Notowania Transferwise i jak inwestować

Dzięki Transferwise możesz dokonywać przelewów szybciej, a także handlować online. W tym poście dowiesz się o Transferwise, ich cenach i jak inwestować. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, co to jest Transferwise i jak to działa.

notowania transferwise

Transferwise opinie, lista oraz jak inwestować

Firma TransferWise została założona w Londynie w 2010 roku przez finansistów Taaveta Hinrikusa i Kristo Kaarmanna. Początkowo Transferwise ułatwiał tanie międzynarodowe przelewy bankowe, jednak obecnie posiada Konto Bez Granic, które stanowi nowoczesną alternatywę bankową.

Ponadto TransferWise skonsolidował fundusze o łącznej wartości ponad 396 milionów dolarów, a jego zespół liczy ponad 23 pracowników i 5 członków zarządu.

Transferwise – Jak działa?

Firma specjalizuje się w dostarczaniu tanich międzynarodowych przekazów pieniężnych dla transakcji handlowych, przekazów pieniężnych i celów detalicznych. Dzięki Transferwise użytkownicy wpłacają pieniądze na swoje konto za pomocą przelewu bankowego lub karty debetowej, a następnie mogą wysłać pieniądze w innej walucie na konto bankowe odbiorcy.

Transferwise posiada globalną sieć międzynarodowych kont działających w ponad 60 walutach, więc dokonywanie międzynarodowych transakcji z TransferWise jest tańsze niż z bankiem. Dzieje się tak, ponieważ pobierają one średnie kursy wymiany (aktualny kurs wymiany aktualizowany przez Reuters) i podają cenę jednorazowej opłaty pobieranej przed dokonaniem transakcji.

Duzi inwestorzy

Inwestorzy wspierający TransferWise to między innymi IA Ventures, Index Ventures, Seedcamp i Kima Ventures, Virgin Group Sir Richard Branson i założyciel PayPal Max Levchin.

Rozporządzenie w sprawie TransferWise

Usługi Transferwise są regulowane i autoryzowane przez FCA. Klienci w Europie będą chronieni przez nowe biuro Transferwise w Brukseli.

Ponadto, firma jest zarejestrowana w Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) w USA i regulowana przez Australian Securities and Investments Commission (ASIC).

Rodzaje notowań Transferwise

Wise (ostatnio przemianowana na TransferWise) ogłosiła w tym roku zamiar wejścia na londyńską giełdę papierów wartościowych, raczej w drodze notowań bezpośrednich niż tradycyjnej pierwszej oferty publicznej.

W tym przypadku banki inwestycyjne nie będą sprzedawać dużych ilości akcji inwestorom instytucjonalnym, więc cena akcji może być ustalona jedynie na podstawie tego, co wydarzy się w pierwszym dniu obrotu.

Gdzie kupić Wise IPO (notowania bezpośrednie)

Jeśli chcesz zainwestować w akcje TransferWise zanim firma wejdzie na giełdę, nie będziesz mógł kupić prawdziwych akcji; będziesz mógł jedynie spekulować na wartości wirtualnych akcji w czymś znanym jako szara strefa (zalecane tylko dla ekspertów inwestycyjnych).

Jeśli myślisz o zakupie akcji tej firmy, w momencie wejścia na giełdę, powinieneś wybrać renomowanego brokera, który jest regulowany i bezpieczny. Dodatkowo, możesz wybrać platformy z niskimi prowizjami, które pozwalają na zbudowanie zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego z akcjami TransferWise, towarami, forex i kryptowalutami.

Platformy lub brokerzy internetowi

Do handlu bezpośredniego polecamy platformy takie jak eToro; jedna z wiodących na świecie platform do handlu wieloma aktywami, która oferuje jedne z najniższych prowizji na rynku.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Podsumowując, są to niektóre z platform, które można wykorzystać do zakupu Wise:

PlatformaZaletyLicencjaMinimalna wpłata
  eToro  Handel demo akcjami krypto i kontraktami CFDCysec$ 200
  AVAtrade Darmowe konto demo i konto profesjonalneBank of Ireland, CONSOB100 €
  IQ Option  Kryptowaluty i technologie cyfroweCysec10 €

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się więcej o Transferwise i jak w niego inwestować.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!