Notowania Transferwise i jak inwestować

Pobierz w formacie PDF

Dzięki Transferwise możesz dokonywać przelewów szybciej, a także handlować online. W tym poście dowiesz się o Transferwise, ich cenach i jak inwestować. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, co to jest Transferwise i jak to działa.

notowania transferwise

Transferwise opinie, lista oraz jak inwestować

Firma TransferWise została założona w Londynie w 2010 roku przez finansistów Taaveta Hinrikusa i Kristo Kaarmanna. Początkowo Transferwise ułatwiał tanie międzynarodowe przelewy bankowe, jednak obecnie posiada Konto Bez Granic, które stanowi nowoczesną alternatywę bankową.

Ponadto TransferWise skonsolidował fundusze o łącznej wartości ponad 396 milionów dolarów, a jego zespół liczy ponad 23 pracowników i 5 członków zarządu.

Transferwise – Jak działa?

Firma specjalizuje się w dostarczaniu tanich międzynarodowych przekazów pieniężnych dla transakcji handlowych, przekazów pieniężnych i celów detalicznych. Dzięki Transferwise użytkownicy wpłacają pieniądze na swoje konto za pomocą przelewu bankowego lub karty debetowej, a następnie mogą wysłać pieniądze w innej walucie na konto bankowe odbiorcy.

Transferwise posiada globalną sieć międzynarodowych kont działających w ponad 60 walutach, więc dokonywanie międzynarodowych transakcji z TransferWise jest tańsze niż z bankiem. Dzieje się tak, ponieważ pobierają one średnie kursy wymiany (aktualny kurs wymiany aktualizowany przez Reuters) i podają cenę jednorazowej opłaty pobieranej przed dokonaniem transakcji.

Duzi inwestorzy

Inwestorzy wspierający TransferWise to między innymi IA Ventures, Index Ventures, Seedcamp i Kima Ventures, Virgin Group Sir Richard Branson i założyciel PayPal Max Levchin.

Rozporządzenie w sprawie TransferWise

Usługi Transferwise są regulowane i autoryzowane przez FCA. Klienci w Europie będą chronieni przez nowe biuro Transferwise w Brukseli.

Ponadto, firma jest zarejestrowana w Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) w USA i regulowana przez Australian Securities and Investments Commission (ASIC).

Rodzaje notowań Transferwise

Wise (ostatnio przemianowana na TransferWise) ogłosiła w tym roku zamiar wejścia na londyńską giełdę papierów wartościowych, raczej w drodze notowań bezpośrednich niż tradycyjnej pierwszej oferty publicznej.

W tym przypadku banki inwestycyjne nie będą sprzedawać dużych ilości akcji inwestorom instytucjonalnym, więc cena akcji może być ustalona jedynie na podstawie tego, co wydarzy się w pierwszym dniu obrotu.

Gdzie kupić Wise IPO (notowania bezpośrednie)

Jeśli chcesz zainwestować w akcje TransferWise zanim firma wejdzie na giełdę, nie będziesz mógł kupić prawdziwych akcji; będziesz mógł jedynie spekulować na wartości wirtualnych akcji w czymś znanym jako szara strefa (zalecane tylko dla ekspertów inwestycyjnych).

Jeśli myślisz o zakupie akcji tej firmy, w momencie wejścia na giełdę, powinieneś wybrać renomowanego brokera, który jest regulowany i bezpieczny. Dodatkowo, możesz wybrać platformy z niskimi prowizjami, które pozwalają na zbudowanie zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego z akcjami TransferWise, towarami, forex i kryptowalutami.

Platformy lub brokerzy internetowi

Do handlu bezpośredniego polecamy platformy takie jak eToro; jedna z wiodących na świecie platform do handlu wieloma aktywami, która oferuje jedne z najniższych prowizji na rynku.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

Minimalny depozyt:

$200.00

Podsumowując, są to niektóre z platform, które można wykorzystać do zakupu Wise:

PlatformaZaletyLicencjaMinimalna wpłata
  eToro  Handel demo akcjami krypto i kontraktami CFDCysec$ 200
  AVAtrade Darmowe konto demo i konto profesjonalneBank of Ireland, CONSOB100 €
  IQ Option  Kryptowaluty i technologie cyfroweCysec10 €

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się więcej o Transferwise i jak w niego inwestować.

Pobierz w formacie PDF

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności