Inwestujesz w akcje Palantir?

Jak inwestować w akcje Palantir? Jednym z ważniejszych pytań zadawanych przez inwestora lub potencjalnego inwestora jest: w które akcje należy inwestować, aby uzyskać wysokie zyski? Z tego powodu wyjaśnimy dzisiaj, jak inwestować w akcje Palantir.

akcje palantir

Czy warto inwestować w akcje Palantir?

Palantir Technologies to amerykańska firma założona w maju 2003 roku przez Petera Thiela. Jego nazwa jest inspirowana Władcą Pierścieni i kryształowymi kulami używanymi do monitorowania różnych wydarzeń w różnych częściach świata.

Palantir różni się od internetowych gigantów pod wieloma względami. Jej liderzy są dumni z tego, że wyśmiewają kulturę Doliny Krzemowej. Niedawno firma przeniosła swoją siedzibę z Palo Alto w Kalifornii do Denver w Kolorado, co wydaje się być wyraźnym lekceważeniem. Jest to jedna z firm o największej projekcji w sektorze technologicznym.

Produkty Palantir

Palantir zatrudnia obecnie 2 439 osób, a jego główną funkcją jest tworzenie i projektowanie oprogramowania umożliwiającego wizualizację i analizę informacji. Z jej doświadczeń wynika, że Palantir pomaga agencjom rządowym w zarządzaniu ich danymi, takim jak Departament Obrony USA.

Firma gromadzi i analizuje wysoce wrażliwe dane z różnych źródeł. Buduje również łatwe w użyciu platformy nadzoru dla klientów rządowych i prywatnych. Inżynierowie firmy są wysyłani do klientów, aby realizować te projekty. W ramach swoich produktów oferuje następujące rozwiązania programowe:

Gotham

Uzyskiwanie wglądu w złożone dane jest misją firmy Gotham od ponad dekady, służąc społeczności obronnej, wywiadowczej i agencjom pomocy w przypadku katastrof. Umożliwia użytkownikom identyfikację ukrytych wzorców w zbiorach danych, od źródeł wywiadowczych po raporty poufnych informatorów. Ten rodzaj oprogramowania jest używany jako elektroniczny mechanizm zabezpieczający.

Foundry

Oprogramowanie Foundry synchronizuje multimodalne dane z całego przedsiębiorstwa. Są to dane ustrukturyzowane, nieustrukturyzowane, strumieniowe, IoT, transakcyjne i geoprzestrzenne. Zmienia sposób działania organizacji poprzez stworzenie centralnego systemu operacyjnego dla ich danych. Jest to system służący do interpretacji lub przechowywania baz danych.

Apollo

Apollo zapewnia, że krytyczne systemy są zawsze aktualne i sprawne. Zapewnia jedną warstwę kontrolną do koordynowania dostarczania nowych funkcji, aktualizacji zabezpieczeń i konfiguracji platformy.
Dzięki zaawansowanym funkcjom DevOps, takim jak wdrożenia typu blue/green oraz zautomatyzowane strategie odzyskiwania danych zapewniające stabilność, instytucje mogą działać z większą sprawnością.

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

* 77% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.01

Inwestycje

Firma ta od niedawna zaczęła być notowana na giełdzie. Dzięki wejściu w sektor technologiczny stała się jedną z najważniejszych firm, w które warto inwestować kupując akcje. Ale jak zainwestować w akcje Palantir?

Aby zainwestować w Palantir lub jakąkolwiek inną firmę, należy wykonać następujące kroki:

1. Określ, gdzie jest notowana: Palantir Technologies Inc jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem PLTR lub kodem ISIN US69608A1088.

2. Jak inwestować w Palantir? Aby inwestować masz dwie możliwości: inwestować w zakup akcji w tradycyjny sposób lub w kontrakty na różnicę. Druga opcja jest najbardziej zalecana. Pozwala na przejście od kupna do sprzedaży w celu skorzystania ze zmienności akcji, której podlega każda spółka publiczna.

3. Korzystaj z usług brokera do inwestowania: potrzebujesz brokera osobistego lub wirtualnego. Jeśli chcesz uniknąć płacenia prowizji, wybierz brokera takiego jak m.in. eToro, OBR Invest, Markets.com.

Pamiętaj, że Palantir, jak wszystkie spółki, podlega zmienności, więc musisz monitorować wzrost akcji i rozwój spółki. Mimo, że rejestruje silny wzrost w zakresie rozwoju oprogramowania i jego wykorzystania jako administratorów baz danych, prawdą jest również, że trzeba mieć przekonanie niezbędne do prowadzenia działalności inwestycyjnej.

Podsumowanie

W ten sposób, mamy nadzieję, że zrozumiałeś, jak inwestować w akcje Palantir oraz jakie są jego główne zalety i korzyści. Nie zapominaj, że zyski ani rozwój firmy nie są zagwarantowane, więc radzimy ocenić tę opcję, ponieważ nie jest to jedyna firma, w którą można inwestować i każda inwestycja musi być dostosowana do profilu inwestora.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!