Akcje Activision Blizzard: inwestowanie w spółki z branży gier wideo

Akcje Activision Blizzard? Przemysł gier wideo wzrósł na przestrzeni lat, więc firmy, które są pionierami w tej dziedzinie cieszą się dużymi zyskami z sukcesu swoich gier i produktów. Warto wiedzieć, że akcje spółek z branży gier wideo można podzielić na 3 kategorie:

Akcje Activision Blizzard
  1. Firmy, które tworzą oprogramowanie do gier, takie jak karty graficzne.
  2. Firmy zajmujące się tworzeniem i dystrybucją własnych gier
  3. Firmy, które opracowują konsole do gier.

O Akcje Activision Blizzard (NASDAQ: ATVI)

Activision Blizzard jest największą pod względem przychodów firmą produkującą oprogramowanie do gier wideo w Stanach Zjednoczonych. Firma łączy w sobie trzy działy deweloperskie i wydawnicze:

  • W przypadku King Digital: gry mobilne
  • Activision: platformy konsolowe
  • Blizzard: Gry na PC.

Firma posiada również jedną z najbardziej dochodowych kolekcji gier wideo w branży, z trendami obejmującymi zwiększoną dystrybucję cyfrową i sprzedaż towarów w grach.

Activision Franchising

Wydawca tej firmy jest odpowiedzialny za takie marki gier jak Call of Duty, Overwatch, World of Warcraft czy Candy Crush Saga, a także jest liderem w dziedzinie e-sportu (przywództwo CEO Bobby'ego Koticka).

Ponadto Activision Blizzard ma duże doświadczenie we wprowadzaniu na rynek gier, które przyciągają nowych graczy. Jest również właścicielem najlepiej sprzedającej się gry wszech czasów, World of Warcraft: Shadowlands, której sprzedaż w pierwszym dniu premiery wyniosła ponad 3,7 miliona egzemplarzy.

Akcje Activision Blizzard: inwestowanie w spółki z branży gier wideo

Dziś inwestowanie w gry wideo jest jedną z najbardziej popularnych form rozrywki, a rynek stale ewoluuje. Jedną z głównych zalet inwestowania jest możliwość dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, a wszystko to dzięki obecności wielu spółek dedykowanych różnym sektorom.

Informacje o firmie:

FirmaISIN TickerKapitalizacja
Activision Blizzard Inc.US00507V1098 ATVI60,16 mld EUR

Analiza akcji Activision

Spółka od listopada 2020 do lutego 2021 roku znajdowała się w trendzie wzrostowym, po którym nastąpiła faza boczna, która ustabilizowała cenę akcji w ciągu kolejnych 4 miesięcy. Obecnie akcje mają bardzo użyteczny spadek dla traderów zainteresowanych krótkoterminowymi strategiami CFD i krótką sprzedażą.

Jednak siła firmy i tendencja do wprowadzania udanych zagrań może być bardzo korzystna, nawet w długim okresie.

Inwestować czy nie inwestować w akcje Activision

Według ISFE (Europejska organizacja badająca rynek gier wideo) i danych, które ta firma miała w ostatnich latach, jest to dobra opcja do inwestowania; zawsze pamiętając o istniejącym ryzyku podczas inwestowania, ponieważ rynki finansowe są zmienne.

Dużą zaletą jest to, że sektor gier wideo silnie się rozwija, a prognozy ekspertów analityków są pozytywne.

Jak i gdzie inwestować w te akcje?

Aby inwestować w akcje gier, należy szukać brokerów online, którzy są odpowiednio regulowani i oferują wszystkie narzędzia do inwestowania optymalnie i bezpiecznie. Do handlu prawdziwymi akcjami zalecamy korzystanie z bezpiecznych i regulowanych platform, takich jak eToro i Trade.com.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

Minimalny depozyt:

$200.00

Metodami inwestycyjnymi mogą być CFD (contract for difference) i DMA (direct market access), które pozwalają na spekulację na krótkoterminowych wahaniach cen lub bezpośredni dostęp do rynków.

  • Jeśli chodzi o bezpośredni dostęp do rynku, należy wiedzieć, że jest on drogi i że pojedyncza transakcja może być warta wiele euro. Wreszcie, nie są one elastyczne, ponieważ pozwalają tylko na pozycje bycze.
  • Inwestowanie za pośrednictwem platformy internetowej ma jednak więcej zalet: koszty są niższe, a w wielu przypadkach można rozpocząć inwestowanie z bardzo niewielką ilością pieniędzy. Kontrakty na różnice kursowe są bardziej elastyczne i wydajne oraz pozwalają na handel zarówno w górę jak i w dół.

Jako główną wskazówkę, zawsze dokładnie rozważ możliwości i właściwą metodę zakupu akcji Activision. Mamy nadzieję, że te informacje ułatwią Państwu inwestowanie.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności