Najlepsze i najgorsze akcje na NYSE

Nowojorska giełda to marzenie wielu firm i korporacji. Jest to największa na świecie platforma handlowa, zdolna przyciągnąć uwagę i wpłynąć na cały międzynarodowy świat finansowy. W tym artykule omówimy najlepsze akcje NYSE pod względem dywidendy oraz rentowności. Na końcu artykułu znajdziesz tegoroczne najgorsze akcje NYSE.

Na nowojorskiej giełdzie codziennie dochodzi do licznych transakcji. W sumie dzienne obroty na giełdzie osiągnęły 1,5 biliona dolarów.

Do indeksów NYSE należą najważniejsze światowe indeksy, takie jak:

  • Indeks NYSE US 100
  • S&P 500 INDEX
  • Indeks NYSE Composite
  • Dow Jones

Czytaj także: Różnice Dow Jones, Nasdaq i S&P 500

Top 5 akcji dywidendowych NYSE

Istnieje szereg wysoko dochodowych akcji dywidendowych, które inwestorzy powinni rozważyć w 2023 roku. Po zapoznaniu się z zasadami inwestowania w akcje dywidendowe, sprawdź naszą listę akcji z najbardziej obiecującą przyszłością:

SpółkaRoczna stopa zwrotuStopa dywidendyLiczba funduszy hedgingowych
Johnson & Johnson (NYSE:JNJ)4.47%2.52%85
Walmart Inc (NYSE:WMT)1.96%1.52%68
McDonald's Corporation (NYSE:MCD)2.12%2.22%53
Lockheed Martin Corporation (NYSE:LMT)35.52%2.50%53
Mondelez International, Inc (NASDAQ:MDLZ)2.47%2.28%52

Johnson & Johnson

W kwietniu tego roku Johnson & Johnson(NYSE:JNJ), spółka z branży opieki zdrowotnej, zwiększyła swoją kwartalną dywidendę o 6,6% do 1,13 USD na akcję. Decyzja ta wynikała z silnej pozycji finansowej spółki i zaufania co do jej przyszłości. W rezultacie Johnson & Johnson (NYSE:JNJ) zwiększa swoją roczną dywidendę przez 60 kolejnych lat i ma stopę dywidendy na poziomie 2,52%. Biorąc pod uwagę wzrost ceny akcji spółki o 4,47% w tym roku, Johnson & Johnson (NYSE:JNJ) osiągnął w 2022 roku całkowity zwrot na poziomie prawie 7%.

Walmart

Walmart Inc (NYSE:WMT) zwiększył swoją roczną dywidendę do 2,24 USD na akcję w lutym 2021 r., oznaczając 49. kolejny rok wzrostu dywidendy. Ta podwyżka spowodowała, że stopa dywidendy na dzień w grudniu wynosiła 1,52%.

Z obrotem w roku fiskalnym 2022 w wysokości 573 miliardów dolarów i ponad 10 500 sklepów, Walmart Inc (NYSE:WMT) ma znaczącą obecność na rynku, co pozwala mu oferować produkty po niższych cenach niż konkurencja. Ta przewaga pomogła spółce wzrosnąć w tym roku o 1,96%, nawet w środowisku wysokiej inflacji. Na koniec września aż 68 funduszy hedgingowych posiadało akcje Walmart Inc (NYSE:WMT), co plasuje go na drugim miejscu wśród akcji dywidendowych, które osiągnęły solidne wyniki w zeszłym roku.

McDonald's

McDonald's Corporation (NYSE:MCD) odnotował w tym roku wzrost kursu akcji o 2,12%. Sieć fast foodów pozostała stabilna pomimo zmagań z inflacją. W trzecim kwartale McDonald's odnotował zysk na akcję w wysokości 2,68 USD przy dochodach 5,87 mld USD, przewyższając oczekiwane 2,58 USD na akcję przy 5,69 mld USD sprzedaży. Globalna sprzedaż wzrosła o 9,5% rok do roku, a sprzedaż w USA wzrosła o 6,1%. Podczas gdy inne restauracje doświadczyły spadków w związku z podwyżkami cen menu, McDonald's odnotował wzrost w swoich amerykańskich lokalizacjach.

Lockheed

Lockheed Martin Corporation (NYSE:LMT) ma za sobą udany rok, w którym akcje wzrosły o 35,52%. Można to tłumaczyć lepszymi wynikami wielu akcji obronnych na rynku. W trzecim kwartale spółka odnotowała skorygowany zysk na akcję w wysokości 6,71 USD przy przychodach w wysokości 16,6 mld USD, pokonując tym samym oczekiwania na poziomie 6,67 USD na akcję przy dochodach w wysokości 16,65 mld USD. Portfel zamówień firmy wzrósł do 140 mld USD, a jej zarząd zatwierdził dodatkowe 14 mld USD na odkupienie akcji. We wrześniu spółka ogłosiła zwiększenie kwartalnej dywidendy z 0,20 USD na akcję do 3 USD na akcję, co daje stopę dywidendy na poziomie 2,50%.

Mondelez

Mondelez International, Inc (NASDAQ:MDLZ), firma z branży konsumenckiej, radziła sobie w zeszłym roku dobrze w porównaniu z ogólną zmiennością rynku. Podczas gdy S&P 500 spadł o 16,2%, Mondelez International odnotowała zwrot w wysokości 2,47%. W lipcu 2022 r. spółka ogłosiła 10% wzrost kwartalnej dywidendy do 0,385 USD na akcję, co daje stopę dywidendy na poziomie 2,28% na dzień 13 grudnia.

Polecamy:

Top 5 najlepszych akcji NYSE w ciągu ostatniego roku

Oto topowe akcje NYSE, które osiągnęły najlepszy zwrot w ciągu ostatniego roku.

RankNazwa firmyZwrot SektorKapitalizacja
1Occidental Petroleum Corp. (OXY)139.9%Energia$62.8B
2Constellation Energy Corp. (CEG)126.9%Usługi$30.9B
3Antero Resources Corp. (AR)111.0%Energia$11.1B
4Texas Pacific Land Corp. (TPL)104.1%Energia$19.3B
5Signify Health Inc (SGFY)101.3%Opieka zdrowotna$6.8B

Occidental Petroleum Corp. (OXY)

Occidental Petroleum Corp. (OXY) to międzynarodowa firma z branży eksploracji i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego z siedzibą w Houston w Teksasie. Jest to jedna z największych niezależnych firm eksploracyjnych i wydobywczych na świecie, działająca w Stanach Zjednoczonych, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej.

Firma została założona w 1920 roku i ma długą historię związaną z wydobyciem i obróbką ropy naftowej i gazu. Occidental Petroleum zajmuje się również produkcją chemiczną oraz działalnością w zakresie midstream (transport i magazynowanie).

Constellation Energy Corp. (CEG)

Constellation Energy Corp. (CEG) jest spółką energetyczną, która świadczy usługi elektryczne i gazowe dla klientów w Stanach Zjednoczonych. Firma ma siedzibę w Baltimore, w stanie Maryland i jest spółką zależną Exelon Corporation. Constellation Energy dostarcza energię elektryczną i gaz ziemny klientom w kilku stanach, w tym w Maryland, Illinois, Ohio, Pensylwanii i Nowym Jorku.

Oprócz podstawowej działalności w zakresie dostaw energii elektrycznej, Constellation Energy posiada również szereg spółek zależnych, które są zaangażowane w rozwój i obsługę projektów związanych z energią odnawialną, w tym energią słoneczną, wiatrową i wodną. Firma jest zaangażowana w dostarczanie czystej, niezawodnej energii swoim klientom i aktywnie pracuje nad rozszerzeniem swojego portfela aktywów związanych z energią odnawialną.

Antero Resources Corp. (AR)

Antero Resources Corp. (AR) jest niezależną firmą z branży ropy naftowej i gazu ziemnego, która koncentruje się na eksploracji i produkcji gazu ziemnego, płynów gazowych i ropy naftowej w rejonie Appalachów. Siedziba firmy znajduje się w Denver w stanie Kolorado, a działalność operacyjna prowadzona jest w Wirginii Zachodniej, Ohio i Pensylwanii.

Antero Resources została założona w 2002 roku i od tego czasu stała się jednym z największych producentów gazu ziemnego. Firma znana jest z innowacyjnego podejścia do poszukiwań i wydobycia, które obejmuje wykorzystanie zaawansowanych technologii do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego ze złóż niekonwencjonalnych.

Texas Pacific Land Corp. (TPL)

Texas Pacific Land Corp. (TPL) to firma zajmująca się zarządzaniem ziemią i rozwojem, która koncentruje się na nabywaniu i rozwijaniu terenów w stanie Teksas. Firma ma siedzibę główną w Dallas w Teksasie i została założona w 1888 roku. Texas Pacific Land Corp. jest znana z dużego portfela nieruchomości w zachodnim Teksasie, który obejmuje zarówno nieruchomości niezagospodarowane, jak i zagospodarowane.

Tereny należące do firmy są wykorzystywane głównie do hodowli, rolnictwa oraz poszukiwania i produkcji ropy naftowej i gazu. Texas Pacific Land Corp. posiada również szereg spółek zależnych, które są zaangażowane w inne rodzaje działalności, w tym transport ropy naftowej i gazu ziemnego oraz rozwój i obsługę projektów związanych z energią odnawialną.

Signify Health Inc (SGFY)

Signify Health Inc (SGFY) to firma technologiczna z branży opieki zdrowotnej, która oferuje szereg rozwiązań dla dostawców usług medycznych i płatników. Firma ma siedzibę w Dallas w Teksasie i została założona w 2004 roku. Usługi Signify Health koncentrują się na pomaganiu dostawcom usług medycznych i płatnikom w poprawie jakości i wydajności opieki, przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Oferta firmy obejmuje rozwiązania technologiczne w zakresie koordynacji opieki, zarządzania zdrowiem populacji oraz modeli płatności bazujących na (Value Based Payment). Platforma technologiczna Signify Health została zaprojektowana tak, aby pomóc dostawcom usług medycznych i płatnikom lepiej zrozumieć i zarządzać populacjami pacjentów, a także identyfikować i rozwiązywać problemy związane z poprawą jakości świadczonej opieki.

Możesz być również zainteresowany:

Najgorsze akcje NYSE w ciągu ostatniego roku

Oto akcje z NYSE, które w ciągu ostatniego roku straciły najwięcej.

RankNazwa firmyZwrotSektorKapitalizacja
1Affirm Holdings Inc (AFRM)-87.3%Technologia$3.7B
2AppLovin Corp. (APP)-85.7%Technologia$5.0B
3Wayfair Inc (W)-83.3%Consumer Cyclical$3.4B
4Coinbase Global Inc (COIN)-82.9%Technologia$9.7B
5Twilio Inc (TWLO)-82.6%Usługi komunikacyjne$8.4B

Jeśli chcesz zainwestować sprawdź godziny otwarcia giełd papierów wartościowych na świecie

Szukasz brokera do handlu? Sprawdź nasze rekomendacje brokerów

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.00

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!