Jaka jest najdroższa akcja wszech czasów?

Jaka jest najdroższa akcja wszech czasów? Prawdopodobnie zastanawiasz się, która to akcja, więc w tym poście znajdziesz odpowiedź i wszystkie informacje na ten temat.

najdroższa akcja wszech czasów

Najdroższe akcje wszech czasów

Odpowiedź jest następująca: akcje „Berkshire Hathaway” są najdroższymi akcjami na świecie w 2021 roku; aby je zdobyć, trzeba zapłacić około 327 401 dolarów za jedną akcję.

Grupa Berkshire Hathaway

Ta amerykańska firma jest jedną z najbardziej wartościowych firm na świecie, a jej wartość rynkowa wynosi 455 miliardów dolarów. Jest to spółka, która prowadzi działalność głównie w sektorze ubezpieczeniowym i finansowym, ale to, co pozwoliło jej rozwinąć się w ostatnich latach, to strategia dywersyfikacji działalności (transport kolejowy, usługi komunalne, produkty spożywcze i nieżywnościowe).

Na początku swojej kariery Berkshire skupiał się na długoterminowych inwestycjach w spółki notowane na giełdzie, ale ostatnio częściej kupował całe firmy, z szerokim wachlarzem przedsiębiorstw, w tym cukiernie, handel detaliczny, koleje, wyposażenie domu, encyklopedie, producentów odkurzaczy, sprzedaż biżuterii, produkcję i dystrybucję mundurów oraz kilka regionalnych firm energetycznych i gazowych.

Najdroższe akcje: Wydarzenie historyczne

Berkshire osiągnął ważny kamień milowy w grudniu 2016 roku, kiedy to akcje trafiły do 250 000 dolarów, a rekord wszech czasów miał miejsce w marcu 2017 roku, kiedy to osiągnęły poziom 266 000 dolarów. 

Od tego roku spółka nabyła znaczne udziały w amerykańskich liniach lotniczych, takich jak United Airlines, Delta Airlines, Southwest Airlines i American Airlines; na początku 2020 r. sprzedała wszystkie swoje udziały w liniach lotniczych. 

Według listy Forbes Global 2000, Berkshire Hathaway jest ósmą największą spółką publiczną na świecie i dziesiątym największym konglomeratem pod względem przychodów oraz największą firmą świadczącą usługi finansowe na świecie.

Najdroższe akcje wszech czasów: Ale dlaczego są one tak drogie?

Akcje Berkshire Hathaway są najwyżej wyceniane na świecie i warto wiedzieć, że właścicielem większości kapitału Berkshire jest Warren Buffett, inwestor odnoszący sukcesy i znany na całym świecie. Ponadto, strategia wzrostu w celu generowania większych przychodów i zysków dla tej firmy jest poprzez przejęcie lub utworzenie kilku firm, takich jak:

  • Spółka zależna GEICO (specjalizująca się w ubezpieczeniach samochodowych).
  • General Re (sektor reasekuracji)
  • Primaire Berkshire Hathaway Group (ubezpieczenia)
  • Podmiot zależny BNSF (transport kolejowy)

Obecnie Berkshire Hathaway Energy specjalizuje się głównie w sektorze energii elektrycznej i gazu, a jej spółka zależna McLane Company w handlu hurtowym. Znana jest również z kontroli i przywództwa Warrena Buffetta, który pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego, oraz Charliego Mungera, wiceprezesa firmy. 

Ale, nie tylko te akcje są drogie, są też firmy, które podążają pod względem liczb, takie jak: Lindt & Sprüngli, NVR Incorporated, Amazon Inc, Seabord Corporation, Booking Holding, Cable One, Alphabet Inc, AutoZone Incorporated i Markel Corporation.

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€0.00

Najdroższe akcje: Pod względem kapitalizacji rynkowej 

Cena akcji nie jest jedynym czynnikiem branym pod uwagę przy ocenie wartości spółki giełdowej, jest nim również jej kapitalizacja rynkowa (obliczana jako iloczyn ceny akcji i całkowitej liczby akcji). W tym przypadku, jeśli mówimy o największej kapitalizacji rynkowej, możemy powiedzieć, że grupa Apple jest na pierwszym miejscu na świecie, z sumą 2,226 mld dolarów na giełdzie.

Teraz; na drugim miejscu jest grupa Microsoft (kapitalizacja rynkowa 2,008 mld USD), a za nią Amazon (kapitalizacja rynkowa 1,739 mld USD) i Google (łączna kapitalizacja rynkowa 1,673 mld USD).

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytania i wprowadziliśmy Cię do tematu najdroższych akcji wszech czasów.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!