Jaka jest najdroższa akcja wszech czasów?

Pobierz w formacie PDF

Jaka jest najdroższa akcja wszech czasów? Prawdopodobnie zastanawiasz się, która to akcja, więc w tym poście znajdziesz odpowiedź i wszystkie informacje na ten temat.

najdroższa akcja wszech czasów

Najdroższe akcje wszech czasów

Odpowiedź jest następująca: akcje „Berkshire Hathaway” są najdroższymi akcjami na świecie w 2021 roku; aby je zdobyć, trzeba zapłacić około 327 401 dolarów za jedną akcję.

Grupa Berkshire Hathaway

Ta amerykańska firma jest jedną z najbardziej wartościowych firm na świecie, a jej wartość rynkowa wynosi 455 miliardów dolarów. Jest to spółka, która prowadzi działalność głównie w sektorze ubezpieczeniowym i finansowym, ale to, co pozwoliło jej rozwinąć się w ostatnich latach, to strategia dywersyfikacji działalności (transport kolejowy, usługi komunalne, produkty spożywcze i nieżywnościowe).

Na początku swojej kariery Berkshire skupiał się na długoterminowych inwestycjach w spółki notowane na giełdzie, ale ostatnio częściej kupował całe firmy, z szerokim wachlarzem przedsiębiorstw, w tym cukiernie, handel detaliczny, koleje, wyposażenie domu, encyklopedie, producentów odkurzaczy, sprzedaż biżuterii, produkcję i dystrybucję mundurów oraz kilka regionalnych firm energetycznych i gazowych.

Najdroższe akcje: Wydarzenie historyczne

Berkshire osiągnął ważny kamień milowy w grudniu 2016 roku, kiedy to akcje trafiły do 250 000 dolarów, a rekord wszech czasów miał miejsce w marcu 2017 roku, kiedy to osiągnęły poziom 266 000 dolarów. 

Od tego roku spółka nabyła znaczne udziały w amerykańskich liniach lotniczych, takich jak United Airlines, Delta Airlines, Southwest Airlines i American Airlines; na początku 2020 r. sprzedała wszystkie swoje udziały w liniach lotniczych. 

Według listy Forbes Global 2000, Berkshire Hathaway jest ósmą największą spółką publiczną na świecie i dziesiątym największym konglomeratem pod względem przychodów oraz największą firmą świadczącą usługi finansowe na świecie.

Najdroższe akcje wszech czasów: Ale dlaczego są one tak drogie?

Akcje Berkshire Hathaway są najwyżej wyceniane na świecie i warto wiedzieć, że właścicielem większości kapitału Berkshire jest Warren Buffett, inwestor odnoszący sukcesy i znany na całym świecie. Ponadto, strategia wzrostu w celu generowania większych przychodów i zysków dla tej firmy jest poprzez przejęcie lub utworzenie kilku firm, takich jak:

  • Spółka zależna GEICO (specjalizująca się w ubezpieczeniach samochodowych).
  • General Re (sektor reasekuracji)
  • Primaire Berkshire Hathaway Group (ubezpieczenia)
  • Podmiot zależny BNSF (transport kolejowy)

Obecnie Berkshire Hathaway Energy specjalizuje się głównie w sektorze energii elektrycznej i gazu, a jej spółka zależna McLane Company w handlu hurtowym. Znana jest również z kontroli i przywództwa Warrena Buffetta, który pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego, oraz Charliego Mungera, wiceprezesa firmy. 

Ale, nie tylko te akcje są drogie, są też firmy, które podążają pod względem liczb, takie jak: Lindt & Sprüngli, NVR Incorporated, Amazon Inc, Seabord Corporation, Booking Holding, Cable One, Alphabet Inc, AutoZone Incorporated i Markel Corporation.

Minimalny depozyt:

$0.01

Minimalny depozyt:

$0.00

Najdroższe akcje: Pod względem kapitalizacji rynkowej 

Cena akcji nie jest jedynym czynnikiem branym pod uwagę przy ocenie wartości spółki giełdowej, jest nim również jej kapitalizacja rynkowa (obliczana jako iloczyn ceny akcji i całkowitej liczby akcji). W tym przypadku, jeśli mówimy o największej kapitalizacji rynkowej, możemy powiedzieć, że grupa Apple jest na pierwszym miejscu na świecie, z sumą 2,226 mld dolarów na giełdzie.

Teraz; na drugim miejscu jest grupa Microsoft (kapitalizacja rynkowa 2,008 mld USD), a za nią Amazon (kapitalizacja rynkowa 1,739 mld USD) i Google (łączna kapitalizacja rynkowa 1,673 mld USD).

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytania i wprowadziliśmy Cię do tematu najdroższych akcji wszech czasów.

Pobierz w formacie PDF

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności