Inwestowanie w akcje groszowe

Inwestowanie w akcje groszowe? Akcje groszowe (penny stocks) były kiedyś klasyfikowane jako wszelkie akcje, które były w obrocie za mniej niż 1 USD za akcję. Obecnie termin penny stock odnosi się do akcji spółki, które są w obrocie za mniej niż 5 USD za akcję. Akcje groszowe są przedmiotem obrotu pozagiełdowego (OTC), ale niektóre z nich są notowane na dużych giełdach, takich jak New York Stock Exchange (NYSE). Podobnie, wszystkie notowania są dostarczane drogą elektroniczną. Zanim przedstawimy plusy i minusy inwestowania w akcje groszowe, omówimy pewne bardzo przydatne kwestie.  

Czym są akcje groszowe?

Akcje groszowe – Penny stocks to termin, którego Amerykanie używają w odniesieniu do akcji zwykłych, które są przedmiotem obrotu na rynkach za mniej niż dolara za akcję. Należy wiedzieć, że pojęcie penny stocks jest teraz również powszechnie stosowane w odniesieniu do akcji obrotu mniej niż 5 dolarów na amerykańskich lub europejskich giełdach.

Zmienność akcji groszowych

Akcje te charakteryzują się bardzo wysokim poziomem zmienności i w związku z tym ich wahania są silne. Dlatego nie są one zalecane dla początkujących handlowców. Ponadto, ponieważ mają one wysokie ryzyko inwestycyjne, lepiej jest podjąć środki ostrożności przy inwestowaniu w te akcje, takie jak stosowanie „Stop Loss”.

Kto może inwestować w te papiery wartościowe

Wielu brokerów finansowych jest zainteresowanych inwestowaniem w tego typu tanie akcje, ponieważ oczekują, że z czasem ich wartość wzrośnie. Z tego powodu doświadczeni traderzy online decydują się na spekulację na tanich akcjach, utrzymując swoje pozycje przez wiele dni i stawiając na małe i przewartościowane spółki.

W tym przypadku, najważniejszą rzeczą przy inwestowaniu jest znalezienie wspólnych akcji, które mogą zagwarantować wysoki wolumen obrotu do kupna i sprzedaży.

Gdzie kupić akcje groszowe? 

Najlepszym sposobem inwestowania w akcje groszowe jest zakup akcji notowanych na Amerykańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (AMEX) lub Nasdaq.  Są to bardzo popularne indeksy, ale można to zrobić za pomocą certyfikowanych brokerów, takich jak eToro. 

Akcje groszowe: plusy i minusy

Penny stocks z pewnością posiadają pozytywne aspekty, ale mogą też stanowić pułapkę dla inwestowa. Poniżej dowiesz się jakie są plusy i minusy akcji groszowych:

PlusyMinusy
Firma akcji może szybko zwiększyć wartość, jeśli biznes idzie dobrze.Na ten typ akcji mają wpływ bardzo młode spółki z deficytowymi bilansami i niestabilnym zarządem.
Akcje groszowe mają większy potencjał, aby eksplodować w górę niż ugruntowana firma z ceną rynkową.Niektóre akcje groszowe są nieznane, więc dzienne obroty są bardzo niskie, a sprzedaż ich akcji może nie być tak łatwa, jak najlepszych akcji na rynku.
Są to akcje o niskiej wartości, nie trzeba w nie inwestować dużych pieniędzyWysoce niestabilne, nie są odpowiednie dla początkujących.
 Wiele z dostępnych informacji na temat akcji spółek o małej kapitalizacji nie pochodzi z wiarygodnych źródeł, a informacje są ograniczone.
 Liczba akcji groszowych w obiegu jest wysoka, co naraża je bardziej na zmienność rynku (w górę, ale czasami w dół).
 Wielu finansistów z Wall Street postrzega akcje groszowe jako towar o niskiej wartości, ryzykowny i możliwy do uniknięcia. 
 Brak płynności i ochrony.

Handel penny stocks

Zalecamy handel akcjami groszowymi, które znajdują się na liście najlepszych brokerów, takich jak eToro. Te akcje zostały sprawdzone i przefiltrowane przez analityków i są gotowe do handlu z niewielkim ryzykiem.  

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Ponadto, w poniższej liście znajdziesz wybór włoskich penny stocks, które są uznawane na rynku i klasyfikowane według ich potencjału. 

  1. a2a
  2. Juventus
  3. Pirelli
  4. Telecom
  5. Snam
  6. Bank BPM
  7. Bper
  8. Unipol.

Spółki penny stock

Niektóre małe firmy są w stanie pozyskać kapitał poprzez sprzedaż akcji groszowych. Firmy mogą wykorzystać tę platformę jako punkt wyjścia do wejścia na większy rynek. Ze względu na ich niską cenę, mogą one również znacznie wzrosnąć w przyszłości. Inwestowanie w akcje groszowe lub handel nimi wiąże się jednak z ryzykiem. Inwestowanie w papiery wartościowe jest zwykle bardziej ryzykowne niż w akcje blue-chipów.

Przeczytaj także:

Obrót akcjami zarejestrowanymi może rozpocząć się po zebraniu pierwszych zamówień i sprzedaży akcji inwestorom na giełdzie, takiej jak NYSE, Nasdaq lub pozagiełdowej. W związku z surowymi wymogami dotyczącymi notowań na większych giełdach, wiele akcji groszowych jest przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym.
Niekiedy spółki przeprowadzają dodatkową ofertę na rynku wtórnym po IPO, co powoduje rozwodnienie istniejących akcji, ale daje im dostęp do większej liczby inwestorów. Aby utrzymać możliwość notowania na Over-the-Counter Bulletin Board i informowania inwestorów, spółki muszą także nadal dostarczać aktualne sprawozdania finansowe.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że ryzyko „Penny Stocks” jest wysokie, jednak, jeśli inwestujesz w regulowanych giełdach i za pomocą wiarygodnych brokerów, będziesz miał większe szanse w inwestycji.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!