Czym są opcje binarne?

Pobierz w formacie PDF

Jeśli chcesz wiedzieć, jak handlować opcjami binarnymi, wyjaśnimy w następnym poście, jak można to zrobić.

opcje binarne

Czym są opcje binarne?

Są to produkty finansowe wysokiego ryzyka służące do spekulacji na ruchach aktywów, takich jak waluty, indeksy i akcje. Ponieważ są one pochodnymi instrumentami finansowymi, ich wartość jest pochodną innego instrumentu, który jest już finansowany (instrument bazowy; na przykład: akcje, indeksy, waluty lub towary).

Spekulacja i dojrzałość

Celem spekulacji jest osiąganie zysków z rosnących lub spadających cen, niezależnie od wartości aktywów.

To znaczy, opcje binarne są rodzajem kontraktu finansowego, w którym wartość aktywów jest przewidywana na giełdzie w określonym czasie (można postawić na to, czy idzie w górę lub w dół).

Jeśli chodzi o wygaśnięcie tych opcji, należy pamiętać, że mają one datę wygaśnięcia i przewidywanie przedsiębiorcy musi nastąpić w określonym czasie, który jest ustawiony przez przedsiębiorcę.

Daty wygaśnięcia dla opcji binarnych

Możesz wybrać opcje binarne pomiędzy:

  • 60 sekund
  • 5 minut
  • 15 minut
  • 30 minut
  • 1 godzina lub 24 godziny.

Istnieją również opcje one-touch z wyższym zyskiem (przekraczają 500% zainwestowanego kapitału) lub opcje one-touch, które mają tygodniowe podstawy, ale ich wydajność jest trudniejsza do przewidzenia.

In the money, out of the money

Opcje binarne są instrumentami OTC (over the counter) i nie są notowane na rynku zorganizowanym, ponieważ są sprzedawane bezpośrednio przez wystawcę nabywcy.

Ich działanie w inwestowaniu polega na przewidywaniu, jak zachowa się cena danego instrumentu finansowego w danym okresie czasu; jak wspomniano powyżej: przewidywaniu, czy cena wzrośnie, czy spadnie.

Stosuje się przy tym dwa określenia:

  • In the money: kiedy zarabiasz 100% tego, co zainwestowałeś, ponieważ prognoza jest poprawna.
  • Out of the money: kiedy nie uda Ci się zrealizować swoich przewidywań i stracisz całą zainwestowaną kwotę.

Tryby akcji: kupno i sprzedaż

Aby handlować opcjami binarnymi, musisz wziąć pod uwagę zmienne, takie jak czas i rodzaj aktywów. Ogólnie rzecz biorąc w handlu opcji binarnych, pojedyncza inwestycja może generować więcej niż 80% zainwestowanego kapitału.

Kupowanie opcji binarnych pozwala zarabiać pieniądze, gdy aktywo bazowe wzrasta nie później niż w dniu wygaśnięcia i sprzedaży. Pozwala wygrać, jeśli wartość aktywów bazowych spada.

Jedną z różnic w stosunku do innych konwencjonalnych opcji jest to, że opcje binarne nie wybierają kombinacji ceny i terminu; stawiasz tylko na wzrost lub spadek ceny. Dlatego te opcje nie są tak łatwe, jak wielu ludzi uważa, co sprawia, że łatwiej jest inwestować w futures, ETF-y lub kontrakty CFD.

Jak inwestować?

Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć konto u brokera online, który ma opcje binarne w ramach swojego portfela inwestycyjnego, jak również sprawdzić, czy jest renomowany i regulowany. Innymi słowy, należy przestrzegać wszystkich przepisów dotyczących ochrony inwestorów obowiązujących w organie zarządzającym.

Jednymi z najlepszych brokerów na rynku według różnych rankingów są eToro i Capex.

Podsumowując, można powiedzieć, że opcje binarne są zwinnym, prostym i szybkim sposobem inwestowania, który nie wymaga dużego kapitału początkowego a pozwala osiągnąć korzyści w krótkim okresie czasu. Należy jednak pamiętać, że jeśli popełnisz błąd, możesz stracić zainwestowany procent. Dlatego ważne jest, aby przed inwestycją wspomóc się innymi narzędziami analitycznymi lub strategiami zabezpieczającymi w celu zmniejszenia ryzyka.

Minimalny depozyt:

$250.00

Minimalny depozyt:

$200.00

Minimalny depozyt:

$0.01

Pobierz w formacie PDF

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności