Jak kupić akcje American Airlines?

American Airlines to amerykańskie linie lotnicze z siedzibą w Fort Worth w Teksasie. Jest również uważana za największą na świecie linię lotniczą pod względem wielkości floty, liczby przewiezionych pasażerów w ramach rozkładu lotów oraz przychodu na milę pasażerską. W tym poście zobaczymy jak inwestować w akcje American Airlines (AAL).

akcje amerykańskich linii lotniczych

Akcje American Airlines (AAL): Jak inwestować?

American Airlines narodziły się w 1930 roku z połączenia ponad 80 małych linii lotniczych. Dwie organizacje, z których wyłoniły się American Airlines to Robertson Aircraft Corporation i Colonial Air Transport. W 1934 roku, kiedy nowe prawo i erozja kontraktów pocztowych zmusiły wiele linii lotniczych do reorganizacji, firma zrestrukturyzowała swoje trasy w połączony system i zmieniła nazwę na American Airlines.

Dziś AAL jest korporacją, której głównym przedmiotem działalności jest obsługa sieci transportu lotniczego za pośrednictwem swoich spółek zależnych, American Airlines, Inc. oraz jej regionalne spółki zależne, takie jak Envoy Aviation Group Inc. i Piedmont Airlines, Inc.

SpółkaAmerican Airlines
ISINUS02376R1023
TickerAAL
NotowanieNasdaq
Kapitał początkowy100 €

Akcje AAL: Model biznesowy American Airlines

American Airlines ma następujące segmenty w swoim modelu biznesowym:

 • Główne przychody American Airlines pochodzą ze sprzedaży biletów lotniczych, ale Stany Zjednoczone stosują taktykę sprzedaży krzyżowej, aby zwiększyć przychody na miejsce. 
 • Lojalność klientów: Linie lotnicze, takie jak American Airlines, mają rozbudowany program lojalnościowy dla klientów, w ramach którego nagradzani są pasażerowie latający i wydający pieniądze w firmie. 
 • Sprzedaż bezpośrednia: American Airlines sprzedaje większość swoich biletów bezpośrednio za pośrednictwem swojego kanału internetowego, a nie za pośrednictwem zewnętrznych biur podróży. Pozwala im to na samodzielne zbieranie marży detalicznej.
 • Najwyższy luksus: podróżujący pierwszej klasy i goście o najwyższym poziomie lojalności mogą korzystać z ekskluzywnego traktowania i usług, takich jak transfer lotniskowy limuzyną , ekskluzywne poczekalnie i luksusowe posiłki podczas lotu.

Notowania American Airlines

Akcje AAL znajdują się w długoterminowym trendzie spadkowym i na początku roku osiągnęły najniższy poziom od 2013 r., wynika z analizy MarketSmith. Jednak od początku roku, jak widać na wykresie, trend jest rosnący i stabilny. Akcje mają ocenę akumulacji/dystrybucji B+, co wskazuje, że inwestorzy instytucjonalni kupują akcje American Airlines. Dzieje się tak pomimo tego, że znani inwestorzy, tacy jak Warren Buffett, niedawno sprzedali swoje udziały w akcjach linii lotniczych wkrótce po ich zakupie, w obliczu krachu w transporcie lotniczym.

notowania aal

Akcjonariusze American Airlines

Główni akcjonariusze American Airlines są następujący.

UdziałInstytucja
1,21%% akcji kontrolowanych przez osoby mające dostęp do informacji poufnych
55,52%% udziałów kontrolowanych przez instytucje

Akcje American Airlines: Prognozy

Ogólnie rzecz biorąc, inwestowanie w branżę lotniczą wiąże się z pewnym ryzykiem, ponieważ jest ona bardzo wrażliwa na wahania gospodarcze i zmiany regulacyjne, a także może mieć na nią duży wpływ czynniki zewnętrzne, takie jak pandemie. Jednak branża lotnicza oferuje również atrakcyjne możliwości inwestycyjne dla tych, którzy chcą podjąć pewien poziom ryzyka. Na przykład sektor lotniczy mógłby skorzystać na wzroście liczby podróży lotniczych, zwłaszcza w określonych porach roku, a zatem na długoterminowym potencjale wzrostu.

Podkreślono niektóre prognozy rynkowe ekspertów finansowych:

 • Oczekiwania mają tendencję wzrostową do 2023 r.
 • W cotygodniowych porównaniach z ostatnich kilku miesięcy wyniki American Airlines wykazują bardziej stromy trend niż linia trendu Nasdaq 100. To pokazuje, że inwestorzy chętniej kupują American Airlines niż indeks.

Gdzie kupić akcje American Airlines na giełdzie?

Jedną z opcji zakupu akcji American Airlines w tradycyjny sposób jest inwestowanie w akcje typu spot. Inną popularną obecnie alternatywą inwestycyjną są kontrakty na różnice kursowe ( CFD ), które są pochodnym produktem finansowym. W takim przypadku kupując akcje, należy rozważyć wybór brokerów, którzy oferują kontrakty CFD ( kontrakty na różnice kursowe ), którymi handluje się na regulowanych i renomowanych platformach handlowych.

Jak kupić akcje American Airlines na DEGIRO?

W tej sekcji wyjaśnię, jak kupować akcje American Airlines za pośrednictwem DEGIRO.

DEGIRO to internetowa platforma inwestycyjna oferująca usługi maklerskie w zakresie akcji, obligacji, funduszy ETF, funduszy inwestycyjnych i nie tylko, z niskimi opłatami i dostępem do głównych światowych rynków.

Utwórz konto na stronie głównej DEGIRO

Najpierw musisz odwiedzić stronę DEGIRO i kliknąć „Rejestracja” w prawym górnym rogu. Następnie musisz podać swoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres i datę urodzenia, a także swoje dane kontaktowe, takie jak numer telefonu i adres e-mail. Po wprowadzeniu danych DEGIRO poprosi Cię o przesłanie kopii dokumentu tożsamości i potwierdzenie adresu.

Jeśli chcesz poznać rodzaje kont w DEGIRO, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu: Rodzaje kont Degiro.

Jak kupić akcje AAL na DEGIRO?

Pierwszym krokiem jest wyszukanie w wyszukiwarce akcji American Airlines. Jak to robisz? Wprowadź nazwę firmy lub odpowiedni symbol (AAL) / ISIN (US02376R1023).

Zastanawiasz się, co oznaczają te symbole i dlaczego są 3 lokalizacje z akcjami American Airlines? Odpowiedź jest prosta. DEGIRO oferuje nam możliwość zakupu akcji American Airlines na 3 różnych giełdach: NDQ (NASDAQ), TDG (Tradegate) i XET (Xetra).

Teraz wystarczy wypełnić okno zamówienia w formularzu.

Rodzaje zamówień to:

 • Zlecenie z limitem: W przypadku tego typu zlecenia podajesz ilość akcji, którą chcesz kupić lub sprzedać, oraz maksymalną cenę, po której chcesz handlować.
 • Zlecenie rynkowe: Można przesłać tylko ilość akcji do kupienia lub sprzedaży.
 • Zlecenie Stop Loss: Jest to narzędzie używane do minimalizowania strat w handlu. Polega na wyznaczeniu limitu ceny poniżej aktualnej ceny pozycji kupna lub powyżej aktualnej ceny pozycji sprzedaży, w celu automatycznego zamknięcia pozycji, jeśli rynek poruszy się w niekorzystnym kierunku.
 • Limit Stop Order: Jest to narzędzie używane do łączenia zalet zleceń Stop Loss i Limit. Polega na wyznaczeniu limitu ceny poniżej aktualnej ceny pozycji długiej lub powyżej aktualnej ceny pozycji krótkiej z dodatkowym limitem ceny ograniczającym cenę wykonania zlecenia.

Po wybraniu rodzaju zamówienia i wypełnieniu okna wystarczy złożeżyć zamówienie.

Zakup akcji AAL z DEGIRO: 5 kroków

 1. Wyszukaj tytuł według nazwy, numeru ISIN (US02376R1023) lub symbolu (AAL).
 2. Wybierz giełdę, na której chcesz kupić akcje: NASDAQ (NDQ), Tradegate (TDG) lub Xetra (XET).
 3. Podaj wymagane informacje i złóż zamówienie.
 4. Przed utworzeniem zamówienia platforma prosi o sprawdzenie, czy wszystko się zgadza i pokazuje prowizje do zapłaty. Klikając Potwierdź, zamówienie jest tworzone.
 5. Po złożeniu zamówienia zobaczysz akcje AAL w swoim portfelu.

Akcje American Airlines: Kapitalizacja rynkowa i charakterystyka techniczna

Charakterystyka
Cena za akcję lub cena rynkowa15,87 $
Kapitalizacja (dziennie)10.12b
Wartość przedsiębiorstwa44,85B
Wyemitowane akcje650,64 mln

Akcje American Airlines: Dywidendy

American Airlines nie wypłacały dywidend przez ostatnie dwa lata. Na decyzje dotyczące wypłaty dywidendy może mieć wpływ wiele czynników, w tym warunki rynkowe i potrzeby finansowe spółki, dlatego zasady wypłaty dywidendy mogą z czasem ulec zmianie. Ostatnia wypłata dywidendy miała miejsce w 2020 roku.

Data dywidendyRentowność (%)
04.02.20201.47
05.11.20191.29
06.08.20191.40
07.05.20191.15
05.02.20191.09

Często zadawane pytania

Czy warto inwestować w American Airlines?

Inwestowanie w American Airlines może być korzystne dla niektórych inwestorów, jednak warto pamiętać, że AAL nie jest uważana za tanie linie lotnicze. W obecnych czasach na rynku pojawia się wiele tańszych linii lotniczych, które dążą do zdobycia pozycji lidera.

Jak kupić akcje American Airlines

Istnieją dwa sposoby na inwestowanie w akcje American Airlines – można nabyć rzeczywiste akcje lub skorzystać z kontraktów CFD. Jednym z polecanych brokerów do zakupu akcji AAL jest DEGIRO.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!