Inwestowanie w akcje Hermesa? Plusy i minusy

Kiedy ludzie wchodzą na giełdę lub rynek Forex, to jest normalne, że zaczynają badać, które akcje są najlepsze do kupienia. W tym poście powiemy Ci, jak inwestować w akcje Hermesa oraz omówimy ich zalety i wady.

akcje hermes

Inwestowanie w akcje Hermesa? Plusy i minusy

Hermés to francuska firma założona w 1837 roku w Paryżu przez Thierry'ego Hermèsa. Zaczynała jako firma produkująca fotele jeździeckie, a następnie zmieniła swoją działalność, stając się znanym na całym świecie producentem mody.

Jej głównymi konkurentami są domy Chanel, Louis Vuitton, Christian Dior i Cartier. Hermés zatrudnia obecnie łącznie 14 000 osób na całym świecie, w tym w swoich sklepach i firmach produkujących odzież.

Szacuje się, że Hermés posiada łącznie 300 sklepów na całym świecie, a jego główna siedziba mieści się w Paryżu, we Francji.

Uznanie na świecie

Jedną z największych atrakcji tej firmy jest fakt, że od prawie dwóch stuleci zajmuje się ona produkcją rękodzieła i mody, mając wśród swoich klientów światowej sławy osobistości i milionerów, których przyciągają jej przedmioty.

Jest znana z tego, że była jednym z pierwszych europejskich domów mody, który wszedł na rynek amerykański w 1924 roku, wyprzedzając wiele innych domów, które pojawiły się później, kiedy marka była już rozpoznawalna w wyższych sferach społecznych.

Inwestowanie w akcje firmy Hermés?

Inwestowanie w Hermes ma następujące plusy i minusy w ramach inwestycji.

Specjaliści

Inwestowanie w akcje firmy Hermés przynosi następujące korzyści:

  • Hermés to firma o ponad dwustuletniej obecności na rynku, obecna w 50 krajach świata i znana na całym świecie ze swoich projektów, które generują wysoki poziom rentowności.
  • Akcje spółki w ciągu ostatnich trzech lat wykazywały ponadprzeciętny wzrost.
  • Pomimo kryzysu spowodowanego pandemią, była to jedna z firm, która starała się uniknąć zwolnień i zamknięcia swoich fabryk.
  • Ich doświadczenie i wartość ich rzemiosła sprawiają, że ich produkty mają wysoką cenę na rynku.
  • Mają swój sztandarowy produkt: torebki Birkin, które mają wartość rynkową.

Konsekwencje

Inwestowanie w akcje na giełdzie wiąże się z pewnym ryzykiem inwestycyjnym, z następującymi minusami:

  • Ryzyko zmienności, gdyż jak każda działalność w sektorze giełdowym, obarczona jest wysokim ryzykiem zmienności.
  • Dość konkurencyjny sektor: jedną z największych trudności jest fakt, że istnieje w sumie siedem przedsiębiorstw działających w sektorze rzemiosła i dóbr luksusowych, co stanowi wysokie ryzyko ze względu na poziom konkurencji na rynku mody.
  • Hermés przeszedł przez takie fazy jak reorganizacja i innowacje, które mogą generować umiarkowane ryzyko inwestycyjne.

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€250.00

Inwestowanie za pomocą kontraktów CFD

Powinieneś wiedzieć, że najłatwiejszym i najprostszym sposobem inwestowania w akcje są dobrze znane kontrakty CFD, dzięki którym możesz uniknąć pewnego ryzyka podczas inwestowania, gdy akcje idą w górę lub w dół.

Pamiętaj, że najlepszym sposobem na uniknięcie prowizji jest inwestowanie za pośrednictwem brokerów takich jak eToro, Markets.com i OBR invest, gdzie możesz otrzymać fachowe doradztwo w zakresie dokonywanych inwestycji.

Podsumowując, mam nadzieję, że rozumiesz już, jak inwestować w akcje Hermés, jego zalety i wady, i że łatwiej będzie Ci podjąć decyzje czy inwestować w ten europejski dom mody.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!