Akcje Saipem na Giełdzie Papierów Wartościowych – Jak inwestować i analiza techniczna

Akcje Saipem na giełdzie? Aby zainwestować w tego typu spółkę należy poznać jej analizę i sposób inwestowania. Jeśli ta informacja Cię zainteresowała, zapraszamy do dalszego czytania o akcjach Saipem na giełdzie.

akcje saipem

Saipem

Saipem jest włoską grupą przemysłową specjalizującą się w budownictwie i inżynierii dla przemysłu naftowego. Firma odzwierciedla większość swoich zysków w usługach inżynieryjnych, budowlanych i instalacyjnych dla przemysłu naftowego i gazowego, głównie w zakresie eksploatacji podmorskich rurociągów i tankowców.

Natomiast wyniki z wierceń, zarówno na lądzie, jak i na morzu, stanowią 14,8% przychodów (większość przychodów przypada na offshore).

Akcje Saipem: notowania giełdowe

Saipem jest obecnie notowany na „Borsa Italiana MTA” i jest częścią indeksu giełdowego FTSE MIB.

Konkurenci Saipem

Saipem jest spółką zależną grupy ENI i specjalizuje się w poszukiwaniach i odwiertach ropy naftowej, a w Europie musi sprostać konkurencji ze strony takich firm jak:

 • Przedsiębiorstwo Sonatrach: algierskie przedsiębiorstwo zajmujące się poszukiwaniem, eksploatacją, transportem rurociągowym, przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu węglowodorów oraz pochodnych węglowodorów.
 • TechnipFMC: światowy lider w dziedzinie projektów podmorskich, lądowych, morskich i powierzchniowych.
 • Perenco: jest przedsiębiorstwem naftowym działającym w Gabonie, Kamerunie, Kongo, Demokratycznej Republice Konga, Kolumbii, Gwatemali, Ekwadorze, Tunezji, Egipcie, Turcji, Wenezueli, Wielkiej Brytanii.
 • Flowserve: dostarcza na cały świat pompy zgodne z API 610, które mogą pracować w szerokim zakresie ciśnień, natężeń przepływu i temperatur.

Czynniki wpływające na cenę akcji Saipem

 • Aby inwestować w tę klasę akcji, należy wziąć pod uwagę jej specyficzne aktywa, rynek surowców energetycznych, a w szczególności rynek ropy naftowej i gazu ziemnego, a także uważnie śledzić ruchy cen tych dwóch aktywów.
 • Ponadto należy przeanalizować kondycję finansową branży w większości krajów rozwiniętych i rozwijających się (wszelkie nowe miejsca poszukiwań lub wydobycia planowane lub budowane przez Saipem będą bardzo ważnym wskaźnikiem w tej analizie).
 • Nie zapomnij śledzić najnowszych wiadomości i publikacji od konkurentów z tej grupy, aby wiedzieć, jaki wpływ mają one na cenę akcji Saipem.

Akcje Saipem: analiza

Teraz, jeśli chcesz zainwestować w te akcje, należy wziąć pod uwagę tę analizę spółki:

1. Saipem ma wysoki przepływ środków pieniężnych, co pozwala mu na dokonanie kilku strategicznych inwestycji, takich jak badania i rozwój, mające na celu opracowanie systemów i rozwiązań, które są bardziej konkurencyjne i technologiczne niż te, które oferują inne firmy.

2. Firma o międzynarodowym zasięgu, której ekspansja geograficzna plasuje ją w ponad 90 krajach i która zatrudnia 75.000 pracowników na całym świecie.

3. Grupa działa poprzez szereg różnych spółek zlokalizowanych niemal na całym świecie.

4. Prowadzi intensywną działalność detaliczną, głównie w Europie.

Słabe strony firmy

 • Saipem to firma, która pod względem rynku jest bardzo ograniczona do Europy.
 • Firmy działające w tym sektorze są ściśle monitorowane przez rządy i coraz trudniej jest uzyskać niezbędne zezwolenia na prowadzenie niektórych z ich działalności.
 • Konkurencja w tym sektorze jest silna i agresywna.
 • Firma jest silnie uzależniona od sektora naftowego i nie jest tajemnicą, że cena ropy doświadczyła silnego trendu spadkowego, który wydaje się być długotrwały.

Jak inwestować

Cena akcji Saipem może być przeglądana online poprzez większość platform transakcyjnych CFD na rynku lub na stronach brokerów. Można również sprawdzać bezpośrednio, odwiedzając giełdy lub strony internetowe specjalizujące się w informacjach o rynkach finansowych. Zawsze zaleca się, aby zrobić to poprzez regulowanych, wiarygodnych i bezpiecznych brokerów. Sprawdź najlepszych brokerów do inwestowania w akcje w Polsce.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!