7 najlepszych akcji luksusowych, które powinieneś kupić

Blask zawsze był i będzie obecny, bez względu na to, czy jest to okres dobrobytu dla gospodarki lub czasy kryzysu. Ludzie należący do wyższych klas nadal będą kupować dobra luksusowe i dlatego inwestowanie w takie firmy może być dobrym pomysłem.

akcji luksusowych

7 najlepszych akcji luksusowych, które powinieneś kupić

Inwestowanie w przedmioty luksusowe może być świetnym wyborem. Chociaż uważamy je prawie za branżę, należą do nich firmy z wielu różnych sektorów, takich jak moda, pojazdy i meble.

Dlaczego warto inwestować w dobra luksusowe? Motywacja jest dość prosta. Chociaż dobra luksusowe mogą należeć do różnych sektorów, łączy je grupa docelowa, czyli osoby należące do klasy wyższej.

Oznacza to, że są one doskonałą inwestycją do dywersyfikacji portfela, ponieważ niezależnie od ogólnej sytuacji gospodarczej, ludzie wysokiej klasy nadal będą kupować przedmioty luksusowe.

Na uwagę zasługuje również fakt, że trend jest taki, że można zarabiać nawet w krótkim okresie czasu. Przyjrzyjmy się 7 luksusowym firmom, w które powinieneś zainwestować.

Compagnie Financiere Richemont SA

Compagnie Financiere Richemont SA, lepiej znana pod skrótem Richemont, jest holdingiem finansowym skupiającym renomowane marki luksusowe. Założona w 1988 roku w Zurychu, jest z pewnością jednym z wiodących graczy w świecie luksusu.

Swatch Group AG

Firma Swatch Group AG, znana lepiej jako Swatch Group, jest producentem luksusowych zegarków i biżuterii. Założona w 1983 roku w Szwajcarii, jest dziś znana głównie z nienagannie wykonanych zegarków.

Tiffany & Co.

Tiffany & Co, lepiej znany jako Tiffany's, jest jedną z najbardziej znanych na świecie luksusowych firm jubilerskich. Założona w 1837 roku w Nowym Jorku, słynie również z linii diamentów.

PPR SA

PPR SA, przemianowana w 2013 roku na Kering, to międzynarodowa grupa, która jest właścicielem kilku marek z sektora luksusowego, takich jak Yves Saint Laurent, Gucci, Alexander McQueen czy Bottega Veneta. Założona w 1963 roku w Paryżu jako firma działająca w sprzedaży detalicznej drewna, jest obecnie wykładnikiem świata luksusu.

Burberry Group PLC

Burberry Group PLC, lepiej znana jako Burberry, jest luksusowym domem mody, koncentrującym się na produkcji ubrań, kosmetyków i akcesoriów. Założona w 1856 roku w Anglii, Burberry jest obecnie ważnym przedstawicielem świata luksusu, zwykle identyfikowana przez tartanowy wzór obecny w wielu jej produktach.

Coach Inc.

Coach Inc, lepiej znany jako Coach New York, jest luksusowym domem projektowym specjalizującym się w torebkach, bagażu i akcesoriach. Założona w 1941 roku na Manhattanie, jest obecnie bardzo znaną marką.

LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton

LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, lepiej znany jako LVMH, jest międzynarodowym konglomeratem, który jest właścicielem wielu luksusowych marek, takich jak Louis Vuitton, Christian Dior, Tiffany & Co, Sephora i Hennessy. Założona w 1987 roku w Paryżu, jest głównym graczem w świecie luksusu, wystarczy pomyśleć o sławie Louis Vuitton tylko w produkcji torebek.

Wniosek

Inwestycja w świat luksusu z pewnością może okazać się dobrą decyzją. Sugerujemy, aby rozważyć 7 firm, które zilustrowaliśmy. Nie zapomnij jednak sprawdzić wszystkich informacji o nich przed dokonaniem inwestycji.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!