Akcje Snapchat: jak inwestować i analiza techniczna

Snapchat, obecnie oficjalnie znana jako Snap Inc. (SNAP), to amerykańska aplikacja. Użytkownicy mogą łączyć się z rodziną i przyjaciółmi, wymieniać się zdjęciami lub filmami oraz czatować. Wpływ Internetu i sieci społecznościowych jest coraz większy na światowych rynkach giełdowych. Jednym z sektorów spółek, które wzbudzają największe zainteresowanie inwestycyjne są portale społecznościowe. W tym poście omówimy co to jest Snapchat i jak inwestować w akcje Snap.

akcje snapchat

Akcje Snapchat: jak inwestować i analiza techniczna

Snapchat to popularna sieć społecznościowa. Jest ona kompatybilna z urządzeniami z systemem Android oraz iOS. Aplikacja posiada obsługę zdjęć i multimediów, która jest utrwalana w profilu użytkownika na okres 24 godzin. Głównym punktem sprzedaży Snapchata jest to, że zdjęcia i wiadomości są zwykle dostępne tylko przez krótki czas.

Aplikacja snapchat została stworzona 1 września 2011 roku przez Evana Spiegela, podczas jego studiów na Uniwersytecie Stanford. Wraz z Facebookiem, Twitterem, Instagramem i TikTok należy do najczęściej pobieranych aplikacji na świecie. Siedziba firmy znajduje się w Santa Monica w Kalifornii, gdzie zatrudnia łącznie 2000 osób.

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych

Snapchat rozpoczął notowania 2 marca 2017 r. na nowojorskiej giełdzie i jest dziś jedną ze spółek o największym potencjale inwestycyjnym.

Snap nabył startup sztucznej inteligencji Ariel AI w dniu 26 stycznia 2021 roku. Założona w 2018 roku przez byłych badaczy Google i Facebooka, firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii specjalizuje się w augmented reality. Cena przejęcia nie została ujawniona.

11 stycznia 2021 roku Snap przejął StreetCred, nowojorski startup budujący platformę dla danych lokalizacyjnych. W Snap Map użytkownicy mogą przeglądać publiczne snapy wykonane w danym obszarze i dzielić się lokalizacją ze znajomymi. Szczegóły finansowe również nie zostały ujawnione.

Analiza techniczna

Akcje Snapchat mają następujące właściwości techniczne:

  • Sojusze strategiczne: Wśród partnerów firmy jest sojusz z Square, firmą zajmującą się płatnościami za pomocą smartfonów.
  • Giełda papierów wartościowych, na której jest notowana: Nasdaq lub New York Stock Exchange
  • Indeks, na którym dokonuje się obrotu: S&P 500
  • Kapitalizacja: 30 mld USD
  • Kod snapchat: SNAP
  • Rodzaje akcji: A, B i C (pamiętając, że akcje typu A nie dają prawa głosu).

Jak kupić akcje Snapchat?

Rozważ następujące sposoby zanim zainwestujesz w akcje snap:

1. Kontrakty na różnicę: aby nabyć akcje CFD możesz skorzystać z usług brokera lub stron inwestycyjnych. Najpopularniejsze z nich to eToro, OBR Invest i XTB, gdzie możesz inwestować bez płacenia prowizji.

2. DMA lub Direct Market Shares: Rachunki za pomocą aplikacji lub stron, takich jak te, o których wspomnieliśmy powyżej, oraz za pośrednictwem brokera, który pobierze od Ciebie pewnego rodzaju prowizję za ten proces.

  • Baza użytkowników: Ta firma ma około 166 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Wzrost użytkowników szacowany jest na 36% rocznie, a liczba użytkowników aplikacji ma się jeszcze podwoić.
  • Cena akcji: Najwyższą wartość akcji Snapchata odnotowano 2 lipca 2021 roku, gdzie cena za akcję osiągnęła wartość 68,48 USD; szacuje się, że wartość akcji może nadal rosnąć.
  • Atrakcyjność dla inwestorów: Pomimo osiągnięcia wysokiej wartości akcji w związku z pandemią Covid-19, akcje SNAPCHAT nie przyciągają uwagi potencjalnych inwestorów.

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

* 77% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.00

Akcje Snapchat: Podsumowanie

Pamiętajmy, że millenialsi i młodsze pokolenie coraz częściej przyciągają propozycje social media oparte na aplikacjach, które skupiają się na wideo lub zdjęciach. Pomimo tego, że Snapchat ma sporą konkurencję, to proponuje też nową opcję, która może się spodobać nie tylko nowym użytkownikom aplikacji, ale i nowym inwestorom.

Mam nadzieję, że dzięki tej krótkiej analizie zrozumiałeś niektóre z głównych cech akcji Snapchat oraz jak i czy warto zainwestować. Zalecamy zapoznanie się z analizą techniczną spółki i wybranie najlepszej opcji inwestycyjnej.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!