Czym jest Paper Trading?

Wyobraź sobie, że możesz handlować na giełdzie, nie ryzykując ani grosza. Tak właśnie wygląda świat paper tradingu, symulowanej platformy, która pozwala inwestorom eksperymentować, testować i udoskonalać swoje strategie inwestycyjne przed zainwestowaniem prawdziwego kapitału. W tym artykule omówimy czym jest paper trading, jego zalety i ograniczenia oraz sposób, w jaki można go skutecznie wykorzystać jako potężne narzędzie do nauki i doskonalenia umiejętności.

Czym jest Paper Trading?

Paper trading polega na handlu na giełdzie fikcyjnymi pieniędzmi za pośrednictwem wirtualnego konta. Te wirtualne konta są również znane jako konta demonstracyjne.

W szczególności paper trading umożliwia kupowanie i sprzedawanie wszelkiego rodzaju instrumentów finansowych (akcji, funduszy ETF, forex, kontraktów CFD, opcji itp.) na dużej części rynków (USA, Europa, Japonia itp.) bez ryzyka utraty prawdziwych pieniędzy.

Paper Trading: Jak to działa?

Podczas tradingu, inwestor handluje w bezpiecznym środowisku. Większość brokerów zazwyczaj udostępnia je bezpłatnie swoim klientom. Jest to stosunkowo nowe narzędzie.

Wiele lat temu trzeba było ręcznie wprowadzać dane i ceny kupna i sprzedaży, a następnie sprawdzać wyniki transakcji. Obecnie można handlować na prawdziwych danych w czasie rzeczywistym, wykorzystując do tego konta demo. Platforma, której używamy w wersji demo, będzie wykorzystywana później na prawdziwym rynku.

Paper Trading: Najlepsi brokerzy

Jeśli chodzi o wybór platformy transakcyjnej, jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Poniżej znajdują się niektóre z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze platformy umożliwiającej paper trading:

  • Ograniczenie czasowe. Niektóre konta są ograniczone do jednego lub dwóch miesięcy. Jeśli korzystasz z konta demo, aby zapoznać się z nową platformą, krótki okres może być wystarczający. Jeśli jednak dopiero uczysz się handlu, prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej czasu.
  • Niezawodność. Brokerzy nie zarabiają na fikcyjnych kontach handlowych, więc czasami zdarzają się opóźnienia lub błędy. Wybierając konto demo, należy wcześniej sprawdzić opinie klientów pod kątem niezawodności.
  • Dostępne aktywa. Jeśli jesteś początkującym traderem, możesz spróbować swoich sił na różnych aktywach, aby dowiedzieć się, które z nich są dla Ciebie odpowiednie. Niektóre fikcyjne konta handlowe oferują szereg aktywów, podczas gdy inne oferują tylko kilka.
  • Instrumenty techniczne. Najlepsze rachunki handlowe są dokładnymi kopiami rachunków rzeczywistych i powinny zawierać wszystkie narzędzia dostępne dla traderów. Jeśli chcesz dokładnie przetestować platformę, upewnij się, że posiada ona szereg dostępnych narzędzi technicznych.
  • Obsługa klienta. Niektórzy brokerzy oferują wsparcie 24/7 i jest to ważne, jeśli jesteś nowym traderem, który dopiero zaczyna. Jeśli zmagasz się z kontem handlowym i potrzebujesz pomocy, powinieneś upewnić się, że taka pomoc jest dostępna przez cały czas.
  • Handel społecznościowy. Niektóre platformy mają dodatkowe funkcje, takie jak handel społecznościowy i narzędzia do kopiowania. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz przetestować je na fikcyjnym rachunku handlowym bez ryzykowania swoich środków.

W świetle tych kluczowych czynników naszym zdaniem najlepsze platformy do paper tradingu to eToro i Interactive Brokers.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.00


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!