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!